Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Ośrodki narciarskie mają problem klimatycznyW periodyku naukowym „Nature Climate Change” opublikowany został raport, który pokazuje wpływ ocieplania się klimatu na ośrodki narciarskie w Europie. Jeśli temperatury wzrosną o 0,6 st. C, bez sztucznego śniegu ryzyko dla branży jest umiarkowane, przy 2 stopniach określane jest mianem wysokiego lub bardzo wysokiego.

Chodzi oczywiście o brak naturalnego śniegu spowodowany zbyt wysokimi temperaturami powietrza, czego skutki odczuć mogą przede wszystkim regiony w południowej i zachodniej części Europy. Z symulacji wynika, że niewystarczające może być nawet sztuczne naśnieżanie, pisze „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Najmniej zmianami klimatycznymi dotknięte będą północne regiony Europy, częściowo Alpy i Turcja. Problem pojawi się dopiero przy średnich temperaturach wyższych o 3 st. C, ale już wcześniej stoki i tak będą musiałby być sztucznie naśnieżanie.

W Europie znajduje się około 50 proc. wszystkich terenów narciarskich na świecie, a 80 proc. ośrodków z ponad milionem odwiedzających rocznie leży właśnie na Starym Kontynencie. Przychody z tego segmentu turystyki wynoszą rocznie ponad 30 mld euro. MG

2023-09-01 06:42:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter