Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Od października turyści zapłacą wyższy podatek w Barcelonie

Władze Barcelony zdecydowały o podniesieniu stawki podatku miejskiego pobieranego od turystów. Obecnie – w zależności od zakwaterowania – turyści płacą od 2,75 euro do 3,25 euro za noc (podatek pobierany jest przez maksymalnie 7 nocy), zatrzymując się w zarejestrowanych obiektach turystycznych, a pasażerowie statków pasażerskich spędzający w Barcelonie nie więcej niż 12 godzin – 4 euro. Stawki te obowiązują od kwietnia br. Już w październiku tego roku odwiedzający zapłacą maksymalnie 4 euro za noc w obiektach zakwaterowania.

Dotychczas do budżetu Barcelony z tytułu poboru daniny wpływało rocznie ok. 95 mln euro. Dzięki podwyżce do kasy powinno wpadać dodatkowe 20 mln euro. To wciąż mniej niż wynoszą roczne wydatki miasta związane z obsługą turystów, w tym ze sprzątaniem, zapewnieniem bezpieczeństwa czy transportem, osiągające poziom 142 mln euro. Podwyżka jest motywowana właśnie chęcią pozyskania środków na obsługę turystów.

Warto pamiętać, że turyści odwiedzający Barcelonę płacą też podatek regionalny, którego wysokość również uzależniona jest od rodzaju zakwaterowania i wynosi od 1,7 euro do 3,5 euro. Póki co nie planuje się jej podwyżki. MO, foto Pixabay.com

 

 

2024-07-03 12:14:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter