Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Google wręczył Złote Pinezki polskim zamkom i pałacomZłote Pinezki to wyróżnienie przyznawane miejscom najbardziej docenianym przez użytkowników Map Google. W tym roku firma wyróżniła zamki i pałace – po jednym z każdego województwa.

W tym roku odbyła się trzecia edycja konkursu. W 2020 roku nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych, w 2022 roku statuetki trafiły do 15 parków i rezerwatów przyrody. W tym roku analizie poddane zostały oceny miłośników zamków i pałaców.

Wśród nagrodzonych są Zamek Książ (woj. dolnośląskie, ocena 4,7 na 5 gwiazdek), Zamek Krzyżacki w Radzyniu Chełmińskim (woj. kujawsko-pomorskie, ocena 4,7), Muzeum Zamoyskich w Kozłówce (woj. lubelskie, ocena 4,7), Pałac w Zatoniu (woj. lubuskie, ocena 4,8), Muzeum-Zamek w Oporowie (woj. łódzkie, ocena 4,7), Zamek Królewski na Wawelu (woj. małopolskie, ocena 4,7), Zamek Królewski w Warszawie (woj. mazowieckie, ocena 4,7), Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu (woj. opolskie, ocena 4,6), Muzeum – Zamek w Łańcucie (woj. podkarpackie, ocena 4,7), Pałac Branickich w Białymstoku (woj. podlaskie, ocena 4,7), Zamek w Malborku (woj. pomorskie, ocena 4,8), Zamek Ogrodzieniec (woj. śląskie, ocena 4,7), Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (woj. świętokrzyskie, ocena 4,8), Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim (woj. warmińsko-mazurskie, ocena 4,6), Muzeum Zamek w Gołuchowie - oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu (woj. wielkopolskie, ocena 4,7), Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie, ocena 4,5).

Więcej ciekawostek na temat zamków i pałaców nagrodzonych Złotymi Pinezkami oraz praktyczne porady i wskazówki, jak wykorzystać rozwiązania Google podczas podróży można znaleźć w e-booku ,,Szlakiem zamków i pałaców’’, który jest do pobrania na stronie www.zlotepinezki.pl. MG

2023-08-25 06:23:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter