Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

...
więcej...

ODMRAŻANIE DZIAŁALNOŚCI

Flixbus wraca na wakacyjne trasy
 

10 i 11 czerwca FlixBus wznawia kolejne połączenia. Bilety do Mrzeżyna, Kołobrzegu czy Karpacza są już dostępne w systemie rezerwacyjnym. Na długi weekend czerwcowy autobusy pojadą także w Bieszczady. Wśród wspomnianych kierunków znajduje się Trójmiasto – na to połączenie czekało wielu pasażerów.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

Sun&Fun: ubezpieczamy od koronawirusa

Sun&Fun rozszerzył ubezpieczenie o skutki wywołane zakażeniem koronawirusem oraz zdarzeń pod wpływem alkoholu. Nowe polisy obowiązują dla wylotów od sezonu Lato 2020 niezależnie od daty założenia rezerwacji.

więcej...

LUDZIE

Kolejny awans w Travelplanet.pl
 

Bartłomiej Szymczak-Pomianowski
awansował na stanowisko dyrektora
sieci franczyzowej w Travelplanet.pl.
Przez ostatnie 6 lat był menedżerem
ds. rozwoju sieci franczyzowej u tego
multiagenta, w styczniu został wicedyrektorem.

więcej...

KORONAKRYZYS

Japonia wesprze turystykę krajową, nie międzynarodową

Pod koniec maja świat obiegła informacja na temat opracowywanego przez rząd Japonii funduszu, który miał wesprzeć turystykę poprzez zmotywowanie turystów z zagranicy do odwiedzenia Japonii.
więcej...

KORONAKRYZYS
Sytuacja we Francji coraz lepsza

Od kilku tygodni Francja znajduje się w czołówce krajów, które odnotowały najwięcej przypadków zachorowań na koronawirus na świecie. Dla zwiększenia skuteczności walki z pandemią kraj podzielono na strefy (zieloną, pomarańczową, czerwoną) według sytuacji epidemicznej. Wygląda na to, że kraj powoli wygrywa walkę z wirusem.

więcej...

TOUROPERATORZY 2020
Raport Touroperatorzy w czasach pandemii

Redakcja Wiadomości Turystycznych tradycyjnie jak co roku przygotowuje raport - Ranking Touroperatorzy 2020. Stanowi on pogłębioną analizę sektora turystyki wyjazdowej w Polsce.

 
więcej...

CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY

CPK pomoże wyjść z koronakryzysu

Centralny Port Komunikacyjny to inwestycja, która pomoże wyjść Polsce z kryzysu wywołanego koronawirusem, twierdzą rządzący. Na konferencji prasowej poświęconej jego budowie głos zabrali prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Marcin Horała.

więcej...

NAJNOWSZE WYDANIE
Niewiadomski: pracujemy nad wytycznymi dla turystyki wyjazdowej
 
Postulowaliśmy, aby część środków z programu wsparcia dla touroperatorów przeznaczyć na pomoc dla agentów turystycznych. Rozmawialiśmy także z organizatorami turystyki, żeby korygowali prowizję od anulowanych imprez dopiero w momencie zwracania klientom pieniędzy za niezrealizowaną imprezę- mówi Paweł Niewiadomski w najnowszym wydaniu Wiadomości Turystycznych.

 
więcej...

WYJAZDY ZAGRANICZNE
Polacy mogą jednak podróżować do Grecji
 

Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, poinformował na Twitterze, że Polacy będą mogli swobodnie podróżować do Grecji już od 15 czerwca tego roku.

więcej...

PROMOCJA REGIONALNA

Wielkopolska „doczekała się” przywrócenia turystykiDoczekaliśmy się” to hasło kampanii
promocyjnej wspierającej przywrócenie
ruchu turystycznego, którą przygotowała Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Billboardy pojawiły się w Poznaniu, Pile, Kaliszu, Koninie. Lesznie i Gnieźnie.

więcej...

TURYSTYKA KRAJOWA

Obiekty noclegowe mogą już przystąpić do autocertyfikacji
 

POT powołała Zespół Branżowy ds.
Autocertyfikacji Hoteli i Obiektów
Noclegowych, który przygotował program autocertyfikacji obiektów hotelarskich. Wspólnie z dr. Pawłem Grzesiowskim opracuje też kodeks dobrych praktyk i procedury dla pracowników obiektów. Program oparty jest o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i GIS, a udział w nim bezpłatny. 

więcej...

KORONAKRYZYS
RPA otwarte na zagranicznych turystów dopiero w lutym 2021

 

Najszybciej powróci turystyka biznesowa. Na przełomie 2020 i 2021 r. ma być uruchomiona turystyka krajowa i zagraniczna.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Kraje azjatyckie dostępne dla obcokrajowców za kilka miesięcy

Tajlandia i Sri Lanka chcą przyjmować turystów z zagranicy za kilka miesięcy. Kimali Fernando, szef Biura Promocji Turystycznej Sri Lanki, zdementował ostatnio informację, jakoby granice kraju miały się otworzyć dla turystów w połowie czerwca. Ich otwarcie planowane jest półtora miesiąca później - 1 sierpnia. 

więcej...

KORONAKRYZYS

Najgorszy rok dla turystyki od 70 lat

Zurab Pololikaszwili, sekretarz generalny UNWTO, udzielił wywiadu niemieckiej gazecie Handelsblatt, w czasie którego podzielił się przewidywaniami dotyczącymi tego, jak koronawirus wpłynie na tegoroczny międzynarodowy ruch turystyczny.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

#CityWillWait zamienia się w #CityIsReady

Kolejne etapy odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń dotyczących przemieszczania się dają turystom większą swobodę w podróżowaniu, pozwalają też przedsiębiorcom turystycznym powrócić do normalnego funkcjonowania (choć według nowych zasad). To z kolei wymusza na destynacjach zmianę w sposobie komunikowania się z turystami.

więcej...

TURYSTYKA DZIECI I MŁODZIEŻY

MEN: Na razie niewiele ponad 1 tys. zgłoszeń na kolonie i obozy

Dariusz Piontkowski, minister edukacji
narodowej, mówi, że na razie do bazy
wypoczynku zgłoszonych zostało nieco
ponad 1 tys. imprez dla niespełna 25 tys. uczestników. Dla porównania w zeszłym roku z wyjazdów zorganizowanych skorzystało ponad 1,2 mln osób.

więcej...

BRANŻA WYJAZDOWA BEZ WSPARCIA
Biura podróży i agenci mają dość. Rozpoczęli kolejną akcję w internecie
 

#totezjestpolskaturystykapod tym hasłem w mediach społecznościowych pojawiają się zdjęcia z wojaży do różnych zakątków świata. To zorganizowana akcja tej części branży, która na co dzień wysyła klientów na zagraniczne wakacje.


Zdjęcie: specjalistkaodwakacji.pl

więcej...

SEZON LATO 2020

Bałtyk zwycięzcą sezonu?

Bałtyk, góry, pojezierza, a potem duże miasta – Polacy w tym roku stawiają na sprawdzone kierunki, wynika z raportu biura podróży Nekera i portalu rezerwacyjnego Triverna.

więcej...

PRAWO

Już są przepisy dotyczące organizacji wycieczek i imprez

29 maja opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Uwzględniono w nim zapisy o które zabiegała branża turystyczna. Dotyczą organizacji imprez turystycznych i przewozu osób.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   127 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter