Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Czytaj w najnowszym numerze WT 05/2016
ROZMOWA NUMERU Pomagamy w negocjacjach

Thomas Boesl, prezes niemieckiego stowarzyszenia rtk mówi o wsparciu, jakiego zrzeszenie powinno udzielać agentom, oraz o konkurencji między organizacjami branżowymi i ich roli w przyszłości. 

więcej...

Zmarł Andrzej Kozłowski
Andrzej Kozłowski, niezwykle ważna postać polskiej branży turystycznej, po ciężkiej chorobie zmarł w Warszawie. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Jędrzejewska-Debortoli dyrektorem w MSiT

Jak nieoficjalnie dowiedziała się redakcja Wiadomości Turystycznych, Joanna Jędrzejewska-Debortoli otrzymała już nominację na dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Na stanowisku tym zastąpi Marię Napiórkowską, która została odwołana ze funkcji w początkach lutego bieżącego roku.

więcej... [KOMENTARZE (6)]

Masz świetny katalog, aplikację lub stronę www? Zgłoś je do konkursu Róża Kolumba 2016!

Zapraszamy biura podróży do udziału w konkursie Róża Kolumba na najlepsze produkty komunikacji marketingowej. Jeśli masz dobry produkt promujący ofertę Twojego biura i uważasz, że warto się nim pochwalić, zgłoś się już dzisiaj.


więcej...

2015 rok udany mimo zawirowań

2015 rok na długo pozostanie w pamięci branży turystycznej na całym świecie, rzadko kiedy, bowiem, przedsiębiorcy musieli borykać się z tyloma problemami, co rok temu. Ataki terrorystyczne w Tunezji, niepokoje w Egipcie i w Turcji, katastrofa lotnicza niemieckiego samolotu Germanwings i rosyjskiego Metrojet to tylko kilka przykładów zdarzeń, które określały działania branży w 2015 r.

więcej...

Qantas najbezpieczniejszą linią

Portal airlineratings.com trzeci rok z rzędu uznał australijskie linie lotnicze za najbezpieczniejsze na świecie. Wyboru dokonano po przeanalizowaniu informacji o ponad 400 liniach lotniczych. Przy tworzeniu rankingu najbezpieczniejszych przewoźników brali pod uwagę analizy i raporty z audytów dokonywanych przez instytucje rządowe i organizacje lotnicze, historię operacji każdej z linii, dane o wypadkach samolotowych.więcej...

MSiT dofinansuje 24 zadania z zakresu turystyki

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki konkursu ofert, które resort dofinansuje w bieżącym roku. Komisja Konkursowa oceniłą propozycje działań, na realizację których organizatorzy poprosili o wsparcie finansowe ze strony MSiT. Pieniądze będą wypłacane w ramach dofinansowania zadań publicznych na rok 2016.

więcej...

artykuł sponsorowany 

Tour Salon 2016 – Gdzie biznes spotyka się z pasją

Kilka dni temu zakończyliśmy 27 edycję Targów Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Po raz pierwszy wydarzenie organizowane było w nowym terminie (początek roku, a nie jak to miało miejsce przez 26 lat w październiku), w nowym towarzystwie (trzy pasje: wędkarstwo, myślistwo, sporty wodne), a także w nowej formule uwzględniając wprowadzenie Strefy Biznesu.


więcej...

Dorota Dulińska zrezygnowała ze stanowiska wiceminister turystyki

MSiT poinformował, że podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Dorota Dulińska z dniem wczorajszym tj. 18.02.2016 r. zrezygnowała z pełnionej funkcji. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi ją w ministerstwie.


więcej... [KOMENTARZE (5)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 04/2016
ROZMOWA NUMERU Egipt liczy na powrót turystów
Przychody z turystyki stanowią 11,7 proc. egipskiego PKB, co tłumaczy, jak wielkie znaczenie dla kraju mają turyści. Samy Mahmoud, prezes Egipskiej Organizacji Turystycznej ma nadzieję, że wkrótce wszystko wróci do normy.


więcej...

Departament Turystyki bez Marii Napiórkowskiej

Maria Napiórkowska, wieloletnia dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, odchodzi z resortu.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

artykuł sponsorowany

ATAS zaprasza na Forum Wyjazdów Językowych

Już niedługo, bo 5 marca, odbędzie się w Warszawie Forum Wyjazdów Językowych. Organizatorem jest ATAS – biuro specjalizujące się w wyjazdach na obozy językowe i kursy językowe za granicą dla dzieci i młodzieży. Wstęp jest bezpłatny, a wśród uczestników imprezy zostaną rozlosowane wyjazdy językowe do Londynu!więcej...

Konkurs na prezesa POT ogłoszony

Minister Sportu i Turystyki ogłosił konkurs na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Kandydaci mogą składać aplikacje do 19 lutego.więcej... [KOMENTARZE (1)]

Tour Salon jak co roku z Wiadomościami Turystycznymi

Już za chwilę otwarcie targów Tour Salon w Poznaniu, po raz pierwszy w terminie lutowym (12-14.02.2016). Tradycyjnie Wiadomości Turystyczne przygotowały wydanie specjalne – kompedium wiedzy o wydarzeniach towarzyszących, konferencjach, spotkaniach, nagrodach – wszystkie informacje zebrane w jednym miejscu i dostępne od ręki. Zapraszamy do lektury!


więcej...

Ministerstwo odpowiada w sprawie Szmytke
Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke został odwołany skutecznie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, twierdzi MSiT.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Rafał Szmytke wraca do POT?

Rafał Szmytke, odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej pod koniec stycznia 2016 roku, wraca do organizacji. Tym razem będzie pełnił stanowisko wiceprezesa, które zajmował przed powierzeniem mu obowiązków szefa POT w 2007 roku. Rafał Szmytke nie chce komentować decyzji Ministra.

więcej... [KOMENTARZE (7)]

POT bez prezesa

Rafał Szmytke został odwołany przez Ministra Sportu i Turystyki ze stanowiska prezesa POT. Jest to kolejna decyzja kadrowa dotycząca Polskiej Organizacji Turystycznej. Pod koniec grudnia minister zlikwidował stanowiska doradców prezesa POT, zwolniono także wiceprezes Elżbietę Wąsowicz-Zaborek.


więcej... [KOMENTARZE (4)]

Azja Południowo-wschodnia wspólnie promuje turystykę
Ministrowie turystyki krajów należących do ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) przyjęli plan rozwoju turystyki, na lata 2016-2025.

 
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 03/2016

ROZMOWA NUMERU Lepsza pozycja rynkowa dzięki sieci

Zdaniem Willego Müllera, dyrektora zarządzającego stowarzyszenia Schmetterling, agenci powinni utrzymać dominującą pozycję na rynku, także dzięki znaczeniu organizacji agencyjnych dla niemieckiej i europejskiej branży.


więcej...

Brytyjska branża stawia w tym roku na Polskę!

Polska znalazła się w dziesiątce wakacyjnych kierunków zachwalanych Brytyjczykom na 2016 r. według rankingu przygotowanym przez Stowarzyszenie Brytyjskich Biur Podróży (ABTA).


więcej...

< 1   ...   301 302 303 304 305 307 308 309 310 311   ...   367 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter