Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TURYSTYKA KRAJOWA 

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje renowację szlaków

Minister Sportu i Turystyki ogłosił Program „Polskie szlaki turystyczne”. To inicjatywa, która ma zwiększać możliwości uprawiania turystyki społecznej w Polsce poprzez poprawę bezpieczeństwa na szlakach turystycznych, poprawę dostępności turystycznej na obszarach o dużych walorach przyrodniczych dla turystyki społecznej, także zwiększanie dostępności i tworzenie szlaków turystycznych dostosowanych w szczególności do potrzeb osób starszych oraz osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Dzięki Programowi więcej grup społecznych, w tym osoby starsze i osoby ze szczególnymi potrzebami, będą mogły korzystać z dostępnych sieci szlaków turystycznych w Polsce.

Program finansowany jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Na jego realizację w 2024 r. przeznaczono 3 mln zł. Dofinansowanie mogą uzyskać projekty dotyczące renowacji istniejących szlaków turystycznych lub wytyczania nowych.

Wnioski o wsparcie realizacji zadania można składać do 21 czerwca za pośrednictwem systemu AMODIT. Więcej informacji na temat projektu na stronie Ministerstwa. MO, foto Pixabay.com

2024-06-07 09:40:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter