Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIE

O turystyce na Podlasiu

Region powinien wykorzystywać atrakcyjność przyrodniczą, kulturowądo tworzenia produktów turystycznych, uważają uczestnicy spotkania branżowego dot. turystyki w woj. podlaskim.

więcej...

ORGANIZACJE

Powstała Bocheńska Organizacja Turystyczna
Na czele Bocheńskiej Organizacji Turystycznej stanął Tomasz Ryncarz, naczelnik  Wydziału Promocji i Rozwoju Miasta Bochni.  
więcej...

SPOTKANIE

Świnoujska branża rozmawiała o zagrożeniach związanych z koronawirusem

Spotkanie miało ostudzić emocje przedstawicieli branży turystycznej w zwiąku z rozprzestrzenianiem się epidemii.

więcej...

KORONAWIRUS

Sućko: przedsiębiorcom pomógłby terminowy zwrot VAT-u

Z powodu rozprzestrzeniania się wirusa
COVID-19 branża turystyczna znalazła się w tragicznej sytuacji. Co prawda rząd szykuje pakiet osłonowy, ale część przedsiębiorców nie musiałaby z niego korzystać, gdyby państwo w terminie zwróciło im należny VAT.

więcej...

KORONAWIRUS

Trump zakazał podróży do USA z Europy

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, podpisał proklamację zawieszającą możliwość wjechania na teren USA obcokrajowcom, którzy w ciągu ostatnich 14 dni przed przyjazdem do kraju przebywali w jednym z wymienionych państw europejskich, w tym w Polsce.

więcej...

RZĄDOWA POMOC DLA BRANŻY

Sućko: banki zapaliły dla branży czerwone światło


Piotr Sućko, prezes Funclubu, ocenił pakiet osłonowy, który ma pomóc złagodzić skutki gospodarcze wywołane rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Mowa w nim o odroczeniu płatności składek na ZUS, podatków oraz o pożyczkach dla przedsiębiorców. Odnosząc się do pomysłu odroczenia płatności składek ZUS i podatków VAT, PIT oraz CIT, Piotr Sućko pisze, że biorąc pod uwagę, iż obecnie firmy nie generują praktycznie żadnych przychodów, składki na ZUS powinny być umorzone na okres minimum 12 miesięcy.

więcej...

KORONAWIRUS
Pakiet osłonowy dla firm w związku z koronawirusem - Ministerstwo Rozwoju


Profilaktyka jest ważna, by zachować zdrowie. Podobnie ważne jest zapobieganie niepożądanym zjawiskom w gospodarce. Właśnie taką rolę odegrać ma - przygotowany przez rząd - pakiet osłonowy dla firm w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - mówiła dziś Jadwiga Emilewicz. 
więcej...

POMOC DLA BRANŻY/ NIEMCY

DRV podpowie, jak sobie poradzić z "koronakryzysem”

Deutscher ReiseVerband (DRV, odpowiednik
naszej PIT) przygotował dla branży cztery darmowe webinary poświęcone sposobom radzenia sobie z kryzysem wywołanym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pierwsze trzy odbędą się odpowiednio 11, 12 i 13 marca, termin kolejnego nie został jeszcze podany. W czasie najbliższego, środowego Dirk Inger, dyrektor zarządzający DRV oceni skutki wirusa dla branży i spróbuje odpowiedzieć na pytania, jak w obecnej sytuacji powinni zachowywać się agenci i touroperatorzy?, czy można wyciągnąć wnioski z poprzednich kryzysów?, jakie są postulaty DRV wobec rządu, które mają pomóc ustabilizować sytuację w branży w perspektywie średnio- i długoterminowej? 

więcej...

PIENIĄDZE DLA BRANŻY

POT dostanie więcej pieniędzy na promocję

Zwiększona promocja Polski jako atrakcyjnego
kierunku turystycznego to jeden z pomysłów na zniwelowanie negatywnych skutków gospodarczych rozprzestrzeniania się koronawirusa, informuje AndrzejGut-Mostowy, sekretarz stanu odpowiedzialny za turystykę. Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej mówi, że jest obietnica polityczna zwiększenia budżetu na ten cel. -Na razie nie możemy mówić o konkretnych sumach, ale już wiemy, że otrzymamy dodatkowe środki na działania promocyjne po tym, jak kryzys związany z pojawieniem się koronawirusa zostanie zażegnany- informuje.

więcej...

KORONAWIRUS

Ministerstwo Rozwoju obiecuje pomóc branży turystycznej

W poniedziałek, 9 marca, w Ministerstwie Rozwoju 
odbyło się spotkanie przedstawicieli różnych środowisk turystycznych z minister Jadwigą Emilewicz. W spotkaniu udział brał również Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju odpowiedzialny za turystykę oraz podsekretarz stanu Olga Semeniuk.
 

więcej...

Zmiana terminu Globalnie

Szanowni Państwo, biorąc pod uwagę stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego oraz zdanie naszych wystawców, zdecydowaliśmy się przesunąć termin Globalnie. Poinformuję Państwa, jak tylko uda nam się ustalić nową datę wydarzenia. Stanowisko naszego Zarządu:

więcej...

TOUROPERATORZY

Funclub sprzedaje spokój

Biuro Podróży Funclub oferuje swoim klientom
specjalny pakiet gwarantujący możliwość
bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu do 21 dni przed jego rozpoczęciem. Turyści nie muszą podawać powodu odstąpienia od umowy.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

PZOT i OSAT piszą wspólnie do premiera

Polski Związek Organizatorów Turystyki
wraz z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem
Agentów Turystycznych wystosowali pismo do premiera. Proszą w nim o pomoc dla branży i spotkanie z przedstawicielami rządu. Organizacje podkreślają, że informacje pojawiające się w mediach wywołują panikę wśród klientów, zarówno u przebywających na wyjazdach turystycznych, biznesowych, naukowych jak i u osób, które się na nie wybierają lub dopiero je planują.

więcej...

TOUROPERATORZY

ZERO RYZYKA od Mouzenidisa

Mouzenidis Travel przygotował specjalny
pakiet dla klientów „Zero ryzyka”. To reakcja na skutki pojawienia się koronawirusa. Zgodnie z warunkami oferty specjalnej, osoby, które zamówią wyjazd między 5 a 31 marca br. będą mogli skorzystać z bezkosztowej rezygnacji z w przypadku, gdyby w docelowym miejscu pobytu wystąpiło wysokie ryzyko zachorowania wywołanego tym wirusem. 

więcej...

LUDZIE

Mohamed Ali Toumi wybrany ministrem turystyki Tunezji

Nowy minister turystyki i rzemiosła Tunezji, Mohamed Ali Toumi zastąpił na tym stanowisku dotychczasowego szefa resortu Rene Trabelsiego.

więcej...

KORONAWIRUS

PIT ma plan na kryzys

Głęboka analiza prawna obowiązków
touroperatorów w związku z pojawieniem się koronawirusa, list do premiera nawołujący do wprowadzenia konkretnych środków chroniących przedsiębiorców, które można
szybko wdrożyć i opracowanie strategii przekazu medialnego, to część działań, jakie do tej pory podjęła Polska Izba Turystyki z związku z kryzysem, w jakim znalazła się branża. Jak informuje Paweł Niewiadomski, prezes PIT, organizacja uruchomiła też szereg kontaktów międzynarodowych, zarówno w ramach relacji bezpośrednich, jak również w ramach ECTAA, by monitorować, jakie rozwiązania kryzysowe są przygotowywane w innych krajach członkowskich. 

więcej...

TOUROPERATORZY

Itaka ze Złotym Godłem

Itaka otrzymała Złote Godło - najwyższą
nagrodę w programie Konsumencki Lider Jakości 2020. Biuro zostało docenione przez klientów za niezawodność, gwarancję wysokiej jakości, profesjonalną obsługę i dobry stosunek jakości do ceny.

więcej...

KORONAWIRUS

Alina Dybaś zachęca branżę do podpisania petycji do premiera

W petycji, którą każdy może podpisać przez
internet, Alina Dybaś-Grabowska, znana
ekspertka turystyczna, prosi Mateusza
Morawieckiego o pomoc dla branży w
obliczu zagrożenia ekonomicznego dla
sektora wywołanego przez pojawienie
się koronawirusa. Problemem są nie
tylko rezygnacje z wyjazdów, w których
klienci powołują się na słynny już art. 47
ustawy o imprezach turystycznych i
powiązanych usługach turystycznych,
ale też wypowiedzi urzędników państwowych.

więcej...

KORONAWIRUS

Itaka wydaje z Pascalem poradnik o koronawirusie

Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć,
żeby się zabezpieczyć” to tytuł poradnika, który Itaka publikuje z wydawnictwem Pascal. Książkę można już kupić w sprzedaży na stronie Empiku, jego oficjalna premiera będzie
miała miejsce 25 marca.Jak tłumaczy Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, znajdą się tam rzetelne informacje na temat choroby, której pojawienie się wzbudza wiele dyskusji wychodzących daleko poza wiedzę medyczną i stwierdzone fakty. - Nie zawsze trzeba rezygnować z podróży, jednak zawsze należy się do niej przygotować – dodaje. 

więcej...

WYDARZENIA

Przy kawie o turystyce

Poznański LOT zorganizował dla swoich członków śniadanie branżowe. Chce, by podobne spotkania odbywały się regularnie.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter