Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIE

Czwarta odsłona mołdawskiej DescOpery

Czerwcowe koncerty operowe pod gołym niebem uchodzą za jedną z największych kulturalnych atrakcji turystycznych Mołdawii. W tegorocznej odsłonie wydarzenia wzięło udział 500 artystów i 5500 widzów. 

więcej...

PERSONALIA

Raki Phillips na czele organizacji promującej emirat Ras al-Chajma

Nowy prezes otrzymał nominację z rąk emira Sa’ud ibn Sakr al-Kasimiego. Na stanowisku prezesa Organizacji Rozwoju Turystyki Ras al-Chajmy Raki Phillips zastąpił dotychczasowego szefa - Haithama Mattara, który stał na jej czele przez ostatnie cztery lata i za kadencji którego powstała strategia rozwoju turystyki emiratu. 

więcej...

WYDARZENIE

Absolutorium dla Zarządu WOT
 

Walne zebranie członków Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zatwierdziło sprawozdania finansowe i merytoryczne stowarzyszenia i udzieliło Zarządowi absolutorium za 2018 rok.

więcej...

PERSONALIA 

Monika Herkt dyrektorem Centrum Turystyki Kulturowej Trakt

Herkt objęła stanowisko po zmarłym w marcu dotychczasowym dyrektorze Robercie Mirzyńskim.

więcej...


WYDARZENIA

Exim zaprosił celebrytów do Tunezji
 

Exim Tours we współpracy z Tunezyjskim Urzędem ds. Turystyki organizował wyjazd do Tunezji dla przedstawicieli polskiego show biznesu oraz mediów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Katarzyna Dziurska, Emilian Gangowski, Dominika Tajner, Klaudia Wiśniowska oraz Anita Sobótka.
 


więcej...

PERSONALIA

UNWTO żegna się z wicesekretarzem generalnym

Jaime Alberto Cabal Sanclemente rozstaje się ze Światową Organizacją Turystyki (UNWTO). Funkcję zastępcy sekretarza generalnego tej instytucji pełnił od czerwca 2018 roku.Oficjalnym powodem odejścia Jaime Alberto Cabal Sanclemente z UNWTO jest to, że chce związać się z prywatnym biznesem turystycznym, donosi portal eTurbo News. Wiadomo jednak, że pod koniec maja tego roku został wybrany na prezesa Krajowej Federacji Handlowców FENALCO.

więcej...

KONKURS

Gołdap Mazurski Zdrój nowym EDEN-em

POT ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu EDEN - European Destinations of Excellence. 

więcej...


PERSONALIA

Arkadiusz Dobkowski odpowiada
za turystykę w ostrołęckim ratuszu

Były dziennikarz i działacz sportowy zajął się kulturą, sportem i turystyką w Ostrołęce.

więcej...


TOUROPERATORZY

Polska grupa study tour wizytowała
Cook’s Club w Bułgarii


Agenci polskiego oddziału Neckermanna        wzięli udział w otwarciu hotelu Cook’s Club Sunny Beach w Bułgarii. Uczestnicy wyjazdu studyjnego do Bułgarii jako pierwsi skorzystali z nowoczesnej infrastruktury i rozwiązań, jakie oferuje najnowsza marka hotelowa Thomasa Cooka Cook’s Club. Po zapoznaniu się z ofertą Cook’s Club Sunny Beach wzięli udział w jego uroczystym otwarciu. Agenci bawili się przy muzyce DJ’a Paco i próbowali koktajli stworzonych wg. receptury niemieckiego miksologia Davida Wiedmanna.

więcej...

PRAWO
NSA orzeka, ministerstwo milczy

Zaliczki w turystyce: Naczelny Sąd Administracyjny uchylił korzystny dla branży wyrok WSA w Krakowie. Branża zapłaci za niejasne przepisy.

 

więcej...

PERSONALIA

Marcin Putyra dyrektorem
MOSKiT w Andrychowie
 

W wyniku zmian organizacyjnych Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miasta w Andrychowie został br. przekształcony w Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki. Ośrodek rozpoczął działalność 1 czerwca, na jego czele stanął Marcin Putyra, który pełnił do tej pory funkcję dyrektora zlikwidowanego wydziału.

więcej...

KUJAWSKO-POMORSKIE

Bartłomiej Bartnicki pełnomocnikiem
ds. sportu i turystyki

Były zapaśnik, obecnie instruktor samoobrony doradza wojewodzie kujawsko-pomorskiemu w kwestiach związanych ze sportem i turystyką. 


więcej...


PERSONALIA

Marcin Gajownik pracuje
w Travel Advance

Travel Advance, firma PR-owa         specjalizująca się w branży turystycznej, powiększyła zespół w Polsce. Do grona pracowników czeskiej agencji Travel Advance dołączył Marcin Gajownik. 

więcej...

PERSONALIA

Pomorska ROT będzie miała nowego dyrektora

Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zmienia miejsce pracy. Jak sama mówi, nie rozstaje się całkowicie z branżą.więcej...

PROMOCJA POLSKI

POT zaprasza blogerów do współpracy
 

Polska Organizacja Turystyczna już po raz drugi ogłasza Turystyczne Mistrzostwa Blogerów. Nagrodą są pieniądze i możliwość dalszej współpracy. Do 24 czerwca br. blogerzy specjalizujący się w tematyce turystycznej mogą zgłaszać  do konkursu prace  promujące turystykę krajową.

więcej...

DESTYNACJE

Emirat Szardża rozpoczął promocję w Polsce

Szardża promowana jest jako miejsce przyjazne rodzinom, także centrum kulturowe Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Szardża jest trzecim po Dubaju i Ras Al-Chajmie emiratem Zjednoczonych Emiratów Arabskich, który postanowił powalczyć o polskich turystów

więcej...SZKOŁY WYŻSZE
Kształcenie kadr turystycznych podczas letnich szkół w Vistuli
 

W siedzibie Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula odbyło się uroczyste podsumowanie dwóch edycji szkół letnich zrealizowanych w ramach programu Intertour.

więcej...DESTYNACJE
Chorwacka Wspólnota Turystyczna
 otwiera oddział w Hiszpanii
Otwarcie oddziału Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Madrycie to efekt coraz większego zainteresowania Hiszpanów wyjazdami do kraju nad Adriatykiem. Pod koniec maja br. w Zagrzebiu odbyło się 64. spotkanie Światowej Organizacji Turystyki.
więcej...

PERSONALIA
Ewelina Chądzyńska będzie koordynować austria.info

 

Dyrektor polskiego oddziału austria.info Gabriele Legner będzie zarządzać pracą zespołu w Warszawie oraz w Pradze. W Polsce koordynatorem biura została Ewelina Chądzyńska.

więcej...


TECHNOLOGIE

Amanda pomoże agentowi

Amanda to wirtualna asystentka stworzona przez Amadeusa, która na razie umie odpowiedzieć na ponad 800 pytań najczęściej zadawanych przez agentów.


więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   98 >
 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter