Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Smakowity weekend na Zamku w Liwie
Już po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie. Była to okazja do skosztowania kuchni podlaskiej, mazowieckiej oraz tatarskiej. Dla dziennikarzy – możliwość poznania atrakcji turystycznych Węgrowa i okolic. Wiadomości też tam były, potrawy kosztowały i nalewki piły.


więcej...

Polska Organizacja Turystyczna pod presją wskaźników
Zdaniem Wojciecha Fedyka, prezesa POT, ocena efektywności działań Organizacji jest jak najbardziej mierzalna. Opiera się na kilkudziesięciu wskaźnikach - system ten służy do monitorowania działań organizacji (również pracy dyrektorów ZOPOT-ów) oraz wspomaga działania planistyczne.

więcej... [KOMENTARZE (2)]

artykuł sponsorowany
W środku sezonu pomyśl o targach TT Warsaw
Rozpoczął się szczyt wakacyjnych wyjazdów, a firma MT Targi Polska, organizator 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, już mobilizuje siły na listopad i zaprasza przedstawicieli sektora turystycznego do udziału w tym ważnym wydarzeniu.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 13/2016
Agent lepszy od internetu - twierdzi Rene Morawetz
Niemiecki ekspert turystyczny prowadzi od lat szkolenia dla agentów turystycznych, ucząc jak agent może wygrać konkurencję z biurem internetowym oraz jak uniknąć błędów w kontaktach z klientem.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Kongres Turystyki w październiku w Świdnicy
Eksperci przygotowujący tematykę merytoryczną Kongresu Turystyki Polskiej zaproponowali tematy, które są istotne dla rozwoju turystyki w naszym kraju oraz wszystkich organizacji funkcjonujących w tym sektorze - niezależnie od przyjętej przez nie formy działania. więcej...

Więcej Grecji w Polsce

Według Leonidasa Babanisa, dyrektora North Events, nawet tak popularny wśród turystów kraj, jak Grecja nie może zapominać o promocji. By utrzymać się na pozycji lidera, należy sięgać po nowe środki reklamy i poszerzać ofertę.więcej...

artykuł sponsorowany
Minister Bańka zaprasza na Gremium Ekspertów Turystyki
GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI jest wydarzeniem o dużym znaczeniu dla środowiska akademickiego, firm i organizacji branżowych, a także przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego odpowiedzialnych za rozwój polskiego sektora gospodarki turystycznej. (…) Tak tegoroczne wydarzenie ocenia minister sportu i turystyki Witold Bańka.
więcej...

Wieliczka otwarta dłużej w czasie Światowych Dni Młodzieży

Odbywające się w lipcu tego roku Światowe Dni Młodzieży mają ściągnąć do Krakowa i okolic około 1,5 mln wiernych. W czasie trwającego 5 dni wydarzenia młodzież będzie miała okazję nie tylko uczestniczyć w modlitwach czy spotkaniu z papieżem Franciszkiem I, ale i poznać największe atrakcje Małopolski.więcej...

Jakość jest kluczem do sukcesu w destynacjach - po konferencji UNWTO w Bukareszcie

O zarządzaniu jakością w destynacjach rozmawiano na konferencji “International Conference on Integrated Quality Management in Tourism Destinations: A Key to Competitivness”, która odbyła się w dniach 23-247 czerwca dzięki współpracy Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO) oraz ministerstwa gospodarki, handlu i turystyki Rumunii.więcej...

artukuł  sponsorowany
VIII Gremium Ekspertów – naukowcy i praktycy o turystyce

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, przedstawiciele nauki i praktyki sektora turystyki w Polsce

Z wielką przyjemnością mam zaszczyt zaprosić Was na VIII Gremium Ekspertów Turystyki. Cieszę się niezmiernie z tego, że będę mógł gościć przedstawicieli wiodących ośrodków naukowych i wybitnych praktyków w jubileuszowym roku 90-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i 45-lecia mojej pracy w macierzystej Uczelni. Liczę na spotkanie z wieloma przyjaciółmi i gronem osób, których wyrazy życzliwości dodawały mi zawsze sił i otuchy.
Prof. dr hab. Grzegorz Gołembski


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 12/2016

Promować trzeba się zawsze

Według Leonidasa Babanisa, dyrektora North Events, nawet tak popularny wśród turystów kraj, jak Grecja nie może zapominać o promocji. By utrzymać się na pozycji lidera, należy sięgać po nowe środki reklamy i poszerzać ofertę.


więcej...

artykuł sponsorowany
Gremium - konferencja inna niż wszystkie

Gremium Ekspertów Turystyki jest platformą integracji środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych. To forum przepływu myśli i poglądów oraz miejsce spotkań czołowych osób i środowisk, działających na rzecz rozwoju turystyki w Polsce.więcej...

Tajlandia promuje się uśmiechem

W Chang Mai, stolicy północnego regionu Tajlandii, rozpoczęły się TTM+2016 (Thailand Travel Mart), impreza promująca potencjał turystyczny królestwa i krajów regionu Mekongu. Targi, mające kluczowe znaczenie  dla rozwoju turystyki w regionie, oficjalnie otworzył wicepremier generał Tanasak Patimapragorn.więcej...

Rząd przyjął projekt Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
Do ministerialnego projektu o Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym branża miała wiele uwag. Część z nich została przez ministerstwo uwzględniona, ale wiele zapisów nadal budzi wątpliwości. Teraz projekt przyjęty przez rząd został przekazany do dalszego procedowania w Sejmie.

 

więcej... [KOMENTARZE (3)]

Jacek Socha w Small Planet
Jacek Socha dołączył do zespołu Small Planet Airlines. Będzie odpowiadał za rozwój działu sprzedaży indywidulanej. Objęcie przez niego tego stanowiska wpisuje się w nową strategię przewoźnika.


więcej...

List do redakcji

Adam Zaborowski odpowiada na zarzuty wobec zasad powoływania dyrektorów ZOPOT-ów

W najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych (WT 11/2016) opublikowaliśmy fragment listu Adama Zaborowskiego, wiceprezesa POT w latach 2002-2005 i doradcy prezesa POT. Odniósł się on do fali krytyki, jaka pojawiła się po ogłoszeniu konkursu na stanowiska dyrektorów ZOPOT w Nowym Jorku i Londynie. Zapraszamy do lektury pełnej wersji.


więcej... [KOMENTARZE (5)]

patronat WT
Czarownice pobiją rekord?
Zbliża się wielki Sabat Czarownic w Krajnie. Organizatorzy zlotu zapraszają wszystkie czarownice, które chcą uczestniczyć w biciu rekordu Guinnessa i świata w największej liczbie osób przebranych za czarownice.


więcej... [KOMENTARZE (2)]

Grecka Panorama - nie tylko targi
Organizowane już po raz drugi targi w Warszawie mają być tylko jednym elementem szerszej kampanii promocyjnej Grecji w Polsce. O kraju ma być głośno przez cały rok, a w każdym miesiącu odbędzie się jakieś greckie wydarzenie.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 11/2016

ROZMOWA NUMERU Mieć pomysł na internet

Zdaniem Michaela Bullera, prezesa Stowarzyszenia Internetowych Przedsiębiorstw Turystycznych, biura muszą nauczyć się wykorzystywać możliwości, jakie daje świat wirtualny. I być w tym najlepsze.


więcej...

Konkurs na dyrektora ZOPOT w Nowym Jorku

Polska Organizacja Turystyczna ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Zagranicznego Ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej (ZOPOT) z siedzibą w Nowym Jorku. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 czerwca.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

< 1   ...   300 301 302 303 304 306 307 308 309 310   ...   369 >
 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter