Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


MATERIAŁ PARTNERA

Nowe połączenie Corendon Airlines
na polskim rynku

Corendon Airlines, którym podróżuje miliony europejskich turystów do najgorętszych miejsc wakacyjnych, w sezonie Lato’24 zapewnia około trzech milionów miejsc do słonecznych destynacji. Linie skupiają się głównie na Turcji, Hiszpanii, Grecji, Maroku i Egipcie.

Obecność Corendon Airlines na polskim rynku lotniczym sięga 2013 roku, a sama firma powstała w 2004 roku, mając główną bazę w Antalyi na południu Turcji. W ciągu lat liczba polskich pasażerów przewożonych przez linie, zarówno na trasach regularnych, jak i czarterowych, stale rośnie. W 2023 roku przewoźnik obsłużył 130 tysięcy polskich pasażerów, a w 2024 roku planuje przewieźć niemal 140 tysięcy polskich pasażerów z polskich lotnisk do Turcji oraz na Kretę.

 

Nowość: z lotniska Chopina w Warszawie do Gazipaşa koło Alanyi

 

Aby sprostać oczekiwaniom rynku, linie lotnicze postanowiły dodać nowe połączenie z Warszawy do lotniska Gazipaşa. Lotnisko to znajduje się zaledwie 40 km od Alanyi, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskich turystów odwiedzających Riwierę Turecką.

Loty z lotniska Chopina w Warszawie w sezonie Lato 2024 będą odbywać się w każdą sobotę od 1 czerwca do 28 września.

 

Kontynuacja połączeń między Polską a Turcją w sezonie zimowym 2024/25

 

W nadchodzącym sezonie zimowym 2024/25 Corendon Airlines zapowiada nowy rozkład lotów z polskich lotnisk. Z lotniska Chopina w Warszawie i z Katowic pasażerowie będą mieli do dyspozycji ponad 30 tysięcy miejsc do słonecznej Antalyi, położonej na Riwierze Tureckiej.

W poprzednim sezonie zimowym 2023/24 loty z Polski do Antalyi były realizowane raz w tygodniu, przy rekordowym wypełnieniu samolotów na poziomie 95%. Popyt na bezpośrednie połączenia z polskich lotnisk do Antalyi był wyraźny, zarówno wśród organizatorów turystycznych, jak i indywidualnych pasażerów, a także wśród grup sportowych, takich jak piłkarze, golfiści i inni. To wszystko skłoniło do podjęcia decyzji o zwiększeniu częstotliwości lotów na zbliżającą się zimę, aby latać dwa razy w tygodniu.

 

W sezonie 2024, Corendon Airlines planuje oferować bezpośrednie połączenia do 30 różnorodnych kierunków turystycznych i etnicznych, obsługując łącznie 38 lotnisk w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii i Wielkiej Brytanii. Linie lotnicze zamierzają wykorzystać łącznie 32 samoloty, aby zapewnić wygodną podróż swoim pasażerom.

 

Aktualny rozkład lotów regularnych i czarterowych Corendon Airlines Zima 2024/25 z Polski wygląda następująco:

 

06.11.2024- 09.04.2025 AYT-WAW-AYT w każdą środę i sobotę

06.11.2024- 09.04.2025 AYT-KTW-AYT w każdą środę i sobotę

 

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich lotów Corendon Airlines dostępne są na stronie internetowej www.corendonairlines.com  oraz w autoryzowanych biurach podróży.


 

2024-05-14 09:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter