Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»

VI Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 20/2017

Unia da więcej pieniędzy na turystykę

Turystyka to jeden z najważniejszych segmentów gospodarki Unii Europejskiej, podkreśla Antonio Tajani i apeluje o zwiększenie budżetu na jego rozwój. Są plany, aby w kolejnej perspektywie stworzyć specjalny unijny budżet dla turystyki.


więcej...

Sunshine Holiday znów będzie sprzedawał wycieczki

Sunshine Holiday, touroperator kojarzony głównie z Tunezją i Egiptem, ponad rok temu zawiesił działalność. Teraz szykuje się do powrotu na polski rynek.więcej...

Innowacje na rynku turystycznym - konferencja w Świdnicy już za kilka dni...
Po ubiegłorocznym sukcesie, jakim była dla Świdnicy organizacja Kongresu Turystyki Polskiej, miasto to po raz kolejny przygotowuje ogólnopolską debatę na rzecz turystyki. Tym razem tematem wiodącym dwudniowej konferencji są innowacje w turystyce - determinanta rozwoju regionów, rentowności biznesu i sprawności procesów zarządczych.


więcej...

Partner VI Forum Agentów
Dzień kuchni polskiej na Mazowszu – impreza na tysiące stolików
Zaczęło się od kilku lokali w Płocku, a później regularnie dołączały kolejne. Najpierw z miasta, później z regionu, a wkrótce także z innych województw, a nawet spoza kraju. W ciągu sześciu lat świętowanie Dnia Kuchni Polskiej w dniu 11 listopada rozprzestrzeniło się do wielu miejscowości na Mazowszu oraz do Warszawy, Łodzi, Wejherowa, Żytomierza na Ukrainie i aż za ocean – do Chicago. Z każdym rokiem lista miejsc i restauracji się rozszerza, a nawyki i obyczaje Polaków związane z narodowym świętem ulegają modyfikacji.


Fot. M. Jeznach
więcej...

Już tylko 3 dni zostały do InComing Poland w Gdańsku
Wielkimi krokami zbliża się najważniejsze wydarzenie branżowe tego sezonu - InComing Poland Gdańsk&Pomorskie Region. W dniach 16-19 października zapraszamy na czwartą już edycję workshopu organizowanego przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną, w którym udział biorą zagraniczni tour operatorzy i przedstawiciele biur podróży.


więcej...

VI Forum Agentów
Small Planet o poprawie wyników operacyjnych i punktualności
Jednym z punktów programu tegorocznego Forum Agentów będzie prezentacja Small Planet, który dołączył do partnerów wydarzenia. Tematem przewodnim wystąpienia będzie poprawa  wyników operacyjnych i punktualności przewoźnika. Small Planet zaprasza także na rozmowy stolikowe.


więcej...

VI Forum Agentów

Paweł Rek: Podróż do przyszłości, czyli jakie zmiany czekają branżę turystyczną

Na tegorocznym Forum Agentów o oczekiwaniach turystów, metodach ich badania oraz o tym, jak na tej podstawie zmieni się w przyszłości turystyka, będzie mówił Dyrektor Regionalny Amadeus na Europę Centralną Paweł Rek. Amadeus w tym roku dołączył do grona partnerów VI Forum Agentów Biur Podróży.


więcej...

Gość VI Forum Agentów Biur Podróży
Agnieszka Nadstawna - Jak rozmawiać z klientem w świetle wydarzeń kryzysowych

Światowe wydarzenia kryzysowe, to chleb powszedni każdego z nas. W XXI wieku czytane do kawy, oglądane wieczorem – powszednieją, ale dla potencjalnych klientów biur podróży stają się zagadnieniami wyjątkowo stresującymi i mają bezpośredni wpływ na sprzedaż. O tym, jak w sytuacji kryzysu budować relację z klientem na VI Forum Agentów opowie Agnieszka Nadstawna – coach, trener i arteterapeuta.


więcej...

Pokaż się na rynku skandynawskim!

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Sztokholmie zaprasza do współpracy na rynkach nordyckich i udziału w wydarzeniach turystycznych w styczniu 2018 roku.więcej...

Wybieramy Agenta Roku 2017. Zwycięzcę poznamy na VI Forum Agentów

Tradycyjnie Forum Agentów zakończy gala, na której ogłosiłmy wyniki konkursu Agent Roku 2017. To prestiżowa nagroda, do której nominacje zgłaszają najwięksi touroperatorzy. Gala finałowa odbędzie się 22 listopada w Radisson Blu Centrum w Warszawie. W ubiegłym roku tytuł Agenta Roku 2016 trafił do Agnieszki Rąpały, właścicielki biura Rapala ze Świdnicy. Czy wyróżnienie wpłynęło na działalność jej biura?


więcej...

patronat
Już ok. 200 touroperatorów potwierdziło udział w Kongresie Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Trwają intensywne przygotowania do 1 Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Kongres wzbudził ogromne zainteresowanie wśród organizatorów tej formy turystyki na całym świecie. W ciągu 2 miesięcy od rozpoczęcia rejestracji, na kongres zgłosiło się już ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystyki religijnej i pielgrzymkowej.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 19/2017

Posłowie za projektem ustawy, choć z licznymi uwagami

W czasie czytania projektu ustawy turystycznej posłowie wskazywali zapisy, które budzą ich obawy. Rozwiać je chcą w trakcie prac w komisjach. Poseł PO Tomasz Kucharski ma nadzieję, iż zapisy planowanego projektu ustawy będą nie tylko zabezpieczały osoby korzystające z usług turystycznych, ale także firmy, które muszą konkurować na wolnym rynku.


więcej...

Partner VI Forum Agentów
Odkryj Mazowsze z aplikacją Play Mazovia!
Mazowsze – partner VI Forum Agentów Biur Podróży – przygotowało przewodnik turystyczny i grę terenową w jednym, z którym zachęca do wirtualnej podróży po regionie. Play Mazovia! przydaje się zarówno podczas planowania wycieczki po Mazowszu, jak i w trakcie zwiedzania. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.


więcej...

Co dalej z First Class?

Biuro podróży First Class wstrzymało działalność. Na razie serwis internetowy jest wyłączony, firma informuje, że w przypadku chęci nawiązania kontaktu ze spółką, można wysłać mejla pod podany adres. Już parę tygodni temu pojawiały się informacje, że First Class nie sprzedaje biletów lotniczych, a ten segment był jednym z ważniejszych dla przedsiębiorstwa.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

patronat
Wykorzystać potencjał uzdrowisk

Już po raz XXVI w dniach 5-8 października odbędzie się Kongres Uzdrowisk Polskich, najbardziej prestiżowa, ogólnopolska konferencja uzdrowiskowa. W tym roku gospodarzem obrad będzie Wysowa-Zdrój. Kongres przebiegać będzie pod hasłem - Uzdrowiska i lecznictwo uzdrowiskowe w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych i społeczno-gospodarczych.


więcej...

Gość VI Forum Agentów Biur Podróży

Willi Müller, dyrektor zarządzający stowarzyszenia Schmetterling: „Motywacja agentów i perspektywy rozwoju”

Schmetterling stawia na obecność na arenie międzynarodowej i do takich potrzeb dostosowuje swoją ofertę. Jego specjalizacją jest technologia, ale także przyrzeczenie złożone członkom, że w stowarzyszeniu znajdą najlepsze warunki na rynku. Zdaniem Willego Müllera, dyrektora zarządzającego Schmetterlinga, agenci powinni utrzymać dominującą pozycję na rynku, także dzięki znaczeniu organizacji agencyjnych.


więcej...

patronat
TT Warsaw - zarejestruj się i zyskaj dostęp do wszystkich atrakcji
Już dziś razem z organizatorami zapraszamy na 25. Jubileuszowe Targi Turystyczne TT Warsaw. Rejestrując się na stronie ttwarsaw.pl goście zyskują bezpłatny dostęp do warsztatów, konferencji, spotkań z podróżnikami, konkursach i promocjach na stoiskach wystawców.


więcej...

Turystyka nas inspiruje – konferencja w Olsztynie

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Rektor Uniwersytetu w Olsztynie zapraszają na konferencję „Turystyka nas inspiruje. Szlaki turystyczne szansą rozwoju turystyki regionalnej”, która odbędzie się 12 października. Spotkanie jest dedykowane pilotom i przewodnikom, ale mogą w nim uczestniczyć także przedstawiciele biur turystycznych.więcej...

patronat
Grecka Panorama to duży sukces

Leonidas Babanis, szef North Events, organizatora Greckiej Panoramy podsumowuje poprzednie edycje imprezy i zapowiada kilka niespodzianek.
więcej...

  2 3 4 5 6   ...   76 >
 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
»  18-19.10.2017 – KONFERENCJA 
Innowacje na rynku turystycznym. Przedsiębiorstwo, samorząd, nauka. Konferencja pokongresowa, Świdnica, organizator: Gmina Miasto Świdnica, DIT. LOT „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, Fundacja Symbioza, kongresturystyki.pl

»
 20-22.10.2017 – TARGI
Międzynarodowe Targi Turystyczne World Travel Show,
Nadarzyn k/Warszawy, organizator: Ptak Warsaw Expo, worldtravelshow.pl
» 6-8.11.2017 – TARGI
WTM World Travel Market,
Londyn, Wielka Brytania, organizator: Reed Exhibitions, london.wtm.com
Sylwetka

»» Maciej Dudziak, właściciel biura Happy Ways »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter