Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Polacy chętnie uczą się angielskiego na MalcieŹródło: Maltańska Organizacja Turystyczna

Ponad 78,5 tysięcy osób pojechało w zeszłym roku na Maltę do szkoły angielskiego, wynika z danych tamtejszego Urzędu Statystycznego. Wśród nich całkiem sporą grupę stanowili Polacy.

Na Malcie prężnie działa rynek szkół uczących języka angielskiego jako obcego w popularnym systemie English Language Teaching (ELT). Jak podaje NSO (Narodowy Urząd Statystyczny), w zeszłym roku zainteresowanie tego typu usługami wzrosło o 28 proc. rok do roku. Najliczniejszą grupą zagranicznych kursantów są osoby do 17 roku życia. Stanowią oni połowę wszystkich biorących udział w zajęciach w systemie ELT na Malcie, najmniej jest kursantów w wieku  powyżej 50 roku życia (udział na poziomie 8 proc.).

74 proc. osób, które uczą się języka angielskiego jako obcego na Malcie, pochodzi z Unii Europejskiej. Pierwszą piątkę otwierają: Włosi, Niemcy, Francuzi, Austriacy oraz Polacy. W zeszłym roku naszych turystów było ponad 4,8 tys., co oznacza wzrost o 14 proc. rok od roku.

Prawie połowa (47 proc.) z nich to osoby do 17 roku życia. Sporą grupę (28 proc.) stanowią kursanci w wieku 36-49. Polacy, którzy podejmują naukę angielskiego na Malcie, wybierają standardowy, ogólny kurs (64 proc.) albo intensywny (22 proc.). Pod tym kątem nie wyróżniają się na tle innych narodowości.

- Na Malcie kursy języka angielskiego odbywają się przez cały rok. Sporo z nich przypada na okres letnio-wakacyjny (lipiec-sierpień). Nie mniej osób przebywa na Maltę uczyć się angielskiego także wiosną czy jesienią. To dobitnie podkreśla całoroczny charakter Malty i unikalny charakter tej formy nauki. To znaczy połączenie edukacji z rekreacją i wypoczynkiem o niemalże każdej porze roku - podkreśla John Mary Attard - regionalny dyrektor biura Maltańskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie.

W pierwszych czterech miesiącach roku 2024 ponad 81 tys. turystów z Polski odwiedziło ten śródziemnomorski kraj. Jest to aż o 68 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2023, wynik daje nam trzecie miejsce wśród europejskich nacji (obok Brytyjczyków i Włochów).

Według prognoz Maltańskiej Organizacji Turystycznej, do końca 2024 roku Maltę ma odwiedzić aż 200 tys. gości z Polski. W 2023 roku było ich 167 tys. MG

2024-06-11 07:09:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter