Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE
Wszystkie regiony Grecji zasługują na równą promocję

Promowanie wszystkich regionów Grecji w takim samym stopniu i zapewnienie środków finansowych na projekty infrastrukturalne, które przyczynią się do dalszego rozwoju turystyki, było głównym tematem pierwszego spotkania Regionalnej  Rady ds. Turystyki  zorganizowanego przez Stowarzyszenie Regionów Grecji.

Przemawiając na tym wydarzeniu, gubernator regionu Wysp Jońskich i przewodniczący Rady Yiannis Terpeklis powiedział, że jednym z najważniejszych priorytetów jest zapewnienie wszystkim regionom takiego samego zakresu promocji na międzynarodowych targach turystycznych, pisze grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.

Jego zdaniem, konieczne są także działania mające na celu modernizację infrastruktury i zaprezentowanie oferty regionalnej na nowych rynkach. W tym kontekście Terpeklis podkreślił znaczenie zaangażowania władz regionalnych w opracowywanie krajowej strategii turystycznej.

Przewodniczący zapowiedział, że nowa rada skoncentruje się na zrównoważonym rozwoju turystyki w całej Grecji i indywidualnie dla każdego regionu. Wyraził też swoje rozczarowanie ograniczoną promocją niektórych regionów na międzynarodowych targach takich jak World Travel Market (WTM) w Londynie i zadeklarował, że zwróci się w tej sprawie do minister turystyki Olgi Kefalogianni o podjęcie działań.

Terpeklis podniósł też kwestię braków infrastrukturalnych, a świetnym przykładem obrazującym ten problem są Wyspy Jońskie. Na stałe zamieszkuje je około 230 tys. osób, w szczycie sezonu turystycznego region odwiedza ponad 3,5 mln turystów. - Liczba gości, których co roku przyjmujemy, jest 15 razy większa niż liczba ludności, co wywiera presję na infrastrukturę i nie pozwala nam oferować usług wysokiej jakości pomimo zaangażowania sektora prywatnego  – skomentował Terpeklis, dodając, że sektor publiczny nie nadąża za przedsiębiorcami, a żeby zwiększyć liczbę turystów potrzebne jest też wdrożenie projektów finansowanych przez rząd. MG

2024-05-21 06:45:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter