Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Polacy na trzecim miejscu na Malcie


Od stycznia do marca 2024 roku Maltę odwiedziło 61,7 tys. polskich turystów. To o 25 tys. więcej (wzrost o 70 proc.) niż w analogicznym okresie 2023 roku. W tym czasie nasi podróżni zostawili w kraju 35 mln euro. Rok wcześniej wydali tam 23 mln euro.

Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority – MTA) podsumowała pierwszy kwartał bieżącego roku. Polska znalazła się na trzecim miejscu wśród największych rynków źródłowych dla tego kraju.

- Ogromny wzrost zainteresowania Maltą wśród polskich odbiorców wynika z jednej strony z rozbudowanej i dostępnej przez cały rok siatki bezpośrednich połączeń lotniczych realizowanych z największych miast (Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław, Kraków, Gdańsk). Z drugiej strony pozycjonowanie Malty jako kierunku całorocznego, oferującego wiele atrakcji turystycznych o różnych porach roku, zdaje swój egzamin. To sprawia, że staje się ona destynacją wielokrotnego wyboru - podkreśla John Mary Attard, regionalny dyrektor biura MTA Warsaw.

Z danych MTA wynika, że Polacy podróżują na Maltę przez cały rok. Dla przykładu okres letni, który trwa od czerwca do końca sierpnia, odpowiada tylko za 24 proc. przyjazdów z naszego kraju. Organizacja szacuje, że w tym roku podróżnych z naszego kraju będzie więcej niż przed rokiem. W rankingu najważniejszych rynków źródłowych wyprzedzamy Francuzów (39 tys.) i Niemców (44 tys.), plasujemy się natomiast za Brytyjczykami (108 tys. - pierwsze miejsce) i Włochami (91 tys. - drugie miejsce).

Sektor turystyczny na Malcie odpowiada za 30 proc. PKB gospodarki tego śródziemnomorskiego kraju. MG


2024-05-18 07:06:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter