Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Jerzy Kapłon prezesem
Zarządu Głównego PTTK


Nowy prezes pełnił w ostatnich latach funkcję skarbnika stowarzyszenia. Jest autorem wielu publikacji związanych z historią turystyki górskiej, zwłaszcza oddziałów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, także animatorem inicjatyw związanych z ruchem turystycznym, m.in. wystaw dotyczących turystyki.

W początkach lipca nastąpiły zmiany personalne w najwyższych władzach Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Do składu Zarządu Głównego PTTK, po złożeniu rezygnacji z dotychczas pełnionej funkcji przez Wiceprezesa Głównej Komisji Rewizyjnej PTTK, został dokooptowany Dariusz Nazarczyk. Dokonano też zmian w składzie Prezydium władz organizacji.

Jerzy Kapłon, który pełnił rolę Skarbnika ZG PTTK, został mianowany prezesem organizacji. Jego miejsce zajął Dariusz Nazarczyk.

Jerzy Kapłon urodził się w Zabrzu i jest z zawodu inżynierem mechanikiem. Z PTTK działa od 1976 r. Jest przewodnikiem beskidzkim i międzynarodowym, pilotem wycieczek, strażnikiem ochrony przyrody oraz instruktorem krajoznawstwa regionu. W 2003 r. objął funkcję dyrektora Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie. MO

2019-07-11 08:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter