Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

więcej...

KONKURS
Głosuj na najlepszego agenta 
Już po raz 8. spotykamy się na Ogólnopolskim Forum Agentów Biur Podróży organizowanym przez redakcję Wiadomości Turystycznych. Tradycyjnie jednym z kluczowych akcentów wydarzenia będzie wybór Agenta Roku. W tegorocznej edycji mamy nową kategorię „Wyróżnienie Branży”, w której wybieramy jednego agenta głosując na niego w internecie. Zapraszamy Państwa do głosowania.


więcej...

WARSZTATY

Chińscy touroperatorzy poznawali ofertę Polski

Podczas zorganizowanych przez POT warsztatów chińscy uczestnicy zaznajamiali się z m.in. z potencjałem turystycznym Małopolski i możliwościami organizacji imprez szytych na miarę.

więcej...

KONFERENCJA

Przedstawiciele Ski amadé z wizytą w Polsce

Wśród nowości w ofercie ośrodka Ski amadé wymieniono m.in. nowe funkcjonalności aplikacji Digital Ski amadé.

więcej...


NOWY NUMER
Im młodszy klient, tym bardziej telewizyjny
Młodych konsumentów nie inspiruje do rezerwacji wycieczek już tylko internet. Pokolenie Z potrzebuje telewizji do podjęcia decyzji.


więcej...

PERSONALIA

Andreea Cheratoiu dyrektorem Radisson Blu Sobieski

Andreea Cheratoiu została dyrektor generalną
w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski.
Z siecią związana jest od 12 lat, z hotelarstwem od 15. Do branży hotelarskiej weszła w 2004 roku – wówczas zaczęła pracować jako kierowniczka recepcji. Do Grupy Radisson dołączyła w 2007 roku. Po kilku latach została dyrektorem operacyjnym w Radisson Blu w Bukareszcie, a następnie w Park Inn by Radisson Hotel Ekaterinburg w Rosji.

więcej...


PERSONALIA
Marzouk reprezentuje w Europie
region Morza Czerwonego
 

Tamer Marzouk, egipski przedsiębiorca,
były dyrektor niemieckiego oddziału
Egipskiego Urzędu Turystycznego,
któremu podlegała również Polska,
został przedstawicielem na Unię Europejską województwa Morza Czerwonego. Stanowisko to powierzył mu gubernator regionu generał major Ahmed Abdallah.

więcej...


PERSONALIA
Sławomir Szulc pokieruje PZOT-em
 

Sławomir Szulc, dyrektor Exim Tours został wybrany prezesem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Na stanowisku zastąpi jego założyciela i pierwszego prezesa, Krzysztofa Piątka. Nowe osoby pojawiły się także w składzie Zarządu (Maciej Nykiel) i Komisji Rewizyjnej (Dariusz Maciejewski).

więcej...


FORUM AGENTÓW
EnterAir Partnerem VIII Forum Agentów

2018 rok był dla Enter Air najlepszym pod względem wyników finansowych. Przychody przewoźnika wyniosły 1,3 mld zł i były o 35,7 proc. wyższe rok do roku. To rekordowe wyniki w historii spółki.więcej...

WYDARZENIE

25-lecie Warszawskiej Izby Turystyki
 


Gospodarzem obchodów ćwierćwiecza było Centrum Olimpijskie. Podczas gali wręczono odznaczenia członkom WIT i i podziękowania instytucjom, które współpracują z Izbą. Uroczystości poprzedziła konferencja na temat turystycznych walorów obiektów sportowych regionu. Wśród docenionych znalazła się również redakcja Wiadomości Turystycznych.

więcej...


FORUM AGENTÓW
Mecenas Bartosz Kempa o procedurze reklamacji na VIII Forum Agentów

Trudne pytania i niełatwe odpowiedzi, czyli jak wygląda procedura reklamacyjna pod rządami nowej ustawy o turystyce. Co koniecznie powinien wiedzieć agent turystyczny.
więcej...

ROZMOWA
Gran Canaria oferuje wszystko w jednym
 
Gran Canaria to niewątpliwie piękne miejsce. Polscy turyści wciąż najchętniej wybierają jednak bliższe destynacje – Grecję, Bułgarię czy Egipt. Jak skłonić Polaków do odwiedzenia Wysp Kanaryjskich?

 
więcej...


FORUM AGENTÓW
Jak przetrwać  zmiany w VAT- Justyna Zając-Wysocka  na VIII Forum Agentów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej orzekł, że do usługi pośrednictwa należy zastosować dwie stawki podatku. Interpretacja ta wzbudza wiele wątpliwości. Praktyczną analizą problemu oraz innych zawiłości prawnych na VIII Forum Agentów Biur Podróży zajmie się mecenas Justyna Zając-Wysocka.więcej...


PERSONALIA
DRV ma szefową od strategii
 

Ellen Madeker została głównym strategiem                     
w Niemieckim Związku Turystycznym (DRV, odpowiednik naszej PIT). To nowe stanowisko w strukturach organizacji. Do jej zadań należeć będzie tworzenie planów działania uwzględniających zrównoważony rozwój, ale też inne trendy kształtujące rynek turystyczny. Będzie również odpowiadać za kontakt z mediami w zakresie udzielania informacji na temat strategii organizacji i kwestii politycznych. Nowa dyrektor ma raportować bezpośrednio do prezesa DRV.

więcej...

PERSONALIA

Balala szefem rady wykonawczej UNWTO

Światowa Organizacja Turystyczna mianowała           
ministra turystyki Kenii, Najiba Balalę,
przewodniczącym rady wykonawczej.
Zadaniem tego organu jest podejmowanie działań, we współpracy z sekretarzem generalnym, zgodnych z decyzjami i rekomendacjami Zgromadzenia. Rada spotyka się co najmniej dwa razy do roku.Balal został wybrany na to stanowisko w czasie odbywającego się w St. Petersburgu Zgromadzenia Generalnego.

więcej...

LUDZIE
Phillipa Harrison dyrektorem zarządzającym w Tourism Australia


Harrison jest pierwszą kobietą, która objęła kierownictwo nad narodową organizacją turystyczną.

więcej...


WYDARZENIA

POT promuje Polskę na Wschodzie

Polska Organizacja Turystyczna promowała kraj w pierwszej połowie września w Rosji i na Białorusi. Rosyjskie biura podróży, które wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w Nizhnym Novgorodzie mocno interesowały się wyjazdami połączonymi z leczeniem i rehabilitacją w naszych ośrodkach. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy
z LOT-em i Intour Polska.

więcej...


PERSONALIA

Wielka Brytania ma kolejnego
ministra turystyki
 

Helen Whately została ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i turystyki
Wielkiej Brytanii. Na stanowisku zastąpiła Rebeccę Pow, która pełniła tę funkcję jedynie przez cztery miesiące od maja tego roku. Whately jest związana z Partią Konserwatywną. Po szkole przez rok uczyła angielskiego w Nepalu. Po powrocie do Wielkiej Brytanii rozpoczęła studia na Oxfordzie z zakresu nauk przyrodniczych, ale zmieniła kierunek na filozofię, nauki polityczne i ekonomiczne. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w PwC (wcześniej PriceWaterhouseCoopers), a następnie w AOL, amerykańskiej firmie technologicznej. 

więcej...


EDUKACJA
Branża szkoliła się z obsługi turystów niepełnosprawnych 


Podczas warsztatów uczestnicy poznawali rodzaje niepełnisprawności i zdobywali wiedzę o tym, w jaki sposób komunikować się z osobami niepełnosprawnymi i jak pomagać im w sytuacjach trudnych.

więcej...


WYDARZENIA
Polska najlepsza na konferencję 

i kongres
 

Polska otrzymała nagrodę                              
The Best MICE Destination 2019, przyznawaną przez najważniejszy magazyn branży turystyki biznesowej w Holandii - MICE & Business Travel. O zwycięstwie zdecydowały nowoczesna baza hotelowa, duża liczba obiektów konferencyjnych i wystawienniczych, ale też dobra infrastruktura komunikacyjna oraz partnerzy, którzy mogą pomóc w obsłudze spotkań biznesowych. Nasz kraj rywalizował z Francją i Irlandią Północną.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   100 >
 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter