Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Prezes PPL w zarządzie ACI EuropeAndrzej Ilków, prezes Polskich Portów Lotniczych S.A., wszedł do zarządu ACI Europe. Mowa o Europejskiej Radzie Portów Lotniczych, które reprezentuje interesy lotnisk.

ACI Europe służy wymianie doświadczeń i promuje najlepsze rozwiązania w zarządzaniu i eksploatacji portów lotniczych. Członkowie to ponad 600 operatorów lotnisk różnej wielkości w 58 krajach europejskich, obsługujący ponad 90 proc. komercyjnego ruchu lotniczego w Europie.

- Jestem niezwykle zaszczycony wyborem do zarządu ACI Europe. Miejsce w zarządzie tej organizacji daje Polsce wyjątkową możliwość wpływu na przyszłość europejskiego lotnictwa oraz pozwoli aktywnie wzmacniać nasze relacje z kluczowymi partnerami na całym świecie. To też ogromna szansa, aby wspólnie z innymi liderami branży lotniczej kształtować bezpieczną i zrównoważoną politykę lotniczą w Europie – mówi Andrzej Ilków, prezes PPL S.A.

Andrzej Ilków jest prezesem zarządu Polskich Portów Lotniczych od 19 marca br. Wcześniej związany był z lotniskiem Bydgoszczy - przeprowadził proces jego rejestracji, pozyskał też środki unijne na modernizację portu. W 2008 roku rozpoczął pracę na Lotnisku Chopina w Warszawie, w nowo powstałym Biurze Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych. Zainicjował i wprowadził proces koordynacji rozkładów lotów, który jest wykorzystywany do dzisiaj. Nadzorował proces rozbudowy Lotniska Chopina w latach 2011-2014, poprzedzony długim okresem przygotowawczym, we współpracy ze spółkami branżowymi oraz ULC, EUROCONTROL, IATA i EASA.

Uczestniczył także w pracach Technical Operation Safety Committee, europejskiej organizacji Airport Council International. Bogate doświadczenie zawodowe wykorzystywał również jako wykładowca akademicki oraz ekspert Państwowej Komisji Badań Lotniczych. Jest absolwentem wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, a także studiów podyplomowych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Przez 20 lat, kolejno awansując, pełnił służbę w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Uczestniczył w misji pokojowej ONZ w Syrii i Izraelu oraz misji NATO w Kosowie. MG

2024-07-04 05:52:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter