Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Enter Air wypłaci dywidendę,
jeśli spłaci PFR

77,2 mln zł dywidendy tj. 4,40 zł/akcję – taką rekomendację odnośnie wypłaty dla akcjonariuszy przedstawił zarząd. Żeby ją zrealizować, musi jednak zostać spełniony jeden warunek – pożyczka udzielona w pandemii przez PFR zostanie całkowicie spłacona.

– Debiutując na GPW w 2015 roku obiecaliśmy akcjonariuszom, że wraz z rozwojem będziemy się z nimi dzielić osiąganymi zyskami, wypłacając dywidendę. Pandemia, która spowodowała największy w historii kryzys lotniczy, przerwała ciągłość tej deklaracji i zmusiła nas do skorzystania ze wsparcia PFR, które pozwoliło nam przetrwać najtrudniejsze miesiące, ale
jednocześnie uniemożliwiło wypłacanie dywidendy – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air. - Mocno pracowaliśmy, żeby wrócić do pełnej efektywności operacyjnej i 2023 rok zakończyliśmy z rekordowymi przychodami oraz solidnym zyskiem. Chcemy spłacić nasze zobowiązania wobec PFR przed terminem i podzielić się zyskiem a akcjonariuszami, rekomendujemy, aby na dywidendę trafiło też część zysków z lat ubiegłych, łącznie 77,2 mln zł – zapowiada.  

Na wypłatę  przeznaczony zostanie całkowity jednostkowy zysk Enter Air sp z.o.o. za rok obrotowy 2023 w kwocie netto 46,3 mln zł oraz kapitał zapasowy zgromadzony w latach ubiegłych w kwocie 30,9 mln zł - łącznie 77,2 mln zł. Dywidenda ma wynieść 4,40 zł na jedną akcję, a biorąc pod uwagę kurs z poniedziałkowego zamknięcia notowań (71,2 zł), stopa dywidendy wynosi 6,8 proc.

Warunkiem wypłaty  jest całkowita spłata pożyczek otrzymanych w ramach
„Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm” nie później niż 14 sierpnia 2024 roku. Przy spełnieniu powyższego warunku, dzień dywidendy został wyznaczony na 15 sierpnia 2024 r., a termin wypłaty  na 28 sierpnia. W przypadku braku spłaty zobowiązań wobec PFR zarząd spółki rekomenduje przeznaczenie całkowitego zysku spółki za 2023 rok na kapitał zapasowy.

Ostatnią dywidendę w wysokości 12,3 mln zł, tj. 0,7 zł na akcję Enter Air wypłacił w 2019 roku z zysku za 2018 rok. Wcześniej z zysku za 2017 rok i 2016 rok spółka wypłaciła po 0,55 zł dywidendy na akcję, a z zysku za 2015 rok 0,20 zł na akcję. W latach 2020-2023 w związku z kryzysem wywołanym pandemią i finansowaniem z PFR dywidenda nie była wypłacana. MG

2024-05-21 15:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter