Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»więcej...

FORUM AGENTÓW
Enter Air Partnerem VIII Forum Agentów

2018 rok był dla Enter Air najlepszym pod względem wyników finansowych. Przychody przewoźnika wyniosły 1,3 mld zł i były o 35,7 proc. wyższe rok do roku. To rekordowe wyniki w historii spółki.więcej...


STUDY TOUR
Amerykańscy agenci zachwyceni Polską


Najciekawszym punktem wizyty amerykańskich agentów w woj. kujawsko-pomorskim była wizyta w Pałacu w Runowie Krajeńskim, gdzie odbywała się kolacja pożegnalna. Goście byli zachwyceni tamtejszym SPA i oczarowani ciszą i spokojem

więcej...


LUDZIE 
Ndlovu nowym ministrem turystyki Zimbabwe

Nqobizita Mangaliso Ndlovu został mianowany ministrem turystyki Zimbabwe, po tym jak zarzuty o korupcję usłyszała jego poprzedniczka, Prisca Mupfumira

więcej...

LUDZIE

Organizacja Turystyczna Hong Kongu znowu ma dyrektora wykonawczego


O wyborze Dane'a Changa na dyrektora wykonawczego przesądziło jego wieloletnie doświadczenie w branży turystycznej i marketingu.

więcej...

LUDZIE

Eyal Carlin turystycznym komisarzem w Stanach Zjednoczonych

Carlin pracował w ostatnich latach dla Ministerstwa Turystyki Izraela, obsługując rynek amerykański.Turyści amerykańscy - z USA i Kanady- są ważnym rynkiem źródłowym dla Izraela. 

więcej...

LUDZIE

Alessandra Priante dyrektorem regionalnym UNWTO na Europę


W listopadzie UNWTO powołało Alessandrę Priante na stanowisko dyrektora regionalnego odpowiedzialnego za Stary Kontynent. Nowa dyrektor regionalna w ciągu kariery zawodowej związana była mocno z kulturą.

więcej...

LUDZIE

Raś po raz trzeci pokieruje pracami komisji sportu i turystyki

Po raz trzeci zostałem wybrany przewodniczącym Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Dziękuję za okazane zaufanie” - napisał na swoim profilu na Facebooku poseł Koalicji Obywatelskiej.

 

więcej...

ROZMOWA

Witold Bańka: nie jestem Kolumbem polskiego sportu i turystyki

Z Witoldem Bańką, ministrem sportu i turystyki w latach 2015-2019 rozmawiamy o tym, co udało się osiągnąć dla turystyki w czasie sprawowania przez niego urzędu, a jakie kwestie pozostały otwarte.

więcej...

LUDZIE

Mouzenidis ma nowego przedstawiciela

Mateusz Ignacy został przedstawicielem
handlowym Mouzenidis Travel na Polskę Południową. Będzie opiekował się agentami w województwach dolnośląskim, śląskim, podkarpackim, małopolskim, opolskim oraz świętokrzyskim. Mateusz Ignacy ma doświadczenie w turystyce, które zdobywał współprowadząc biuro agencyjne Mateo-Tour. Georgios Vafidis, dyrektor generalny Mouzenidis Travel w Polsce jest przekonany, że jego nowy współpracownik zapewni pierwszorzędne wsparcie sieci agencyjnej.

więcej...

WARSZTATY
W Poznaniu trwa Europejskie Forum Agentów Turystycznych

Rozmowy stolikowe i warsztaty na temat wybranych destynacji europejskich to dla amerykańskich biur podróży szansa na poznanie oferty turystycznej Starego Kontynentu.

 
więcej...

WORKSHOP
Słoweńska branża turystyczna zaprasza na workshop

Słoweńska Organizacja Turystyczna „Feel Slovenia” organizuje oficjalną prezentację oferty turystycznej Słowenii „Slovenian Workshop”.


więcej...


FORUM AGENTÓW
Jak przetrwać  zmiany w VAT- Justyna Zając-Wysocka  na VIII Forum Agentów

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej orzekł, że do usługi pośrednictwa należy zastosować dwie stawki podatku. Interpretacja ta wzbudza wiele wątpliwości. Praktyczną analizą problemu oraz innych zawiłości prawnych na VIII Forum Agentów Biur Podróży zajmie się mecenas Justyna Zając-Wysocka.więcej...

NOWY RZĄD

Turystyka trafiła do rozwoju

Turystyka nie będzie już podlegała MSiT-owi.Sektory zostały rozdzielone, a turystyka trafiła do ministerstwa rozwoju, na czele którego stanęła Jadwiga Emilewicz.
więcej...

LUDZIE

Bańka powołany na prezesa WADA

Minister sportu i turystyki Witold Bańka został oficjalnie zatwierdzony na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Urząd obejmie 1 stycznia 2020 roku. Wywodzący się ze sportu polityk zawsze większą wagę przywiązywał do tej dziedziny, z którą w dalszym ciągu wiąże swoją przyszłość zawodową.

 

więcej...

LUDZIE

Amann na czele Kolońskiej Organizacji Turystycznej

Z początkiem przyszłego roku funkcję
prezesa KölnTourismus obejmie
Jürgen Martin Amann. Dotychczas
zarządzał analogiczną spółką w Dreźnie, wcześniej, do 2018 roku pracował jako prokurent i szef Ingolstadt Tourismus und Kongress.

więcej...

LUDZIE

Były prezes Cooka nadal na czele Fundacji Bezpieczniejszej Turystyki

Peter Fankhauser, były prezes Grupy
Thomas Cook będzie w dalszym ciągu pełnił wiodącą rolę w Fundacji Bezpieczniejszej Turystyki. Rolą instytucji jest zbieranie funduszy na rzecz obniżenia liczby przypadków śmiertelnych, wypadków i zachorowań, 
do jakich dochodzi w czasie zagranicznych podróży. Safer Tourism Foundation została powołana w 2016 roku, 10 lat po tym, jak dwoje dzieci z Wielkiej Brytanii spędzających wakacje z rodzicami na Korfu zatruło się śmiertelnie tlenkiem węgla.

więcej...

LUDZIE

Awans dla Tomasza Ostojskiego

Tomasz Ostojski otrzymał nowe zadania
od Ryanair Sun. Od listopada tego roku pełni funkcję dyrektora do spraw pokładowych i bezpieczeństwa (Inflight Manager and Chief Instructor Safety). Wcześniej odpowiadał
tylko za segment bezpieczeństwa. Z przewoźnikiem związany jest od ponad roku, wcześniej przez trzy i pół roku pracował jako dyrektor działu usług pokładowych i szef personelu pokładowego w Small Planet Airlines.

więcej...

WYDARZENIA

Exim Tours spotkał się z agentami

10 miast, 1050 uczestników, 40 godzin szkoleń, 61 rozdanych dyplomów i 30 voucherów rozlosowanych wśród agentów na wyjazdy studyjne – Exim Tours podsumował sezon i zaprezentował nowości z oferty na przyszły rok. Partnerami wydarzeń były linie lotnicze Emirates, Maltańska Organizacja Turystyczna, Urząd ds. Turystyki Ras al Chajma i Dubai Tourism.


  

więcej...

WYDARZENIA

Mouzenidis Travel odkrył nowości na przyszły rok

Mouzenidis Travel rozpoczął serię
spotkań z agentami. W Warszawie,
Katowicach i w Poznaniu, czyli miastach, z których lata do Grecji liniami Ellinair, zaprosił biura na większe prezentacje. Kilkanaście mniejszych w formie śniadań biznesowych zaplanował w innych miastach. Na spotkaniu w Warszawie agenci usłyszeli kilka słów podsumowania zakończonego sezonu letniego. Jak mówi Georgios Vafidis, dyrektor generalny Mouzenidis Travel Polska, firmie udało się pozyskać 13 tys. klientów, czyli o 20 proc. więcej niż przed rokiem. Przełożyło się to również na przychody wyższe o 25 proc. 

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   106 >
 
Sylwetka

»» Czesław Płoński, właściciel Biura Podróży Nowator »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter