Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WSPARCIE DLA BRANŻY
Kolejna petycja do władz w sprawie pomocy dla branży turystycznej

Na portalu petycjeonline.pl ukazało się pismo podpisane przez Marcina Mazurowskiego, właściciela katowickiej firmy przewozowej M Choice Marcin Mazurowski, dotyczące pomocy dla branż poszkodowanych w wyniku pandemii.  

więcej...

PERSONALIA

Wojtera pokieruje Portami Lotniczymi

Mariusz Szpikowski został odwołany z funkcji prezesa PP „Porty Lotnicze”. Kierował nimi przez cztery lata. Na jego miejsce minister infrastruktury powołał Stanisława Wojterę. W skład zarządu weszli jako wiceprezesi Łukasz Suchecki, który będzie odpowiadał za sprawy operacyjne i Stefan Świątkowski, któremu podlegać będą finanse.

więcej...

NOWE OBOSTRZENIA

Malta wprowadza testy na przylatujących z Gdańska i Krakowa

Od 23 października pasażerowie przylatujący na Maltę z Gdańska i Krakowa będą musieli wylegitymować się negatywnym wynikiem testu na covid-19. Można go wykonać w Polsce na 72 godz. przed wylotem lub na lotnisku na Malcie. W tym ostatnim przypadku badanie będzie bezpłatne, informuje Exim Tours.

więcej...

WSPARCIE DLA BRANŻY

POT organizuje kurs dla profesjonalnych pilotów

W trakcie kursu piloci zapoznają się z walorami turystycznymi szesnastu województw. Kurs rozpocznie się w październiku i potrwa do grudnia.
więcej...

PRZEDSPRZEDAŻ LATA 2021

Sun & Fun Holidays rusza z ofertą na Lato 2021

Zniżki do 35 proc., pakiet dodatkowych korzyści, w tym większa ochrona klientów podczas wakacji oraz elastyczność rezerwacji – Sun&Fun Holidays uruchomił ofertę na przyszłe lato. Przedsprzedaż potrwa do 15 listopada br.

więcej...

DESTYNACJE

2,5 tys. turystów musiało nagle wyjechać z bawarskiego Berchtesgadener Land

Z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem w regionie Berchtesgadener Land musiały się zamknąć hotele, a wszystkie
imprezy zostały odwołane.

więcej...

KORONAKRYZYS
Czeska turystyka z rządowym wsparciem

Władze Czech uchwaliły program COVID – turystyka będący pomocą dla pozostającej w trudnej sytuacji branży turystycznej. Wsparcie w wysokości 500 mln koron (równowartość 84 mln zł) zostanie udzielone biurom podróży, agencjom turystycznym i przewodnikom. Program ma wystartować jeszcze w październiku.

więcej...

POLITYKA TURYSTYCZNA

Krakowianie będą współdecydować w sprawie turystyki w ich mieście

Do piątku 23 października mieszkańcy Krakowa mogą zgłaszać uwagi i propozycje do założeń dokumentu strategicznego „Polityka zrównoważonej turystyki Krakowa na lata 2021–2028.

więcej...

DZIAŁANIA RZĄDU

Gowin: Jest zgoda premiera na dodatkowe milionowe wsparcie dla turystyki

Kolejne planowane wsparcie dla branży turystycznej to zwolnienie dodatku postojowego z podatku dochodowego za 2020 i 2021 r.” - zapowiada wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w rozmowie z PAP.

więcej...

BADANIA KONSUMENCKIE

Niemiecka Centrala Turystyki: Kryzys potrwa dłużej niż prognozowano
 

Z badania Tourism Economics przeprowadzonego na zlecenie Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT) wynika, że skutki pandemii będą odczuwane przez tamtejszą branżę dłużej niż początkowo przewidywano. Na początku czerwca analitycy prognozowali, że liczba noclegów gości z zagranicy spadnie o 46,2 mln rok do roku, a wydatki związane z podróżami zmniejszą się o 17,8 mld euro. Teraz wskaźniki te wynoszą odpowiednio 51,2 mln (spadek liczby noclegów do 38,1 mln) i 18,7 mld euro. 

więcej...

WIRTUALNE ITB

Prezes ITB: Szykujemy trzy scenariusze targów

Dziś ruszyły wirtualne targi ITB, a technicznie rzecz biorąc festiwal We Love Travel. Przez trzy dni można spotykać się online z wystawcami i przysłuchiwać się dyskusjom ekspertów. Piątek jest dniem branżowym, w weekend odbędą się prezentacje i pokazy przygotowane dla szerokiej publiczności.

więcej...

PRZYJAZDY Z ZAGRANICY

Niemiecki MSZ ostrzega przed wyjazdami do Polski

Instytut Roberta Kocha zaktualizował listę krajów i regionów, które uznaje za „ryzykowne”. W Polsce to województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie. Nowe obostrzenia obowiązują od 17 października. Niemiecki MSZ już zaktualizował ostrzeżenia przed  podróżami do naszego kraju i odradza wszelkie wyjazdy poza koniecznymi do wymienionych regionów.

więcej...

WSPARCIE DLA BRANŻY

Premier Morawiecki: Będziemy rozmawiać z branżą turystyczną


Premier Mateusz Morawiecki potwierdził na konferencji prasowej, że rząd będzie prowadził rozmowy z branżami, które w związku z nowymi obostrzeniami znajdą się w trudnym położeniu. Jako jedną z nich wymienił turystykę.

więcej...

KOMISJA EUROPEJSKA

Von der Leyen: Podróżujący z ważnych powodów nie będą poddawani kwarantannie


Rada Unii Europejskiej przyjęła porozumienie w sprawie zasad swobodnego przepływu w Unii Europejskiej. To pierwszy krok w ujednolicaniu zasad podróży. Komisja Europejska zapowiada w oświadczeniu wydanym z tej okazji, że w dalszym ciągu będzie współpracować z państwami członkowskimi nad lepszą koordynacją wymogów dotyczących przeprowadzania testów i poddawania się kwarantannie.

więcej...

WSPRACIE DLA BRANŻY

Touroperatorzy będą zwolnieni z ZUS

W Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii 
trwa spotkanie przedstawicieli branży z
wicepremierem Jarosławem Gowinem. Z pierwszych informacji wynika, że resort popiera apel branży o zwolnienie z ZUS touroperatorów.

więcej...

IX Forum Biur Podróży

W biznesie liczą się bezpośrednie relacje - zapisz się na rozmowy stolikowe

IX Forum Biur Podróży to znakomita okazja do spotkań z przedstawicielami touroperatorów. Co roku reprezentanci największych biur podróży odpowiedzialni za sprzedaż agencyjną biorą udział w specjalnie przygotowanych rozmowach stolikowych z agentami.

 
więcej...

BRANŻA

Akcja #CityWillWait doceniona w międzynarodowym konkursie dobrych praktyk


9 września odbył się Kongres Współpracy Transgranicznej Lublin 2020, w trakcie którego rozstrzygnięto międzynarodowy Konkurs Dobrych Praktyk.

więcej...

WYDARZENIE
Nowosądecka branża z Jabłkami i Laurami

Powiat nowosądecki wspólnie z Nowosądecką Izbą Turystyczną zorganizowały obchody Światowego Dnia Turystyki. Podczas uroczystości wręczono Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie, by podziękować osobom działającym na rzecz promocji Sądecczyzny i rozwoju turystyki w regionie za ich pracę, rozstrzygnięto też konkurs „Sądeckie Laury Turystyczne”.

więcej...

TOUROPERATORZY

Itaka: Przepraszamy za błędne testy. Zapraszamy na darmowe wakacje do Egiptu.

U części klientów Itaki, którzy w zeszłym tygodniu polecieli do Egiptu, badania na koronawirusa zostały błędnie wykonane. Touroperator w ramach przeprosin zaoferował im bezpłatny tygodniowy pobyt z wyżywieniem w hotelu do wykorzystania do końca maja 2021 r.

więcej...

WYDARZENIE
Małopolska celebrowała Światowy Dzień Turystyki

Opactwo Benedyktynów w Tyńcu było gospodarzem tegorocznych małopolskich obchodów Światowego Dnia Turystyki. W uroczystym spotkaniu branży turystycznej wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i samorządowych, na czele z Andrzejem Gutem-Mostowym, sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, i Tomaszem Urynowiczem, wicemarszałkiem województwa małopolskiego.

więcej...

  2 3 4 5 6   ...   147 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter