Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

KIT do Morawieckiego: trzeba zmienić zapisy ustawy

Krakowska Izba Turystyki wystosowała
pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym wzywa do zmiany zapisów w ustawie o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Chodzi o art. 47 pkt. 4, który „według interpretacji wielu klientów i urzędników ma zastosowanie w przypadku obecnej epidemii koronawirusa COVID-19 i może dotyczyć wszystkich imprez turystycznych organizowanych do krajów, które na swoim terytorium
zanotowały zachorowania. 

więcej...

KORONAWIRUS

ECTAA do KE: w sprawie koronawirusa działajmy razem

ECTAA wzywa Komisję Europejską do powołania
oficjalnej grupy roboczej z przedstawicielami sektora w sprawie wirusa COVID-19, w skład której powinni wejść eksperci z różnych dziedzin, w tym z krajowych resortów zdrowia oraz WHO. Jej zadaniem byłoby opracowanie scenariuszy rozwoju wypadków,przygotowanie wachlarza środków pomocowych dla przedsiębiorców turystycznych najmocniej dotkniętych sytuacją, oraz stworzenie warunków dla szybkiej poprawy kondycji branży.

więcej...

DESTYNACJE

Katedra w Mediolanie ponownie otwarta

Turyści mogą od dziś (2 marca) ponownie
zwiedzać słynną katedrę w Mediolanie.
Z powodu zagrożenia koronawirusem,
obiekt był zamknięty od 24 lutego.
Wizyty odbywają się jednak według
określonych zasad.

więcej...

KORONAWIRUS

Biura podróży w projekcie nowej ustawy

Rząd skierował do Sejmu projekt ustawy
„o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych”. Zapisano w nim, że w konkretnych sytuacjach biura turystyczne będą mogły ubiegać się o zwrot wpłat na TFG.

więcej...

KORONAWIRUS

ITB odwołane – co ze zwrotem pieniędzy?

Na razie nie wiadomo, ile odwołanie targów
ITB będzie kosztować wystawców. O ile w kontrakcie z Messe Berlin jest napisane, że zapłata za wynajem stoiska nie należy się, jeśli impreza nie odbędzie się z powodów, których nie mogły przewidzieć ani Targi,
ani wystawca, to zapis ten nie dotyczy już innych kosztów związanych z obecnością na targach.

więcej...

ITB 2020 jednak odwołane
Zarząd Messe Berlin podjął decyzję o odwołaniu tegorocznej edycji targów. Wpłynęła na to m.in. opinia Federalnego Ministerstwa Zdrowia Niemiec dotycząca zagrożenia koronawirusem COVID-19. Jest to pierwszy w 54- letniej historii wydarzenia przypadek jej odwołania.

 
więcej...

BIURA PODRÓŻY

Itaka ruszyła z Zimą 2020/21

Egzotyka, w tym kierunki, które Itaka jako
pierwsza wprowadziła na polski rynek, to trzon oferty zimowej
biura na sezon 2020/21, która właśnie weszła do sprzedaży. Znalazły się w niej Malediwy, Nosy Be, wysepka należąca do Madagaskaru, Zanzibar i Wyspy Zielonego Przylądka z Sal - eldoradem plażowiczów i surferów.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

Itaka wprowadziła dojazd własny

Włochy, Hiszpania z Wyspami Kanaryjskimi,
Portugalia, Grecja i Bułgaria – wybrane hotele w tych krajach są już dostępne do rezerwacji w systemach sprzedaży Itaki w ramach produktu „dojazd własny”. 

więcej...

WYDARZENIE

Ostatnie w tej kadencji posiedzenia zarządu LOT Kociewie

Zarząd podsumował kadencję i dyskutował o najbliższej przyszłości organizacji.Podczas spotkania wiceprezes zarządu, Magdalena Olszewska, podsumowała jego dotychczasową pracę: poinformowała m.in. o liczbie podjętych uchwał oraz strukturze członków organizacji w latach 2016 – 2020.

więcej...

WYDARZENIE

Polska na ITB. Pobierz wydanie specjalne "WT" 

Narodowe stoisko Polski podczas tegorocznych targów ITB w Berlinie znajdować się będzie w nowym pawilonie 27. Polską ofertę turystyczną będzie promować również wydanie specjalne przygotowane przez redakcję Wiadomości Turystycznych. 

 

więcej...

DESTYNACJE

Seszele zaostrzyły przepisy wjazdowe w zw. z koronawirusem

Firmy turystyczne na Seszelach otrzymały
instrukcję od tamtejszego Ministerstwa Zdrowia, by anulować bezkosztowo usługi zamówione przez klientów z Chin (włączając w to chińskie specjalne regiony Administracyjne), Korei Południowej, Iranu i Włoch, którzy planowali przyjechać na archipelag w najbliższych tygodniach i Miesiącach, donosi tamtejsza agencja informacyjna.

więcej...

LUDZIE

Krzysztof Majda wykłada turystykę

Krzysztof Majda, znany i ceniony w branży
produktowiec i szkoleniowiec, który przez wiele lat związany był z Neckermannem, został wykładowcą na wydziale Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Karierę w branży rozpoczynał od pracy rezydenta w biurze Neckermann Reisen na Majorce. 

więcej...

KONKURS 
Laureaci konkursu Róża Regionów w kategorii folder – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

6 folderów tematycznych to bardzo ciekawy pomysł na zainteresowanie potencjalnych turystów. Dzięki zróżnicowanej tematyce trafia on do szerszej gamy odbiorców.


 
więcej...

NOWY NUMER

Baszczyński: Przeszacowaliśmy popyt na niektóre kierunki

Rozmawiamy z Grzegorzem Baszczyńskim, prezesem Rainbow, o tym, jak dla biura zakończy się rok i czy koronawirus będzie miał wpływ na wyniki polskich touroperatorów. Czytaj więcej w najnowszym wydaniu "WT".więcej...

WYDARZENIE

ITB - termin bez zmian

Zarząd Messe Berlin podjął decyzję o tym, że targi ITB się odbędą. Z uczestnictwa w targach zrezygnowało jednak szcześciu chińskich wystawców.
 

więcej...

BRANŻA
OSAT stworzył dekalog dobrych praktyk

Członkowie OSAT-u już od kilku lat stosują się
do stworzonego przez siebie dekalogu obrych praktyk. Teraz dokument objął swym patronatem wiceminister turystyki, Andrzej Gut-Mostowy.

więcej...

DOFIANSOWANIE
Dodatkowe 50 mln zł na promocję podczas EXPO 2020 w Dubaju


Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zachęca małe i średnie firmy do wzięcia udziału w konkursie, który może pomóc w dotarciu z ofertą na rynki krajów Zatoki Perskiej.


więcej...

WYDARZENIE

Wstęp na ITB Berlin tylko z wypełnioną deklaracją

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie Europy organizatorzy ITB Berlin wprowadzili dodatkowe wymagania wobec wystawców.

więcej...

KONKURS
Dawna Kuchnia Górali Gorczańskich zwycięzcą w kategorii projekt specjalny – Róża Regionów 2019

Niebanalny pomysł Gminy Ochotnica Dolna został zauważony przez oceniających. Przepisy mające swoje historie i pochodzenie zebrane w pięknej oprawie z licznymi zdjęciami zapewne spodobają się jeszcze nie jednemu. 
więcej...

BIURA PODRÓŻY
Nekera ruszyła
Zespół doświadczonych menedżerów, którzy 
przez lata związani byli z Neckermannem, działa wspólnie pod przewodnictwem Macieja Nykiela
w nowym biurze podróży. Nekera, bo o nim mowa, już w tym roku chce obsłużyć kilkadziesiąt tysięcy turystów. 
więcej...

< 1 2 3 5 6 7 8 9   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter