Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Pierwsza kobieta we władzach Rainbow ToursAleksandra Piwko-Susik została członkiem zarządu Rainbow Tours. Z kolei Jakub Puchałka został wiceprezesem spółki. Obecnie na czele firmy stoi czterech menedżerów, których wspólna kadencja potrwa pięć lat.

Zgodnie z nowymi powołaniami zarząd Rainbow Tours tworzą Maciej Szczechura, jako prezes (niezmiennie od 1 lipca 2023 roku), Piotr Burwicz jako wiceprezes (od 1 lipca 2023 roku), Jakub Puchałka jako wiceprezes (od 1 lipca 2024 roku) i Aleksandra Piwko-Susik jako członek zarządu (od 1 lipca 2024 roku).

Aleksandra Piwko-Susik (ur. 1986 r.) posiada wykształcenie wyższe, ukończyła Wyższą Szkołę Hotelarstwa Gastronomii i Turystyki w Warszawie na kierunku obsługa ruchu turystycznego oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Zarzadzanie Logistyką i Łańcuchami Dostaw. Obecnie jest studentką w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Executive Master of Business Administration (MBA).

Z branżą turystyczną związana jest od początku kariery zawodowej. Od grudnia 2008 roku, przez ponad 2 lata pracowała w Triadie S.A. jako Destination Manager, a następnie od marca 2011 roku do grudnia 2016 roku w 7Islands Sp. z o.o.  jako Operation Manager oraz jako Contracting Operation Manager, mając też w 2013 roku półroczny epizod zawodowy w branży hotelarskiej na Majorce, jako Duty Manager w kompleksie hotelowym. Od stycznia 2017 roku pracuje w Rainbow Tours S.A. w Łodzi - do kwietnia 2023 roku jako Contracting Manager, a od maja 2023 roku jako Dyrektorka Operacyjna (COO), odpowiedzialna za planowanie, koordynację i nadzorowanie działań operacyjnych spółki, w tym m.in.: nadzór nad rozwojem produktu Rainbow w tym w szczególności nad rozbudową portfolio hotelowego i objazdowego, rozwój nowych produktów/linii biznesowych i usług oraz ekspansji biznesowej, planowanie sezonów turystycznych (kierunków, wielkości programów, ilości i kategoryzacji hoteli), w tym przygotowanie założeń kalkulacyjnych i marżowych dla nowych sezonów oraz bieżący monitoring parametrów finansowych (waluty, marże, paliwo) itd.

Powołanie do składu zarządu i do pełnienia funkcji członkini zarządu kobiety wpisuje się również w realizowane przez spółkę procesy mające na celu jak najszersze wypełnianie zasad ładu korporacyjnego obowiązujących na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, a w związku z niniejszym powołaniem mające na względzie dążenie do zapewnienia różnorodności organów spółki m.in. pod względem zróżnicowania płci (dążenie do zapewniania udziału mniejszości w organie na poziomie nie niższym niż 30 proc.), zgodnie z zasadą 2.1. "Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2021". MG

2024-06-10 07:07:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter