Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


bezpłatne pobierz wydanie
Turystyka kulinarna - poznaj bogactwo regionalnych smaków
Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała kolejne wydanie specjalne poświęcone turystyce kulinarnej. Razem z nami wyrusz w podróż śladami wyjątkowych smaków i zapomnianych tradycji kulinarnych – od wizyty w restauracji serwującej tradycyjne dania, przez festiwale kulinarne aż po własnoręcznie wypieczony chleb.


więcej...

Rainbow na Forum Agentów: Nasza obecność jest niezbędna
V Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży będzie okazją do osobistego spotkania się z przedstawicielami największych i najważniejszych na rynku touroperatorów. Jednym z rozmówców, z którym będzie można podyskutować o rynku, współpracy agencyjnej, produkcie i najnowszych trendach jest Andrzej Tokarczyk, dyrektor działu sieci agencyjnej i franczyzowej w Rainbow.


więcej...

artykuł sponsorowany
Regiony coraz skuteczniej się promują. Portal MarketingMiejsca.com.pl opublikował raport
Pierwsza edycja raportu „Najlepsze działania promocyjne polskich miast i regionów” miała wyłonić samorządy, które w ostatnim roku zrealizowały najciekawsze z marketingowego punktu widzenia działania promocyjne. Autorzy raportu chcieli w ten sposób uhonorować ich twórców i zainspirować inne miejsca do poszukiwania nietypowych form promocji.


więcej...


Forum Agentów: Rozwiązujemy problemy – rozmowy B2B     

Masz problem, który powinieneś omówić z touroperatorem? Szukasz dobrego produktu? Irytują cię, praktyki stosowane przez pracowników touroperatora? Twoje interwencje są nieskuteczne?

W tym roku na Forum Agentów dajemy wam okazję do bezpośrednich spotkań i rozmów z dyrektorami sprzedaży touroperatorów. Swoją obecność potwierdzili przedstawiciele czołówki polskich firm turystycznych. A to dopiero początek.


więcej...

Komisja Europejska: sharing economy to nasza szansa
Kontrowersji wokół przedsiębiorstw aktywnych w sharing economy jest wiele, podobnie jak apeli, kierowanych m.in. do instytucji unijnych. Komisja Europejska opublikowała wytyczne, które mają pomóc państwom członkowskim w zapewnieniu zrównoważonego rozwoju w tym segmencie gospodarki. Konieczność stworzenia środowiska przyjaznego rozwojowi ekonomii współdzielenia dostrzega Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący Komisji ds. miejsc pracy, wzrostu, inwestycji i konkurencyjności.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Koleje zdały test ze Światowych Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży były największym wyzwaniem organizacyjnym dla kolei w ciągu ostatnich 25 lat - zgodnie podkreślają przedstawiciele spółek PKP. W ich ocenie podróże pociągami przebiegły sprawnie i bezpiecznie. To efekt m.in. inwestycji oraz współpracy z różnymi służbami, w tym policją, strażą pożarną i pogotowiem ratunkowym.


więcej...

Przecieramy szlaki w pakietowaniu
TOP Touristik rozpoczęło działalność operacyjną dopiero parę miesięcy temu. Dr. Daniel Esavandi, prezes touroperatora, opowiada o doświadczeniach rynkowych i jak w Polsce korzysta z doświadczeń siostrzanej JT Touristik.


więcej...

Do Grodna bez wiz
Już w październiku zagraniczni turyści będą mogli zwiedzić białoruską część Kanału Augustowskiego, przylegające do niej okolice Grodzieńszczyzny oraz samo Grodno bez konieczności posiadania wizy.


więcej...

AGH otwiera studia podyplomowe poświęcone marketingowi miejsc
Na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie już w październiku 2016 roku ruszają nowe studia podyplomowe „Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych”. To jedyna tak skonstruowana propozycja dydaktyczna w kraju. Rekrutacja potrwa do 30 września lub wyczerpania limitu miejsc.


więcej...

Karpaty łączą Polskę i Ukrainę

W Truskawcu (obwód lwowski) zorganizowano debatę polską-ukraińską. Głównym tematem rozmów był rozwój turystyki w Euroregionie Karpackim. Gospodarzem spotkania była Lwowska Rada Obwodowa oraz Stowarzyszenie „Euroregion Karpacki-Ukraina”.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 18/2016

Wakacyjne miesiące pozwoliły odrobić straty

Do 34. tygodnia rynek podróży zorganizowanych skurczył się o prawie 5 proc., ale latem branża zanotowała sprzedaż wyższą niż w 2015 roku.


więcej...

artykuł sponsorowany
Mouzenidis Travel przygotowuje się do Greckiej Panoramy

GRECKA PANORAMA to bardzo ważne wydarzenie dla naszej firmy. Jako specjalista wyjazdów do Grecji chcemy propagować ten kierunek jako atrakcyjną i bezpieczną destynację turystyczną. Jesteśmy pewni, że takie połączenie przyciągnie wielu odwiedzających - mówi Beniamin Vafidis Marketing Director w Mouzenidis Travel.więcej...

Antalyawood pomoże tureckiej gospodarce
Położona na Riwierze Morza Śródziemnego Antalya chce być w przyszłości miastem filmu. Jak donosi turecka prasa, odpowiedni kawałek gruntu, o powierzchni 5 tys. akrów z przeznaczeniem na produkcję filmową został już przez władze miasta zarezerwowany.


więcej...
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 17/2016
ROZMOWA NUMERU Branża musi walczyć o swoje
Roman Škrabánek, prezydent Stowarzyszenia Czeskich Biur Podróży i Agencji, uważa, że dążenia UE do zapewnienia maksymalnej ochrony turystom nie powinny uderzać w przedsiębiorców. 

więcej...

Do Szarm el Szejk dopiero w lutym
Thomas Cook wydłużył okres zawieszenia lotów do Szarm el Szejk do lutego 2017 roku.

więcej...

Kraków jak Barcelona. Za dużo turystów?
W Krakowie mieszkańcy boją się, że coraz liczniejsi goście z kraju i zagranicy zadepczą im miasto. Na razie nieformalnie, ale coraz głośniej, protestują przeciwko masowej turystyce przyjazdowej.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 16/2016

Dwugłos. Poszukując bezpieczeństwa

Obecne czasy są dla branży turystycznej wyjątkowo trudne. Zamachy terrorystyczne, do jakich dochodzi w różnych krajach świata, budzą strach i niepewność klientów, z drugiej strony niskie ceny wyjazdów zachęcają do podróży. Rozmawiają prof. Daniel Boćkowski, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego, Uniwersytet w Białymstoku i Krzysztof Adamski, trener turystyki.


więcej...

Otwieramy płaszczyznę dyskusji – debata touroperatorów
Debata prezesów największych firm touroperatorskich od początku istnienia Forum Agentów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, to jedyna okazja do spotkania i przekazania swoich uwag bezpośrednio osobom decyzyjnym. W tym roku zastanowimy się nad przyszłości rynku turystycznego w czasach zagrożeń i jak ewentualne trudności dzięki współpracy przekuć w sukces.

 
więcej...

artykuł spnsorowany

VIII Gremium Ekspertów Turystyki, czyli spotkanie na najwyższym poziomie

W GREMIUM  biorą udział osoby związane bezpośrednio lub pośrednio z turystyką. To tutaj wśród czołowych przedstawicieli środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, kształtują się koncepcje mające wpływ nie tylko na wzmocnienie polskiej turystyki ale także na rozwój  innych dziedzin gospodarki dla których jest ona istotnym stymulatorem. Udział w GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI to przede wszystkim możliwość współtworzenia silniej grupy liderów w polskim środowisku turystycznym.


więcej...

< 1   ...   298 299 300 301 302 304 305 306 307 308   ...   369 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter