Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


patronat
Już ok. 200 touroperatorów potwierdziło udział w Kongresie Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Trwają intensywne przygotowania do 1 Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Kongres wzbudził ogromne zainteresowanie wśród organizatorów tej formy turystyki na całym świecie. W ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia rejestracji, na kongres zgłosiło się już ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystyki religijnej i pielgrzymkowej.


Najliczniejsza grupa narodowa to obecnie Hiszpanie, następnie Włosi, ale jest też kilkadziesiąt osób języka angielskiego (przeróżne narodowości, od Japonii, przez kontynent afrykański aż po USA), oraz po kilkanaście osób z języka niemieckiego, francuskiego i portugalskiego. Na kongresie przewidziane są oczywiście tłumaczenia symultaniczne na 5 języków, w tychże językach będzie się odbywać także zwiedzanie w czasie wizyt studyjnych.

Partnerami Kongresu jest Miasto Kraków, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Kopalnia Soli Wieliczka, Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach. Patronat Honorowy objęli: ks. Kard. Stanisław Dziwisz, ks. abp Marek Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. Wśród panelistów Kongresu, oprócz przedstawicieli Partnerów i Patronów Kongresu gościć będziemy także m.in. P. dra Franiszka Mroza (Camino de Santiago w Polsce), ks. Adama Parszywkę (pielgrzymki motocyklowe) oraz p. Dyr. Andrzeja Kacorzyka z Muzeum Auschwitz-Birkenau. Sponsorem Kongresu jest Signal Iduna.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Kongresu na stronie www.ICoRTaP.com (International Congress of Religious Tourism and Pilgrimages). Podmioty takie jak biura informacji turystycznej, biura promocji turystycznej, miejsca odwiedzanie przez turystów, muzea, sanktuaria, bazyliki, lotniska, sklepy z artykułami religijnymi i tym podobne zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wykupienia stoiska wystawowego w czasie trwania Kongresu w dniu 9 listopada. Natomiast przedstawicieli mediów zapraszamy do akredytacji na Kongres 9 listopada w godzinach 8.30 -14.30, a szczególnie na konferencje prasową 9 listopada o godz. 12.30.

OFERTA UDOSTĘPNIENIA STOISKA WYSTAWOWEGO W DNIU 9 LISTOPADA 2017

W dniach 8-12 listopada 2017 roku w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej "Śladami świętego Papieża Jana Pawła II", na który zaprasza Pan Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski. Miasto Kraków jest partnerem Kongresu, aktywny udział weźmie także J. Em. Ks. Stanisław Kardynał Dziwisz. Kongres objęli Patronatem honorowym: Pan Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, J. Eks. Marek Abp Jędraszewski oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

9 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: w Centrum Jana Pawła II odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop (expo) z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych.

10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Starego Miasta w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morza, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalni Soli w Wieliczce, byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, parafii i domu rodzinnego Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach, Bazyliki w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie.

Celem Kongresu jest wymiana kontaktów handlowych wśród uczestników, promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej, tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

 

Termin zgłoszenia udziału w I Międzynarodowym Kongresie Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej upływa dnia 30 października 2017 roku. Wystawcy przyjmowani będą według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania miejsc przeznaczonych na stoiska. Organizator nie przewiduje zwiększenia powierzchni ekspozycyjnej.

Organizatorem Kongresu jest:
Ernesto Travel
ul Grodzka 54, 31-044 Kraków, Polska
tel: +48 12 633 65 56, gsm: +48 502 53 54 58
ernesto@ernesto-travel.pl www.ernesto-travel.pl

Oficjalna strona www kongresu: www.ICoRTaP.com

Rezerwacji stoisk oraz elementów dodatkowych na I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie można dokonywać mailowo pisząc na adres Organizatora: ernesto@ernesto-travel.pl Osobą odpowiedzialną za rezerwacje jest: Ernest Mirosław, tel. +48 12 6336556 lub gsm: 0048 502 535458.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!


 

2017-10-02 15:29:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter