Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Forum Agentów: Wybieramy agenta roku 

   

W tym roku po raz pierwszy na Forum Agentów będziemy mieli przyjemność uhonorowania najlepszego agenta roku – wybranego przez Kapitułę WT z kandydatur zaproponowanych przez największych touroperatorów.  Zostań uczestnikiem najważniejszego wydarzenia w roku.

więcej...

Čedok kupiony przez Itakę

Najstarsze czeskie biuro podróży – Čedok, zarządzane do tej pory przez holding inwestycyjny Odien Luxembourg, przeszło w ręce Itaki.  Zakup Čedoka jest częścią strategii rozwoju touroperatora w Europie. Natomiast dla Odiena jest to sposób na wyjście z działalności touroperatorskiej i przekierowanie inwestycji na infrastrukturę hotelową.


więcej...

Rumunia krajem partnerskim Targów TT Warsaw

Rumunia została krajem partnerskim 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Targi, na których zaprezentuje się Rumunia oraz kilkadziesiąt innych krajów, odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.


więcej...

Polacy zza naszej zachodniej granicy podróżują intensywniej niż rdzenni Niemcy
Polska, ale też Hiszpania, Turcja i Włochy to główne kierunki wyjazdów Polaków mieszkających w Niemczech. Co ciekawe w grupie tej notuje się wyższą intensywność podróży niż wśród rdzennych mieszkańców tego kraju.


więcej...

patronat
Parowozowa impreza w Chabówce już za niecałe trzy tygodnie!

Mniej niż trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia „Parowozjady”, święta fanów parowozów i kolei. Tegoroczna, już XII. edycja tej imprezy odbędzie się 20-21 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce w woj. małopolskim. Główną atrakcją imprezy będzie pokaz parowozów i pociągów retro oraz możliwość przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym.


więcej...

Kolonie nie dla każdego - komentuje Alicja Dąbrowska
Tylko co trzecie dziecko pojedzie tego lata na wakacje – poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na badania przeprowadzone na rzecz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. więcej...

artykuł sponsorowany
Wydarzenie turystyczno-eventowe w Expo Mazury!
Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Tourism and Events Expo 2016, która odbędzie się w dniach 19-20 października w Expo Mazury w Ostródzie, w pięknym turystycznym regionie Mazur Zachodnich. 
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 15/2016

DWUGŁOS Fundusz dzieli branżę

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ciągle budzi kontrowersje. Touroperatorzy nie są jego zwolennikami, stowarzyszenia branżowe argumentują, że drugi filar zabezpieczeń jest w Polsce niezbędny. Rozmawiają Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland i Renata Orzechowska, ekspertka Polskiej Izby Ubezpieczeń.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

Róża Regionów - jaki produkt zgłaszaszTrwa kolejna edycja Róży Regionów – ogólnopolskiego konkursu,
organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych, na najlepszy folder, serię wydawniczą, projekt specjalny i aplikację mobilną gminy, miasta, regionu.
Nie przegap – zgłoś się już dziś! więcej...

Chińscy turyści rządzą
Australia chce tłumaczyć znaki drogowe na mandaryński, a Wielka Brytania wprowadza wizy wielokrotnego wjazdu. Wszystko po to, by zachęcić Chińczyków do przyjazdu do swojego kraju.


więcej...

artykuł sponsorowany
Tour Salon po raz dwudziesty ósmy
Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2017 odbędą się dopiero w lutym przyszłego roku, ale już teraz chcemy podzielić się tym, co szykujemy dla wystawców i zwiedzających. Zobaczcie już dziś, jak będzie kształtować się program wydarzeń towarzyszących.


więcej...

Itaka bliżej dwóch miliardów
Największymi touroperatorami w 2015 roku - zgodnie z przewidywaniami - okazały się Itaka (z przychodem 1,656 mld zł), Rainbow (902,77 mln zł) oraz TUI Poland (853,97 mln zł). Raport Touroperatorzy 2016, przygotowany przez "Wiadomości Turystyczne", potwierdza, że w zeszłym roku najlepsze wyniki uzyskały biura dywersyfikujące ofertę i elastycznie reagujące na zmieniające się warunki.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

artykuł sponsorowany

II edycja Tourism and Events Expo już w październiku!

Już za kilka miesięcy odbędzie się II edycja Tourism and Events Expo - największej w Polsce giełdy Hosted Buyers (Profesjonalni Kupujący) z kraju i zagranicy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 19 – 20 października 2016 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 14/2016

ROZMOWA NUMERU Budujmy lokalne marki

Zdaniem Jerzego Kozłowskiego, posła Kukiz’15, politycy powinni wyjeżdżać w teren, by poznać i zrozumieć problemy oraz potencjał turystyczny regionów. Należy też bardziej skupić się na budowie lokalnych marek.


więcej...

patronat
Nie pozostawaj w tyle, poznaj najnowsze trendy!
Kooperacja biur podróży TSS Polska wraz z zagranicznymi partnerami organizuje spotkania branżowe dla biur podróży. Kolejne roadshow odbędzie się we wrześniu 2016 w trzech miastach w Polsce: Gdańsk (20.09), Warszawa (21.09) i Kraków ( 22.09).


więcej...

Sprzedaż wciąż na minusie. Kolejny trudny rok dla branży? Raport potwierdza dobrą kondycję organizatorów

Rok 2015 był pełen zawirowań, jednak większość biur zakończyła go z zyskiem. Szczególnie dobrze poradzili sobie najwięksi touroperatorzy. Problemy jednak nie zniknęły i wszystko wskazuje na to, że ten rok będzie jeszcze słabszy. Jakie perspektywy rysują się więc przed branżą? O tym rozmawiać będziemy na konferencji organizowanej przez redakcję „Wiadomości Turystycznych” z okazji wydania kolejnej edycji Raportu Touroperatorzy 2016.więcej...

Santorini ogranicza ruch turystyczny

Urokliwa wyspa jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów, głównie tych wypoczywających na Krecie, skąd organizowane są rejsy na pobliskie Santorini. Tylko w zeszłym roku zamieszkiwane przez 15 tys. mieszkańców miejsce odwiedziło niemal 800 tys. przyjezdnych. Lokalne władze postanowiły jednak wprowadzić element kontroli czyli dzienne limity odwiedzin.więcej... [KOMENTARZE (3)]

promocja
Atrakcje Małopolski w jednym miejscu

Klub Podróżników „Śródziemie” z Krakowa opracował – w ramach projektu Małopolska Gościnna – bazę największych atrakcji turystycznych Małopolski. Obejmuje ona zamki i obiekty obronne, podziemia i skanseny wraz z podstawowymi informacjami przydatnymi dla podróżujących.więcej...

Smakowity weekend na Zamku w Liwie
Już po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie. Była to okazja do skosztowania kuchni podlaskiej, mazowieckiej oraz tatarskiej. Dla dziennikarzy – możliwość poznania atrakcji turystycznych Węgrowa i okolic. Wiadomości też tam były, potrawy kosztowały i nalewki piły.


więcej...

Polska Organizacja Turystyczna pod presją wskaźników
Zdaniem Wojciecha Fedyka, prezesa POT, ocena efektywności działań Organizacji jest jak najbardziej mierzalna. Opiera się na kilkudziesięciu wskaźnikach - system ten służy do monitorowania działań organizacji (również pracy dyrektorów ZOPOT-ów) oraz wspomaga działania planistyczne.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

< 1   ...   297 298 299 300 301 303 304 305 306 307   ...   367 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter