Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


pobierz bezpłatnie
Targi Turystyczne 2017 – bądź na bieżąco!
Jak co roku redakcja Wiadomości Turystycznych przygotowała cyfrowe wydanie Targów Turystycznych – kompleksowego informatora o wszystkich wydarzeniach targowych w Polsce i za granicą. Aktualne informacje, kontakt do organizatorów, lokalizacje, zdjęcia i filmy z imprez – wszystko w jednym aktywnym pdf-ie.

pobierz bezpłatnie

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 03/2017

ROZMOWA NUMERU Egipt chce podwoić liczbę turystów z Polski

Spadki w wyjazdach do Egiptu odczuwa nie tylko tamtejsza, ale i polska branża turystyczna. O planach pobudzenia ruchu do kurortów nad Morzem Czerwonym opowiada dyrektor Urzędu ds. Turystyki Mohamed Abdel Gabar.


więcej...

Rafał Gucia zrezygnował z kierowania POT
Początkowo opinię o kandydaturze Rafała Guci, wskazanego przez ministra Witolda Bańkę na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rada POT miała wydać 24 stycznia. Sam zainteresowany pracą na tym stanowisku nie pojawił się na spotkaniu, co skutkowało przeniesieniem posiedzenia na kolejny tydzień.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Niemiecka branża walczy z projektem ustawy implementującej dyrektywę

Niemiecki Związek Turystyczny DRV wystosował do agentów apel o wysłanie do posłów ze swoich okręgów wyborczych listów z prośbą o wsparcie przy zmianie niektórych zapisów, jakie pojawiły się w projekcie ustawy implementującej dyrektywę unijną o podróżach zorganizowanych i aranżowanych. – Przy implementacji dyrektywy unijnej ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane – zapowiada Norbert Fiebig, prezes DRV.więcej...

Za dojazd własny jednak składki?

W dwóch kolejnych wydaniach Wiadomości Turystycznych Stanisław Piśko rozwiewa wątpliwości dotyczące Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Tym razem odnosi się do wyjaśnień, jakie na swojej stronie opublikował MSiT, jak również kwestii, w jakim stopniu TFG odnosi się do turystyki przyjazdowej. O tajemnicach Funduszu czytaj w 1. i 2. numerze WT.


więcej...

Agent lekarstwem na kryzys
Rezygnacje z wyjazdów z powodu obaw o bezpieczeństwo wywołane zagrożeniami terrorystycznymi, ale też epidemiami czy katastrofami naturalnymi, to już właściwie codzienność. Okazuje się, że istnieje sposób na odzyskanie przynajmniej części klientów - o ile zapewnienie o bezpieczeństwie otrzymają z wiarygodnych źródeł, na przykład od agentów. Jak podkreśla Terry Dale, prezes USTOA. – To interesujące, choć niezaskakujące, że agenci […] są tak wysoko oceniani przez podróżnych – i dodaje, że fakt ten świadczy o znaczeniu biur agencyjnych jako partnerów touroperatorów.


więcej...

Jutro poznamy prezesa POT?

We wtorek 24 stycznia zbiera się Rada POT, która ma zaopiniować kandydaturę Rafała Guci na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Następnie swoją opinię Rada przedstawi ministrowi sportu i turystyki, który w kolejnych dniach prawdopodobnie ogłosi jego nominację na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Gdańsk walczy o tytuł European Best Destination 2017

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany do ubiegania się o tytuł European Best Destination 2017. Tytuł ten otrzymują miasta, chętnie odwiedzane przez turystów oraz wysoko oceniane w Internecie. Głosować na naszego reprezentanta można przez portal Visit Gdansk (visitgdansk.com) w dniach od 20 stycznia do 10 lutego 2017.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 02/2017

ROZMOWA NUMERU Polska potrzebuje ustawy o systemie promocji

System  POT-ROT-LOT oparty na założeniach zawartych w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej nie działa. Rozwiązaniem byłaby nowa ustawa o systemie promocji turystycznej, uważa Jerzy Szegidewicz, były dyrektor POIT w Londynie.


więcej...

Rafał Gucia rekomendowany na prezesa POT

Dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Spośród kandydatów, którzy pomyślnie przeszli nabór, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka desygnował na nowego prezesa POT Rafała Gucia. Teraz, zgodnie z ustawą, opinię wyrazić ma Rada Polskiej Organizacji Turystycznej.

więcej... [KOMENTARZE (4)]

pobierz bezpłatnie
Polska dobra nie tylko na weekend! Wydanie specjalne WT Skandynawia 2017 już dostępne

Przyjedź do Polski – kraju pełnego pozytywnej energii, różnorodności, miejsca, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Tak zachęca skandynawskich turystów do odwiedzenia naszego kraju wydanie specjalne „Wiadomości Turystycznych” – Skandynawia 2017.więcej...

Włochy wciąż popularną destynacją na ferie zimowe

Na tegoroczne ferie z biurami podróży wybiera się aż o 33 proc. turystów więcej niż w tym samym okresie w 2016 roku. Na wyjazdy wydają przeciętnie o 300 zł więcej niż w ubiegłym roku.więcej...

Japońskie biuro H.I.S. poszerza pakiet usług

Pod koniec 2015 r. na polskim rynku zadebiutowało działające od ponad 35 lat w Japonii biuro H.I.S. Polskim turystom zaproponowało m. in. wycieczki do Kraju Kwitnącej Wiśni, bilety lotnicze oraz Japan Rail Pass – bilet okresowy na japońskie pociągi, autobusy i prom. W tej chwili biuro poszerza ofertę o pakiety wi-fi i bilety wstępu do parków rozrywki.


więcej...

Czytaj w noworocznym numerze Wiadomości Turystycznych
Tajemnice Funduszu – fakty i wątpliwości

Przez lata dyskusji na temat TFG zapewniano polskich przedsiębiorców, że jego wprowadzenie będzie skutkować obniżeniem innych zabezpieczeń finansowych. Nic takiego nie nastąpiło. Co więcej, jak punktuje Stanisław Piśko, nowelizacja powiela nieprecyzyjne zapisy z ustawy o usługach turystycznych.


Idzie rok niedużych wzrostów

Pytając o perspektywy dla polskiej wyjazdówki, nie skupialiśmy się tylko na kierunkach. Interesowały nas trendy, które będą kształtować rynek w 2017 r. Zdaniem największych, w tym wiceprezesa Piotra Henicza, widoczny staje się trend organizatorów do rozszerzania działalności.

więcej...


Itaka wchodzi w segment rejsów wycieczkowych

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, zapytany przez Wiadomości Turystyczne o ewentualne plany Itaki dotyczące wprowadzenia do oferty rejsów wycieczkowych powiedział, że wszystko, co jest popularne na świecie, interesuje Polaków, tylko w innej skali. Itaka jest zainteresowana każdym segmentem turystyki, który może przynieść zysk. 

 

więcej...

Wesołych Świąt... i dobrego roku dla turystyki!więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 24/2016
Fundusz już działa, ale wątpliwości nie ma końca

Od 26 listopada touroperatorzy muszą pobierać składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, od każdej umowy zawartej od tego terminu. Stosowne rozporządzenia pojawiły się dopiero późnym popołudniem 25 listopada. Dwa dni wcześniej, na Forum Agentów, temat już budził duże emocje.

więcej...

Raport Rynek lotniczy: Sektor na plusie, rośnie przewaga lowcostów
 O rynku transportu lotniczego, wynikach za poprzedni rok i prognozach na przyszłość dyskutowano na konferencji branżowej zorganizowanej przez Wiadomości Turystyczne przy okazji prezentacji kolejnej edycji raportu Rynek Lotniczy 2016. Autorem wydania specjalnego WT jest dr hab. Dariusz Tłoczynski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.


więcej...

Kolejny awans Marka Andryszaka


Były prezes TUI Poland dostaje od firmy nowe zadania. Pół roku po objęciu stanowiska prezesa L’turu, touroperatora z Grupy TUI, przechodzi do TUI Deutschland jako dyrektor operacyjny.


więcej...

Kraków młody duchem - podsumowano efekty kampanii promocyjnej

Kampania „Młodość to stan ducha" towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży. Małopolska została w niej przedstawiona jako miejsce bogactwa kulturowego, ale przede wszystkim niezwykłego dziedzictwa duchowego. Pomysłodawcy akcji sięgnęli po niestandardowe rozwiązania.


więcej...

< 1   ...   292 293 294 295 296 298 299 300 301 302   ...   367 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter