Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Turyści nie lubią tłumów

W ubiegłym roku 61 proc. podróżnych zrezygnowało z wyjazdu do popularnego miejsca turystycznego, ponieważ obawiali się, że na miejscu będzie zbyt tłumnie. To powód, zdaniem firmy technologicznej Mabrian, do zajęcia się problemem overtourismu.

Z raportu „A Roadmap to Move Destinations Away from Overtourism” opracowanego przez Mabrian Technologies we współpracy z Phocuswright wynika, że kierunki turystyczne muszą podjąć działania w porozumieniu z lokalnymi władzami dotyczące planu rozwoju turystyki. Niezbędne przy tym jest wykorzystanie danych.

Analitycy twierdzą, że zmierzenie się z nadmierną turystyką ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego zarządzania destynacjami. Priorytetem powinno być zrozumienie, w jaki sposób  dystrybuowane są wydatki turystyczne, mierzenie ich wielkości w przeliczeniu na pojedynczego odwiedzającego, ale też znalezienie sposobów ograniczenia emisji CO2. Jest to o tyle ważne, że  transport lotniczy odpowiada za 55 procent śladu węglowego wytwarzanego przez sektor. By móc się dalej rozwijać, kierunki muszą też zrozumieć powiązania między miejscem zakwaterowania a atrakcjami turystycznymi, a w dalszych krokach opracować strategię komunikacji. Niezbędna jest analiza danych – sezonowości, ale też sposobów dywersyfikacji oferty i dostosowania jej do różnych grup. MG

2024-06-05 18:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter