Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Lotnisko w Rzeszowie atrakcyjne dla turystów. Także czarterowychPonad 80 tys. pasażerów, czyli o 12 proc. więcej niż rok wcześniej, obsłużyło w kwietniu lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce. Od początku 2024 roku z jego usług skorzystało już ponad 270 tys. osób, czyli o 14,5 tys. więcej niż przed rokiem.

– Konsekwentnie realizujemy cele związane ze wzrostem ruchu pasażerskiego na podrzeszowskim lotnisku. W szczycie sezonu oferować będziemy aż 28 kierunków, większość z nich dostępna będzie już w bieżącym miesiącu. Świetny debiut połączenia do Alicante pokazuje, że sprawdzać powinny się też nowości, a przed nami pierwsze loty do Izmiru czy na Majorkę – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

W kwietniu z lotów czarterowych, operujących na sześciu trasach, skorzystało 9,8 tys. osób, ale najwięcej klientów obsłużył Ryanair – 31,5 tys. Na drugim miejscu znalazł się LOT, który przewiózł 18 tys. pasażerów

Jeżeli chodzi o kierunki regularne to liderem jest Warszawa, przed Londynem, Monachium i Rzymem. Zwraca uwagę dobry debiut Alicante, które w kwietniu wybrało prawie 3 tys. osób.

W czarterach zaś najlepsze destynacje to Antalia, Sharm el Sheikh i Marsa Alam. W maju do czarterowej siatki połączeń z Jasionki dochodzą Izmir i Bodrum (Turcja) oraz Zakhyntos i Kefalonia (Grecja). MG

2024-05-16 17:58:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter