Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Na zakupy „tax free” do tureckich kurortów
Turcja od lat znajduje się w czołówce wakacyjnych kierunków turystów. Władze nie ustają jednak w wysiłkach, by powiększyć statystyki odwiedzin. Jednym z jej ostatnich pomysłów jest powołanie w rejonach najbardziej obleganych przez wypoczywających, tj. w kurortach nad Morzami Egejskim i Śródziemnym, tzw. turystycznych stref wolnych od podatków.


więcej...

TUI Deutschland przecenia Grecję
Choć w Polsce Grecja typowana jest na jeden z najważniejszych kierunków sezonu Lato 2016, na którym ceny mogą nawet wzrosnąć o kilka procent, to w Niemczech touroperatorzy oferują dodatkowe rabaty na zakup pobytów w tej destynacji. TUI Deutschland ogłosiło np. promocję obejmującą wakacje w ponad stu hotelach marek TUI i 1-2-Fly. więcej...

Filipiny potrzebują nowych inwestycji
Rząd Filipin musi inwestować w turystykę, jeśli chce rozwinąć ten sektor gospodarki. Środki pójdą na rozwój bazy noclegowej i nowe atrakcje. 

 
więcej...

Po zamachach turystyka słabsza na giełdzie
Zamachy terrorystyczne wpływają nie tylko na liczbę turystów, ale także na wycenę przedsiębiorstw z tego sektora na rynku papierów wartościowych. Z raportu przygotowanego przez Bloomberg Intelligence wynika, że po zamachach w Paryżu i strąceniu rosyjskiego samolotu przez tureckie siły firmy turystyczne zanotowały spadek wartości akcji.
więcej...

Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej- IV Forum Agentów Biur Podróży

Zwiększenie udziału turystyki w PKB, bliższa współpraca branży z mediami, nowa dyrektywa unijna oraz przyszłość touroperatorów i agentów to tematy dyskusji prowadzonych na IV Forum Agentów Biur Podróży. Debata poświęcona była bieżącej sytuacji w polskiej turystyce.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 24/2015

Poczucie bezpieczeństwa określi kształt oferty

O tym, jak będzie wyglądał rok 2016 w turystyce – dyskutowali zaproszeni przez "Wiadomości Turystyczne" przedstawiciele touroperatorów, agentów i stowarzyszeń branżowych.


więcej...

Agenci są ważni - zobacz, co działo się na IV Forum Agentów

Trudna sytuacja geopolityczna, bliższa współpraca branży z mediami, nowa dyrektywa unijna oraz przyszłość touroperatorów i agentów – na IV Forum Agentów Biur Podróży touroperatorzy i agenci dyskutowali o bieżącej sytuacji w polskiej turystyce. I jedni, i drudzy przyznali, że mimo czasem rozbieżnych celów, chcą współpracować, bo tylko w ten sposób będą mogli utrzymać się na rynku i dalej zarabiać na turystyce.


więcej...

Branża powinna zadbać o lepszą komunikację z mediami

Choć turystyka jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż w Polsce, jej wizerunek w mediach zdaje się temu przeczyć. Jak to naprawić? Jarosław Kuźniar, dziennikarz TVN i gość IV Forum Agentów zastanawia się, jak poprawić komunikację między mediami a branżą, która w telewizji i prasie pojawia się głównie przy okazji upadków biur podróży lub zdarzeń, w których poszkodowani są turyści.


więcej...

Polski rynek lotniczy potrzebuje strategii

Ukazał się kolejny Raport Rynek Lotniczy 2015 przygotowany przez Wiadomości Turystyczne. Z dyskusji, jaka prowadzili uczestnicy konferencji poświęconej nowej edycji raportu, wyłania się podstawowy wniosek - Polska potrzebuje strategii rozwoju dla rynku lotniczego.więcej... [KOMENTARZE (1)]

Thomas Cook zanotował zysk po raz pierwszy od pięciu lat
Wzmożona kontrola kosztów i dobra sprzedaż to główne czynniki, którym Thomas Cook zawdzięcza dodatni wynik finansowy, mimo wielu zawirowań, jakich w tym roku świadkiem była branża turystyczna. więcej...

Greckie targi na Torwarze
Grecka Panorama – tak nazywają się targi turystyczne, zorganizowane przez agencję marketingową North Events, które odbędą się w dniach 12-13 grudnia br. na warszawskim Torwarze. Do tej pory nie było tak dużego wydarzenia promującego tylko jeden kierunek turystyczny.


więcej...

Arabskie graffiti na samolotach we Francji

„Allahu Akbar” (Bóg jest wielki)– taki napis po arabsku pojawił się na pięciu samolotach stacjonujących na dwóch francuskich lotniskach. Graffiti zamieszczono na czterech maszynach należących do easyJet i jednej do Vuelinga.

więcej...

Błaszczak: PNR musi być dostępny dla wszystkich

System Passenger Name Record, o wdrożeniu którego Unia Europejska dyskutuje od kilku miesięcy, powinien być dostępny dla wszystkich państw Wspólnoty – uważa Mariusz Błaszczak, szef MSW. Poinformowało o tym ministerstwo spraw wewnętrznych za pośrednictwem Twittera.więcej...


Dorota Dulińska została Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki
Dorota Dulińska (ur. 6.02.1977r.) jest absolwentką wydziału Turystyki i Rekreacji na Académie de Paris (2000r.), uzyskała też dyplom Języka i Cywilizacji Francuskiej na Uniwersytecie Sorbona. Jej zawodowa aktywność jest od lat związana z branżą turystyczną, pracowała we Francji m.in. w paryskich hotelach Novotel Paris Porte d’Orléans, Résidence de la Tour, a także w Stade de France, w Polsce przez ponad 9 lat odpowiadała w Grupie Accor i Orbis S.A. za sprzedaż usług hotelarskich sieci ibis. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 23/2015
ROZMOWA NUMERU Decydują dobre połączenia
Polska znajduje się wśród 15 najważniejszych rynków źródłowych dla Jordanii. Minister turystyki i antyku Królestwa Jordanii Nayef Hmeidi Al-Fayez liczy na zintensyfikowanie współpracy między branżą obu krajów.


więcej...

artykuł sponsorowany
Słowenia zaprasza na narty, też biegowe

Damjan Pintar, wiceprezes europejskiego stowarzyszenia stacji narciarskich FIANET, wieloletni prezes Active Slovenia opowiada o zaletach Słowenii jako zimowej destynacji turystycznej.
 

więcej...

Itaka kasuje Erzurum

Itaka odwołała zimowy program czarterowy do Turcji. Bezpośrednie loty z Polski do Erzurum, bo o tej miejscowości mowa, zostały tym samym całkowicie zlikwidowane.Opolski touroperator jako jedyny w Polsce oferował zimowe pobyty w tej tureckiej miejscowości.

więcej...

Branża o swojej przyszłości na IV Forum Agentów Biur Podróży

Rozmowy branżowe, prezentacje, panele dyskusyjne, debata z udziałem największych touroperatorów w Polsce – to wszystko czeka nas jutro w Adgar Plaza. Po raz czwarty Wiadomości Turystyczne zapraszają agentów na jedną z ważniejszych imprez branżowych w Polsce.

więcej...

Do zobaczenia w czwartek  na TT Warsaw!

Już jutro, 26 listopada, rozpoczyna się jedna z najważniejszych imprez targowych turystyki. Po raz 23. w Warszawie spotykają się touroperatorzy, agenci, przedstawiciele narodowych organizacji turystycznych, regionów, hoteli, ale także podróżnicy i po prostu turyści. „Wiadomości Turystyczne” jak co roku zapraszają na swoje stoisko – jeśli chcesz porozmawiać, podzielić się wrażeniami, podyskutować o kondycji branży - koniecznie odwiedź stoisko B3.


więcej...

W Brukseli utrzymany najwyższy stopień alertowy. Alarm także w Pradze
Ambasada RP w Belgii poinformowała, że w Brukseli utrzymany jest nadal najwyższy stopień zagrożenia terrorystycznego. Przedstawiciele placówki napisali swoich koncie na Twitterze, że w dalszym ciągu nieczynne są metro, szkoły, centra handlowe, kina, teatry, obiekty sportowe oraz mniejsze dworce kolejowe. Lotniska działają na razie normalnie.  więcej...

< 1   ...   303 304 305 306 307 309 310 311 312 313   ...   367 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter