Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Czytaj w najnowszym numerze WT 21/2015

ROZMOWA NUMERU Klienci doceniają wiedzę

Virtuoso to amerykańska sieć tradycyjnych biur agencyjnych. Tworzy ją ponad 375 agencji, które posiadają 700 salonów sprzedaży. Jej prezes, Matthew Upchurch, jest przekonany, że agenci nie wyginą jak to kiedyś przepowiadano.


więcej...

Parlament Europejski przyjął dyrektywę dotyczącą zorganizowanych usług turystycznych
Pakiety usług turystycznych (przelot, hotel, wynajem samochodu, bilety na imprezy) zakupione przez internet za pośrednictwem powiązanych stron internetowych będą objętą ochroną tak jak imprezy turystyczne zakupione w biurach podróży. Wczoraj Parlament Europejski przyjął nową dyrektywę dotyczącą powiązanych usług  turystycznych, zastępując tym samym dyrektywę 90/314 z 1990 r.


więcej...

Thomas Cook uruchamia kolejną markę hotelową
Nowa marka hotelowa Casa Cook będzie skierowana do mieszkańców dużych miast, którzy stawiają na modne miejsca, piękne wnętrza i dbają o równowagę między pracą i czasem wolnym. Wnętrza hoteli mają sprzyjać integrowaniu się z otoczeniem i stanowić ważny element lokalnego środowiska. Koncepcja Casa Cook zakłada, że goście poczują się jak w domu – do domowej atmosfery nawiązuje już sama nazwa sieci – Casa to po włosku i hiszpańsku „dom”.
więcej...

Czy agentom opłaci się wchodzić w pakietowanie dynamiczne?

Pakietowanie dynamiczne może zmienić przyszłość agentów turystycznych. Jednak tylko wtedy, kiedy agent będzie miał dostęp do wszystkich usług wchodzących w skład takiego pakietowania, czyli gdy będą one dostępne w systemie. Czy na polskim rynku jest to możliwe? Czy działający indywidualnie agent jest w stanie korzystać z przelotów czarterowych, tanich linii, linii regularnych, zwłaszcza że póki co brakuje odpowiednich systemów rezerwacyjnych?
więcej...

Najwyższa jakość produktów turystycznych potwierdzona Certyfikatem
Polska Organizacja Turystyczna po raz kolejny wręczyła swoje certyfikaty w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny. Uroczysta gala odbyła się w czasie targów turystycznych Tour Salon w Poznaniu. Kapituła konkursu wybrała ostatecznie 10 najlepszych produktów turystycznych, które nagrodzono Certyfikatem POT oraz przyznała jedno wyróżnienie. Złoty Certyfikat otrzymała Kopalnia Złota i Średniowieczny Park Techniki w Złotym Stoku.


więcej...

TSS Polska zaprasza na spotkania branżowe
W dniach 16-18 listopada 2015 kooperacja biur podróży TSS Polska wraz z zagranicznymi partnerami organizuje spotkania branżowe dla biur podróży w ramach Roadshow 2015. Warsztaty odbędą się w trzech miastach Polski: w Gdańsku (16.11), Poznaniu (17.11) i Katowicach (18.11). Patronem medialnym wydarzenia są „Wiadomości Turystyczne”.


więcej...

Róże dla liderów marketingu

Konkurs Róża Regionów już za nami. Po raz kolejny na targach Tour Salon odbyła się uroczystość wręczenia wyróżnień za najlepsze foldery, publikacje, projekty i aplikacje mobilne promujące regiony, gminy i miasta. Gratulujemy wszystkim laureatom i zapraszamy w przyszłym roku!


więcej...

Sun&Fun zmienił sposób rozliczeń prowizji agencyjnych
Według nowych zasad współpracujące biura podróży będą mogły samodzielnie odliczać prowizję od przyjętej od klienta zapłaty za wycieczkę. więcej... [KOMENTARZE (1)]

Wydarzenie: 21-22 października 2015, Świdnica Konferencja Przygotowawcza Kongresu Turystyki Polskiej
Konferencja ma na celu przygotowanie Kongresu Turystyki Polskiej w roku 2016. więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 20/2015
ROZMOWA NUMERU Biznes tworzymy razem
Kaan Ergun, dyrektor generalny Coral Travel Wezyr Holidays podkreśla, że mijający sezon był trudny i pełen zmian. Firma, zarówno przez system prowizji, jak i strategię działania ciągle stawia na współpracę z agentami.


więcej...

Spotkaj się z redakcją „Wiadomości Turystycznych” na Tour Salon
Już za chwilę zaczynają się jedne z największych targów turystycznych w Polsce – Tour Salon w Poznaniu. 15 października zapraszamy w miejsce, gdzie biznes spotyka się z pasją – czekają nas trzy dni spotkań, prezentacji i atrakcji na stoiskach regionalnych i firmowych.

Pobierz wydanie specjalne

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 19/2015

ROZMOWA NUMERU Budujmy system od dołu

Regionalne i lokalne organizacje turystyczne żalą się, że władze centralne przerzucają na nie odpowiedzialność za promocję krajowej turystyki. Centrala, czyli POT, podkreśla, że każdy ma swoją rolę w systemie. O tym jak wygląda współpraca na linii POT- ROT- LOT mówią Elźbieta Wąsowicz-Zaborek, wiceprezes POT i Marek Migdal, wiceprezes Zachodniopomorskiej ROT.

więcej...

Neckermann Polska zmienia logo
Od 1 października zamiast dotychczasowej żółtej  "enki" w Neckermann Polska pojawi się "słoneczne serce", które grupa Thomasa Cooka wprowadziła dla swojej marki parasolowej i części touroperatorów na wybranych rynkach już kilka lat temu.


więcej...

Duoport Warszawa Chopin-Warszawa Modlin to głupi pomysł

Informacja o planach stworzenia duoportu z dwóch, odrębnych obecnie lotnisk Chopina i Modlina, to pomysł, na temat którego opinie są wyjątkowo skrajne. Micheal O’Leary, prezes Ryanair mówi wprost, że to głupi pomysł. – Byłoby to niedobre dla klientów. W każdym mieście, w którym mniejsze lotnisko należy do większego, to pierwsze traci – twierdzi O’Leary. więcej...

Poznaj zwycięzców konkursu na najlepsze materiały promocyjne w regionach!

Zapraszamy na uroczystość wręczenia wyróżnień laureatom konkursu Róża Regionów na targach Tour Salon - 15 października o godz. 13.00 na Scenie Głównej. Laureatów wybierano w czterech kategoriach: na najlepszy folder, serię wydawniczą, projekt specjalny oraz aplikację mobilną.


więcej...

IV Forum Agentów Biur Podróży. Pakietowanie dynamiczne przyszłością agenta? Clare Dunne

Według badania ITAA, 60 proc. wszystkich rezerwacji wakacji w Irlandii wykorzystuje pakietowanie dynamiczne. Klienci, przychodząc do agenta, coraz częściej oczekują dedykowanej specjalnie dla nich oferty, zawierającej najwygodniejsze lub najtańsze przeloty, hotele i kierunki odpowiadające ich preferencjom. Oznacza to, że irlandzcy agenci musieli przedefiniować swoje zadania, stając się minitouroperatorami.O tym, czy pakietowanie dynamiczne stanowi szansę, a może utrudnienie dla agenta, opowie przedstawicielka Irlandzkiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych, Clare Dunne.

więcej... [KOMENTARZE (4)]

Enovatis testuje rynki Europy Środkowo-Wschodniej

Kraje bałtyckie, Rumunia, Ukraina i Węgry - na tych rynkach chce do końca roku zaistnieć Enovatis SA z marką EasyGoWorld. Właściciel marek Wakacje.pl i EasyGo.pl, już od jakiegoś czasu obserwuje zainteresowanie sprzedawaną przez siebie ofertą wśród klientów z Ukrainy oraz Litwy. więcej...

TUI Poland chce być numerem jeden

TUI Poland chwali się najwyższą na rynku gwarancją ubezpieczeniową. Choć firma nie potrzebuje tak wysokiego zabezpieczenia, chce w ten sposób przekonać klientów, że podróżują z bezpieczną firmą.

więcej...


FORUM AGENTÓW. Czy konflikt interesów jest nieuchronny?
 

IV Forum Agentów Biur Podróży – jedyne takie miejsce wymiany poglądów i doświadczeń agentów z przedstawicielami największych touroperatorów. Tegorocznej edycji przyświeca hasło: „Agenci – touroperatorzy. Wspólne cele, rozbieżne działania”.
więcej...

artykuł sponsorowany
Targi dla biznesu turystycznego w Ostró
dzie
Nowa propozycja w kalendarzu imprez Expo Areny Mazury poświęcona jest turystyce biznesowej i jest to wydarzenie wyjątkowe, głównie ze względu na to, że targi Tourism and Events Expo (TEE) są w całości oparte na formule B2B.

 
więcej...

< 1   ...   305 306 307 308 309 311 312 313 314 315   ...   367 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter