Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BADANIA

Wakacje z przewagą
Grecji i Chorwacji

Z badania Mondial Assistance wynika, że w tym roku na wakacje wyjechać planuje ponad 20 mln osób. Mondial Assistance pyta o wakacyjne plany Polaków od 2013 roku. 

więcej...

PERSONALIA

Szef Lufthansy przewodniczącym rady IATA

Carsten Spohr, prezes Grupy Lufthansa, objął stanowisko przewodniczącego Rady Gubernatorów IATA.
 


więcej...

SAMORZĄD

Warszawska Izba Turystyki  na temat bezpiecznego wypoczynku


W początkach czerwca Warszawska Izba Turystyki, wspólnie z Wyższą Szkołą Turystyki i Języków Obcych, zorganizowała konferencję „Bezpieczny urlop. Bezpieczne wakacje. Zdrowy Wypoczynek 2019 na Mazowszu”. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele policji, straży pożarnej, wodnych służb ratunkowych i kuratorium.


więcej...

KONFERENCJA
Międzynarodowa konferencja Silver Tourism Darłowo - Poland

Już po raz drugi w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja, poświęcona w całości problematyce przemian demograficznych w kontekście rozwoju turystyki. Tym razem tematem konferencji będą: „Wyzwania społeczno-ekonomiczne wobec zmieniającego się demograficznie rynku pracy w kontekście rozwoju turystyki”.
więcej...

DESTYNACJE

Karyntia promowała się w Warszawie

W ramach spotkania prasowego dziennikarze wybrali się na przejażdżkę po Warszawie, w czasie której przedstawicielka Kärnten Werbung opowidała o Karyntii.
więcej...

REGIONY

Obradowali członkowie
Klastra Turystyki Historycznej


Podczas spotkania grupy inicjatywnej Klastra Turystyki Historycz
nej rozmawiano m.in. o sposobach rozwoju turystyki na pograniczu brandenursko-lubuskim.


więcej...

TOUROPERATOR

Na śniadaniu 
z Neckermann Podróże

W końcówce maja przedstawiciele Neckermann Podróże zorganizowali road show po największych polskich miastach, by zaprezentować agentom z którymi współpracują ofertę na zimę 2019/2020.

więcej...

STUDY TOUR

Agenci Mouzenidis Travel
wizytowali Kretę

W połowie maja Mouzenidis Travel organizował study tour na Kretę dla 17 swoich agentów.

więcej...


TOUROPERATORZY

Pierwsi klienci Grecosa
polecieli z Modlina

Grecos to kolejny touroperator,który rozpoczął loty czarterowe z Warszawy-Modlina. Wcześniej na taki ruch zdecydował się TUI. Pierwszym rejsem czarterowym Grecosa z lotniska Warszawa-Modlin, obsługiwanym przez Ryanair Sun, klienci polecieli na grecką Kefalonię. Podwarszawski port jest dziesiątym w siatce lotów tego touroperatora. W ramach inauguracji połączenia 180 pasażerów zostało zaproszonych na poczęstunek w greckim stylu, w prezencie otrzymali też książki i mapy Grecji.

więcej...

WĘGRY

Ofiary śmiertelne w wypadku statku turystycznego w Budapeszcie

W wyniku zderzenia się statku wycieczkowego z pływającym hotelem na Dunaju kilkoro pasażerów poniosło śmierć, wielu uznano za zaginionych. Do wypadku doszło w środę wieczorem na Dunaju w stolicy Węgier, w pobliżu budynku parlamentu. Niewielki statek wycieczkowy (mogący przewieźć 45 osób) przewrócił się i zatonął po wcześniejszym zderzeniu z inną jednostką pływającą.

więcej...


ORGANIZACJE BRANŻOWE

Polska zyskuje na znaczeniu w UNWTO

Polska ma szansę stać się wiceprzewodniczącym krajem w regionalnej Komisji Europy UNWTO. W czasie 64. posiedzenia regionalnej Komisji Europy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), która odbyła się 28 maja 2019 roku w Zagrzebiu, nasz kraj został nominowany do roli państwa wiceprzewodniczącego regionalnej Komisji Europy UNWTO.

więcej...


PERSONALIA

Marcin Pietrzyk dołączył do zespołu Rainbowa


Znany polski przewodnik po Grecji,            

Marcin Pietrzyk, nawiązał współpracę z Rainbowem.Marcin Pietrzyk na stałe mieszka w Salonikach, od lat pracuje jako polski przewodnik po Grecji.O swojej pasji do tego kraju opowiada nie tylko w czasie wycieczek, ale też w książce zatytułowanej „Grecja po mojemu.

więcej...

RANKING
Znamy najlepsze uczelnie kształcące na kierunkach turystycznych

28 maja odbyła się gala wręczenia dyplomów najlepszym uczelniom kształcącym na kierunkach turystycznych, które znalazły się na czele tegorocznego Rankingu Szkół Wyższych, przygotowanego przez redakcję „Wiadomości Turystycznych”.


więcej...

KADRY

Rebecca Pow kieruje brytyjską turystyką


W wyniku roszad w brytyjskim rządzie stanowisko minister turystyki objęła Rebecca Pow. Zastąpiła na tym stanowisku Michaela Ellisa, który zasiadł na czele ministerstwa transportu.60-letnia Rebecca Pow (a właściwie Rebecca Faye Clark) jest absolwentką La Sainte Union Convent w Bath oraz studiów z zakresu rozwoju obszarów wiejskich na Uniwersytecie Londyńskim.


więcej...


LINIE LOTNICZE

Enter Air z najwyższą
w historii 
dywidendą

Zarząd Enter Air rekomenduje wypłatę akcjonariuszom 12,3 mln zł. 
0,7 zł na akcję – dywidendę w takiej wysokości wypłacić chce zarząd przewoźnika.

więcej...

PERSONALIA

Sebastian Mikosz wraca do Polski?


Sebastian Mikosz, były prezes PLL LOT i obecny szef Kenya Airways rozstaje się z przewoźnikiem. Zarządzał nim będzie tylko do końca tego roku. Mikosz rozwiązuje swój trzyletni kontrakt z Kenya Airways na pięć miesięcy przed jego oficjalnym wygaśnięciem.

więcej...


REGIONY

POT po raz 17-ty przyzna certyfikaty najlepszym produktom

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny. Propozycje można już zgłaszać do regionalnych organizacji turystycznych.więcej...

PROMOCJA
Lot po zyski 

Jak wykorzystać możliwości systemów GDS? 
Każdego dnia w przestrzeni powietrznej odbywa się kilkanaście tysięcy lotów.
Oznacza to, że pytanie, jakie powinno postawić sobie nowoczesne 
biuro podróży nie brzmi już „czy” być aktywnym w systemach GDS, ale „jak” maksymalizować zyski z obecności w takich systemach czy na innych platformach rezerwacyjnych.

więcej...

TARGI

ZOPOT w Pekinie uhonorowany nagrodą Chinese Tourist Welcome

Podczas targów ITB China w Szanghaju ZOPOT w Pekinie otrzymał nagrodę za aktywność na polu promocji Polski na chińskim rynku. W połowie maja w Szanghaju po raz trzeci zorganizowano targi turystyczne ITB China, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem uczestników.

więcej...

WARSZTATY

Branża turystyczna z Izraela
poznawała potencjał turystyczny Łodzi

W Izraelu łódzka branża promowała Łódź jako kierunek idealny na krótkie przyjazdy z bogatą ofertą gastronomiczną i rozrywkową.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   98 >
 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter