Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Cena lotu mało ważna dla polskich turystówCena i jakość zakwaterowania, bezpieczeństwo, lokalne atrakcje i dopiero potem koszt przelotu – to kryteria, którymi kierują się Polacy przy wyborze wakacyjnego kierunku podróży. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez agencję Stem Mark na zlecenie portalu Kiwi.

Koszt i jakość zakwaterowania w miejscu docelowym to najważniejszy czynnik, który biorą pod uwagę Polacy, wybierając kierunek wakacyjnego wyjazdu. Wskazało na niego 43 proc. respondentów, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez agencję Stem Mark na zlecenie Kiwi. Tuż za nim znalazło się bezpieczeństwo (35 proc.) i lokalne atrakcje 30 (proc.).

Cena za lot nie jest kluczowym kryterium przy wyborze kierunku, którą wymienia 29 proc. respondentów. Co ciekawe, niemal co piąty (17 proc.) ceni miejsca mniej popularne turystycznie.

Nie oznacza to jednak, że inflacja i wysokie ceny nie mają wpływu na to, jak podróżujemy. Wyniki badań wskazują, że 39 proc. respondentów tegoroczne wyjazdy planowało ostrożniej, oszczędzając na ten cel i rezerwując je z wyprzedzeniem. Niemal co piąty (17 proc.) poszukiwał tylko niedrogich opcji, zarówno pod kątem lotu, jak i zakwaterowania, w tym więcej kobiet (21,5 proc.) niż mężczyzn (12 proc.), a 23 proc. nie zmieniło nawyków podróżniczych, chcąc w pełni cieszyć się wakacjami.

Z analizy Kiwi.com wynika, że najpopularniejszymi kierunkami wakacyjnymi nadal są te, w których możemy liczyć na solidną dawkę słońca i gwarancję dobrej pogody, choć w TOP 20 rezerwowanych pojawiają się kierunki mniej typowe. W preferencjach polskich użytkowników widać także rosnący trend podróżowania o nazwie coolcationing, czyli wybieraniem nieco chłodniejszych kierunków, aby uniknąć letnich upałów, z Danią na czele. Jeśli chodzi o Niemcy i ich 5. miejsce na liście top 20, głównym powodem mogą być Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. O ile dotychczas (rezerwacje dokonane od 1 stycznia do 25 czerwca) większość lotów została zarezerwowana na czerwiec i początek lipca, to dane całoroczne za rok 2023 pokazują, że sierpień ogółem cieszy się większą popularnością wśród polskich podróżnych.Najwięcej osób w podróż wyruszy z Okęcia, lotniska w Krakowie, a na trzecim miejscu uplasował się port lotniczy w Gdańsku. MG

Kiwi.com wskazuje, że na liście top 15 destynacji znalazły się:

1. Hiszpania

2. Włochy

3. Wielka Brytania

4. Norwegia

5. Niemcy

6. Grecja

7. Francja

8. Holandia

9. USA

10. Dania

11. Portugalia

12. Chorwacja

13. Turcja

14. Szwecja

15. Albania, Islandia

16. Cypr

17. Szwajcaria

18. Malta

19. Bułgaria

20. Tajlandia

2024-07-02 11:25:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter