Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY
Włochy, Hiszpania i Grecja wyparły Londyn, Wiedeń i Paryż


430 zł do Włoch, 449 zł do Hiszpanii i 481 zł do Grecji – tyle wydają Polacy na krótkie city breaki w opcji lot plus hotel, na które wyruszą w czasie Bożego Ciała 2024, wynika z analizy eSky.

W tym roku liderem wśród kierunków wybieranych na weekend połączony z Bożym Ciałem są ponownie Włochy. Kilkudniowy wypad do Italii zorganizuje 51 proc. klientów, którzy na przełomie maja i czerwca wybiorą się do jednego z pięciu analizowanych krajów. Wśród miast prym wiodą Rzym, Bari, Neapol, Rimini i Bergamo niedaleko Mediolanu. Popularnością nie ustępują im również Katania i Palermo na Sycylii.
Najtańszym kierunkiem na city break w formule lot plus hotel okazało się nadmorskie Rimini ze średnim kosztem wyjazdu ok. 430 zł od osoby (3 dni). Za mniej niż 300 zł Polacy organizujący podróże z internetową platformą rezerwowali też pakiety do Bari (467 zł za osobę, 2 dni) i Bergamo (475 zł za osobę, 3 dni). Na Sycylię, a także do Rimini i Bergamo najczęściej polecimy we dwie osoby, zaś do Rzymu i Neapolu już w trzyosobowym gronie. Bari z kolei preferują grupy składające się z czterech podróżników.

Ze skromniejszym udziałem w rankingu Grecja jest drugim co do popularności krajem na krótki wypad w czasie Bożego Ciała (14 proc.). Największą uwagę Polaków przykuwają takie kierunki jak Ateny, Saloniki, Rodos i Korfu – każdy z nich odwiedzamy z reguły we dwójkę. 13 proc. klientów eSky wybierze się na Maltę, a 11 proc. do Hiszpanii. Tyle samo spędzi czerwcówkę na Cyprze. - Warto zaznaczyć, że już teraz jesteśmy trzecią co do liczebności nacją, która organizuje na Cyprze zarówno wakacje, jak i city breaki. Co więcej, według tamtejszego Urzędu Statystycznego w pierwszych czterech miesiącach br. liczba Polaków odwiedzających Cypr wzrosła o 10 proc. w porównaniu z analogicznym okresem rok temu – podkreśla Jarosław Grabczak z Grupy eSky.

eSky zauważa, że w segmencie wypadów do miast zaczynają dominować kierunki typowo wakacyjne. To duża zmiana w zachowaniach klientów, która przyszła z Zachodu, gdzie podróżnicy licznie wyjeżdżają na city breaki, ale do „urlopowych” destynacji.

Analiza prezentuje pięć najpopularniejszych krajów pod względem liczby zarezerwowanych pakietów „City Break” na platformie podróży eSky.pl w okresie od 27 maja do 2 czerwca 2024 r. Udział poszczególnych kierunków wyliczono na podstawie rezerwacji obejmujących uwzględnione w rankingu państwa. Podane ceny obejmują średni koszt podróży w opcji Lot+Hotel, na który składa się przelot w dwie strony oraz nocleg od 2 do 4 dni dla jednej osoby (bez wyżywienia). MG
2024-05-24 08:37:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter