Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PRAWO 

Od 1 lipca Krajowa Administracja Skarbowa może sprawdzić wynajmujących apartamenty wakacyjne

1 lipca weszła w życie dyrektywa unijna DAC-7, która daje organom skarbowym większą kontrolę nad e-handlem, a w konsekwencji przyczynia się do ukrócenia szarej strefy.

Dyrektywa nakłada na operatorów platform cyfrowych obowiązek raportowania o transakcjach realizowanych za ich pośrednictwem w związku ze sprzedażą towarów i usług. Wykaz sprzedawców i transakcji platformy są zobligowane przekazywać Krajowej Administracji Skarbowej. Ta może sprawdzić, czy sprzedający działający na tych platformach odprowadzają podatki z tytułu prowadzonej działalności. Obowiązkowi raportowania podlegają m.in. platformy pośredniczące w najmie krótkoterminowym: Airbnb czy Booking.com.  

Jak informuje portal Prawo.pl, przeszło 60 proc. obiektów noclegowych - czyli ok. 50 tys. z 85 tysięcy - zarejestrowanych na platformach rezerwacyjnych, działa nielegalnie. - Dla osób, które płacą podatki nic się nie zmieni, ale dla wynajmujących w szarej strefie - już tak. W najbliższym czasie część z nich może spodziewać się kontroli KAS. Jeżeli okaże się, że nie płacą wszystkich należnych danin, będą musieli je uregulować – informuje Grzegorz Żurawski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Wynajmu Krótkoterminowego, cytowany przez Prawo.pl. MO, foto Pixabay.com

2024-07-05 11:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter