Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNEK

Czartery poprawiły statystyki Lotniska Rzeszów120 157 osób skorzystało w czerwcu z usług lotniska w podrzeszowskiej Jasionce, czyli o 15 procent więcej rok do roku. To drugi najwyższy wynik i najlepszy szósty miesiąc roku  w historii. Prawie 40 proc. ruchu wygenerowały czartery.

– Pasażerowie w bieżącym sezonie letnim mają do wyboru 29 kierunków, w tym najlepszą ofertę czarterów, które mają prawie 40-procentowy udział w ruchu na naszym lotnisku mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

To właśnie czartery spowodowały kolejne wzrosty w statystykach portu. Najczęściej pasażerowie latali do Antalii, w następnej kolejności znalazły się  Warszawa, Londyn i Monachium, czyli największe huby przesiadkowe dostępne bezpośrednio z Jasionki. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach - Heraklion, Rodos i Szarm el Szejk.

W historii lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. osób.

– Celem przyspieszenia obsługi pasażerów przy kontroli bezpieczeństwa zamierzamy w najbliższych miesiącach uruchomić procedurę zakupu i wdrożenia innowacyjnych skanerów CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektronikidodaje prezes Adam Hamryszczak.

W lipcu szczyt letniego sezonu - w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakintos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Szarm el Szejk, Hurghada, Majorka i Enfidha, natomiast w połączeniach regularnych: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym (Wizz Air), a od września także Mediolan. MG

2024-07-05 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter