Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Gheorge Marian Cristescu pożegnał się z PHHJarosław Kusto, członek Rady Nadzorczej Polskiego Holdingu Hotelowego został pełniącym obowiązki prezesa zarządu tej spółki. Na stanowisku zastąpił Gheorghe Mariana Cristescu. Z firmą rozstał się też członek zarządu ds. handlowych Daniel Puciato.

Jarosław Kusto funkcję tę będzie pełnił do 31 lipca br. Nowy czasowy prezes jest doświadczonym menadżerem i nauczycielem akademickim z wieloletnim stażem. W latach 2002-2005 był wiceprezesem Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. W latach 2011-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu Radia Kielce, a do 2024 roku piastował funkcję audytora w Radiu Kielce.

Gheorghe Marian Cristescu z hotelarstwem związany jest od ponad 25 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich oraz międzynarodowych sieciach hotelarskich: Radisson, Accor Hotels czy Best Western. Od kwietnia 2016 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego (wcześniej Chopin Airport Development). Prezes Cristescu realizował cel konsolidacji zarządzania obiektami hotelowymi należącymi do Skarbu Państwa.

Daniel Puciato od września 2022 roku pełnił funkcję członka zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego ds. Handlowych. Jest doktorem ekonomii (Szkoła Główna Handlowa), nauk o zarządzaniu i jakości (Uniwersytet Jagielloński) oraz doktorem i doktorem habilitowanym nauk o kulturze fizycznej (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu).

W Polskim Holdingu Hotelowym odpowiadał za Pion Handlowy, w którego skład wchodzą trzy biura: sprzedaży, marketingu i zrównoważonego rozwoju.

Grupa PHH liczy obecnie ponad 50 hoteli i obiektów z blisko 6 tysiącami pokoi. Jako franczyzobiorca współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi takimi jak Marriott International, Hilton Worldwide, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group, Louvre Hotels Group i Accor. MG

2024-05-16 18:02:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter