Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PARTNER
Partner Konkursu Róża Regionów 2019
qb-mobile dostarcza najwyższej jakości oprogramowanie dedykowane organizacjom turystycznym oraz jednostkom administracji samorządowej. Pozwala ono na wdrożenie i prowadzenie projektów Karty Turysty czy Karty mieszkańca. Rozwiązanie działające już w Gdańsku, Kołobrzegu i Nowym Sączu zostało nagrodzone Grand Prix Smart Metropolia w 2016.

więcej...

WYDARZENIE

Podkarpacki ROT zorganizował posiedzenie wyjazdowe w Radrużu

Spotkanie ROT z lokalną branżą turystyczną miało służyć ustaleniu kierunków rozwoju turystyki na Roztoczu Wschodnim oraz zintegrować podmioty zajmujące się turystyką i promocją turystyczną.

więcej...

WARSZTATY

Turcja to nie tylko nadmorskie resorty

Podczas warsztatów Endless Turkey tureccy hotelarze i biura podróży przekonywały, że warto organizować wyjazdy do mniej znanych wśród Polaków destynacji tureckich, jak Stambuł czy Kapadocja.

więcej...

TARGI

Dodatkowe środki ostrożności podczas ITB Berlin


Organizatorzy wprowadzili kilka dodatkowych środków bezpieczeństwa, by zminimalizować ryzyko zachorowań na koronawirusa przez uczestników targów . 

więcej...

LUDZIE

Sebastian Nasiłowski przewodniczącym zespołu ds. Turystyki i Rekreacji

Zespół ds. Turystyki i Rekreacji przy Rzeczniku Małych I Średnich Przedsiębiorców ma się zajmować problemami ważnymi dla branży turystycznej.

więcej...

PROMOCJA
Energylandia – Najlepsza zabawa pod słońcem! 
Park rozrywki – jeszcze kilka lat temu te dwa słowa nie przychodziły do głowy myśląc o sposobie na aktywny wypoczynek czy wakacyjny wyjazd. Wszystko zmieniło się nieco ponad 5 lat temu, kiedy w małopolskim Zatorze powstał pierwszy Park Rozrywki Energylandia. To właśnie tutaj możemy śmigać na znanych dotychczas z Zachodu roller coasterach, spełniać sny z dzieciństwa o jeździe na wiedeńskiej karuzeli z konikami, czy przepłynąć pontonami po dzikiej rzece! To oczywiście namiastka tego, co odnajdziemy w Energylandii. 

więcej...

LUDZIE
Bogdan Donke doceniony przez gdańszczan

Bogdan Donke, prezes PIT Oddziału Pomorskiego, został wyróżniony przez kapitułę konkursu „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych” za działania na rzecz promocji marki Gdańska. W Gdańsku odbyła się gala wieńcząca konkurs „Gdańsk Miasto Przedsiębiorczych”, który honoruje gdańszczan działających aktywnie na rzecz rozwoju miasta. W ramach konkursu nominowano ponad 50 osób, firm i instytucji, spośród których kapituła (i osobno czytelnicy „Dziennika Bałtyckiego”) wybrali siedmiu zwycięzców w siedmiu kategoriach.

więcej...

WYDANIE SPECJALNE
Promujemy najlepsze kierunki na lato. Specjalne wydanie "WT" - Wakacje'20
Redakcja Wiadomości Turystycznych przygotowała wydanie specjalne Wakacje’ 20 przedstawiające polskie i zagraniczne kierunki idealne na wakacyjny wyjazd, które można pobrać bezpłatnie.


więcej...

LUDZIE

Charlotte Wiebe w TUI Group odpowiada za zrównoważony rozwój

Nowa dyrektor ma wzmacniać pozycję TUI Group w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jej głównym zadaniem będzie implementacja strategii zrównoważonego rozwoju 2030 TUI Group, która zostanie przedstawiona w początkach przyszłego roku.

więcej...

BIURA

Mouzenidis Travel reorganizuje dział agencyjny

Aby zwiększyć komfort współpracy agentów z orgnizatorem, Mouzenidis Travel wprowadza zmiany w dziale agencyjnym.

więcej...

LUDZIE

Nowy dyrektor Wydziału Promocji i Turystyki w Gnieźnie

Zanim Robert Bazułka został dyrektorem wydziału odpowiedzialnego za promocję i turystykę w Starostwie Powiatowym zajmował się tam marketingiem i komunikacją społeczną.

więcej...

TARGI TURYSTYCZNE
Zaplanuj swoją obecność na targach. Bezpłatnie pobierz Targi Turystyczne 2020
Redakcja Wiadomości Turystycznych przygotowała najnowsze wydanie Targi Turystyczne 2020 prezentujące polskie i zagraniczne imprezy targowe zaplanowane na bieżący rok. Kompendium zawiera szczegółowe informacje skierowane do wystawców i profesjonalnych odwiedzających.więcej...

KONKURS
Róża Regionów - 14 lutego poznamy zwycięzców  
Konkurs Róża Regionów  ma na celu wyłonienie  najbardziej atrakcyjnych  produktów marketingowych  promujących  polską turystykę. W tym roku ogłoszenie laureatów odbędzie się podczas otwarcia targów Tour Salon w Poznaniu. 

więcej...

PARTNER
Obowiązki organizatorów turystyki – szkolenie branżowe na Tour Salon 2020 
Podczas tegorocznej edycji TOUR SALON przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego omówią obowiązki organizatorów turystyki i gestorów obiektów hotelarskich w świetle aktualnych przepisów prawa. 

więcej...

IZBY
Nowosądecka Izba Turystyczna zorganizowała doroczne spotkanie lokalnego środowiska turystycznego

Prowadzący spotkanie, Aleksander Giertler, prezes honorowy Izby, pozytywnie ocenił kondycję lokalnej turystyki w ubiegłym roku, wyraził nadzieję, że i 2020 okaże się pod tym względem równie dobry.

więcej...

BRANŻA

Travel Advance reprezentuje w Polsce Costa Cruises

Costa Cruises, część grupy Costa Crociere
największego europejskiego armatora wycieczkowego, jest reprezentowany w Polsce przez Travel Advance. Wśród klientów agencji znajdują się m.in. organizacje turystyczne z Malty, Dubaju, Kenii, Islandii, Madagaskaru, firma świadczy usługi PR oraz obsługi mediów społecznościowych dla Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, organizje też warsztaty Spotlight on Africa.

więcej...

LUDZIE

Awans dla Szymczak-Pomianowskiego

Bartłomiej Szymczak-Pomianowski został wicedyrektorem sieci franczyzowej w Travelplanet.pl. Przez ostatnie 6 lat zajmował stanowisko menedżera ds. rozwoju sieci franczyzowej u tego multiagenta.Do jego zadań należy nadzór nad funkcjonowaniem salonów działających na licencji biura i otwieranie nowych punktów w całej Polsce. Wcześniej związany był z Exim Tours, gdzie pracował jako dyrektor regionalny

więcej...

WYDARZENIE
Malta promuje się turystyką językową
3 mln turystów w 2019 roku, w tym ok. 100 tysięcy Polaków odwiedziło Maltę w 2019 roku. Z tej liczby z kolei 4,5 tysiąca odwiedzający to uczestnicy obozów językowych. Maltańczycy widzą w Polsce potencjał na więcej.
więcej...

WARSZTATY

W Inowrocławiu pracowano nad strategią komunikacji Szlaku Piastowskiego

Zarządcy Szlaku Piastowskiego chcą stworzyć koncepcję komunikacji, która w jak najszerszym zakresie pokazywałaby dotychczasowy dorobek badawczy, naukowy, kulturowy, turystyczny, marketingowy i społeczny, jak również jego docelową komercjalizację i budowanie marki w oparciu o założenia koncepcji i istniejące elementy marki.

więcej...


NOWY NUMER

Gut-Mostowy: Potencjał polskiej marki jest niewykorzystany. Czytaj w najnowszym numerze "Wiadomości Turystycznych"

Z Andrzejem Gutem-Mostowym, wiceministrem rozwoju i  pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów ds. promocji polskiej marki, rozmawiamy na temat tego, jakie są priorytety ministra w zakresie rozwoju turystyki i jak je będzie realizował.więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter