Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TECHNOLOGIA

TBO.COM wchodzi na giełdę


B2A platforma technologii turystycznych TBO wchodzi na giełdę, aby dalej wzmacniać i przyspieszać rozwój biur podróży w Europie w tym także w Polsce.

27 maja 2024 r.: TBO Tek Limited, wiodąca platforma dystrybucji turystycznej w globalnej branży turystycznej, niedawno zakończyła publiczne notowanie swoich akcji w Indiach za pośrednictwem National Stock Exchange of India Limited (NSE) i BSE Limited (BSE). Firma pozyskała około 186 milionów USD (Rs. 1,550 crore) z tej oferty publicznej.
Emisja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem we wszystkich kategoriach inwestorów, przewyższając zapisy 86,70 razy ogółem. Część dla kwalifikowanych inwestorów instytucjonalnych (QIB) była zapisana 125,51 razy, podczas gdy część dla inwestorów nieinstytucjonalnych (NII) otrzymała zapis na poziomie 50,60 razy. Część dla indywidualnych inwestorów detalicznych była zapisana 25,74 razy, a część zarezerwowana dla pracowników uzyskała zapis na poziomie 17,82 razy.
Firma została notowana 15 maja 2024 r. na wymienionych giełdach indyjskich z premią wynoszącą ponad 50% względem ceny emisyjnej.
Gaurav Bhatnagar, współzałożyciel i wspólny dyrektor zarządzający TBO Tek Limited, powiedział: „Ankush Nijhawan (współzałożyciel, wspólny dyrektor zarządzający TBO Tek) i ja z radością ogłaszamy pomyślne notowanie naszej firmy na giełdach. Notowanie TBO na indyjskich giełdach to znaczący kamień milowy w historii naszej firmy. To osiągnięcie otwiera nowe możliwości, umożliwiając nam napędzanie innowacji, rozszerzanie naszego zasięgu i zwiększanie wartości dla naszych akcjonariuszy i klientów. Jesteśmy gotowi na przyszłość pełną ciągłego wzrostu i sukcesu."

W Europie TBO jest znane ze swojej przełomowej strategii B2A - akronim od Business to Travel Agents - w branży turystycznej. B2A to pierwsza tego rodzaju strategia w regionie, mająca na celu wzmocnienie agentów, aby maksymalizować zarobki poprzez skuteczne świadczenie usług turystycznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb, bezproblemo i wygodnie. Alyona Gorlach, dyrektor handlowy w Europie, TBO Tek Limited zasugerowała, że inwestycje będą kontynuowane w celu dalszego wspierania  innowacyjnych działań w regionie. „W TBO jesteśmy bardzo podekscytowani tym rozwojem," powiedziała Alyona. „Inwestycje zostaną wykorzystane do dalszego doskonalenia naszej technologii i usług oraz rozszerzania się na nowe rynki w regionie." Tak samo uważa Izabela Krzanowska -  Business Development Manager Polska.
Platforma TBO ma znaczącą obecność w Europie i łączy ponad 159 000 kupujących z ponad milionem dostawców w ponad 100 krajach. Ich globalny wpływ był widoczny dzięki inwestorom przyciągniętym przed IPO, w tym Abu Dhabi Investment Authority, oraz instytucjonalnym inwestorom z krajów takich jak Norwegia, Japonia i Indie.
W swojej istocie, TBO upraszcza działalność turystyczną dla dostawców, takich jak hotele, linie lotnicze, wynajem samochodów, transfery, rejsy, ubezpieczenia, kolej i inni, oraz dla detalicznych kupujących, takich jak biura podróży i niezależni doradcy turystyczni. Obsługuje również kupujących korporacyjnych, w tym touroperatorów, firmy zarządzające podróżami, internetowe firmy turystyczne i aplikacje lojalnościowe. Dwustronna platforma technologiczna TBO umożliwia dostawcom i kupującym bezproblemową transakcję.
Dla kupujących platforma jest zintegrowanym, wielowalutowym i wielojęzycznym rozwiązaniem „wszystko w jednym", które pomaga odkrywać i rezerwować podróże do miejsc na całym świecie, w różnych segmentach podróży, takich jak wypoczynek, podróże służbowe i religijne.

O TBO
TBO.COM jest jedną z wiodących globalnych platform dystrybucji turystycznej, która ma na celu upraszczanie potrzeb kupna i sprzedaży podróży dla partnerów turystycznych na całym świecie.
Opiera się na własnej technologii, która ma na celu uproszczenie wymagań złożonego świata globalnych podróży, bez problemu łącząc rozproszoną bazę kupujących i dostawców turystycznych na dużą skalę.
Podejście TBO zawsze było oparte na technologii i nadal inwestuje w nowe innowacje i nowe oferty, aby uczynić podróże łatwymi i prostymi.
API TBO obsługują duże ekosystemy turystyczne na całym świecie. Modułowa architektura platformy umożliwia nowe produkty turystyczne, jednocześnie rozszerzając się na nowe geografię.
Jej własna platforma technologiczna opiera się w dużej mierze na AI/ML, aby oferować unikalne oferty i produkty turystyczne, spełniające specyficzne wymagania klientów, co zwiększa konwersję. Podróż TBO rozpoczęła się w 2006 roku z prostym celem – sprostać ewoluującym potrzebom kupujących i dostawców podróży.  To, co zaczęło się jako firma sprzedająca bilety lotnicze, stało się dzisiaj jedną z wiodących globalnych platform dystrybucji turystycznej (źródło: raport pt. „Raport o branży turystycznej" wydany przez PGA Labs z dnia 21 grudnia 2021 r.) w Amerykach, Europie, Afryce, regionie APAC, Indiach i regionie Azji i Pacyfiku. Oferta TBO obejmuje bilety lotnicze, hotele, kolej, pakiety wakacyjne, wynajem samochodów, transfery, zwiedzanie, rejsy i ładunki. Więcej informacji można znaleźć na: www.tbo.com

2024-06-06 11:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter