Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYDARZENIE

Z premier Emilewicz o wspraciu dla branży


Na czwartek 2 lipca, godz. 16.00 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju planowane jest spotkanie minister Jadwigi Emilewicz z branżą turystyczną.Podczas spotkania mają być poruszane kwestie kolejnych form wsparcia jakich rząd miałby udzielić branży. 

więcej...

LUDZIE
Adam Wawoczny powołany do Śląskiej Rady Turystyki


Głównym celem Rady jest wymiana informacji, wypracowywanie wspólnych stanowisk związanych z rozwojem turystyki w regionie.

więcej...

REGIONY
LOT Aglomeracja Wałbrzyska podsumował ubiegły rok
Pod koniec czerwca obradował zarząd LOT Aglomeracja Wałbrzyska. Podczas spotkania podsumowano działalność organizacji w ubiegłym roku.
Z
arządowi organizacji udzielono absolutorium. 
więcej...

#CzasNaPolskę
Nowe wydanie #CzasNaPolskę już do pobrania

Samorządy 

Przedstawiciele lokalnych samorządów mają nadzieję, że środki na działania związane z turystyką i promocją nie ulegają zmniejszeniu.

Informacja Turystyczna

Coraz więcej miast otwiera swoje Punkty Informacji Turystycznej. Choć pandemia nauczyła nas korzystania z nowoczesnych narzędzi komunikacji, nie zastąpią one spotkań z ekspertem.

więcej...

PROMOCJA 
więcej...

LUDZIE

Wybierała członkiem zarządu woj. dolnośląskiego odpowiedzialnym za turystykę


Nadzorujący turystykę w regionie Paweł Wybierała chce m.in. zwiększyć liczbę miejsc noclegowych na Dolnym Śląsku. Urodzony we Wrocławiu Wybierała jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku filozofia oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w turystyce i hotelarstwie.

więcej...

WYDARZENIE

O winach Palatynatu

24 czerwca Niemiecki Instytut Wina zorganizował ostatnie przed wakacjami wideospotkanie połączone z degustacją niemieckich win. Tym razem webinar dotyczył win z regionu Palatynatu.

więcej...

WYDARZENIA

Odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków ITRP


23 czerwca we wrocławskim Hotelu Europejskim przeprowadzono Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków ITRP.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Czesi mają swoje bony turystyczne
 

Władze Czeskiej Republiki wprowadziły w początkach czerwca do porządku prawnego bony turystyczne. Będzie z nich można skorzystać już w początkach lipca. Dofinansowanie do wypoczynku w wysokości maks. 4000 koron (równowartość ok. 670 zł) przyznawane będzie osobom pełnoletnim, płatnikom składek na ubepieczenie zdrowotne, którzy planują wypocząć w udrowiskach (ten segment w największym stopniu odczuł odpływ turystów). więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Powstaje Klaster Turystyczny Sądecki Szlak Kulturowy „Knossos Północy


W drugiej połowie czerwca w Łącku zorganizowano spotkanie z udziałem s
amorządowców, działaczy społecznych i przedstawicieli instytucji kultury, podczas którego powołano Klaster Turystyczny Szlaku Kulturowego „Knossos Północy”.

więcej...

WZNOWIENIE LOTÓW

TUI Poland ogłasza listę lotów gwarantowanych


Grecja, Bułgaria i Hiszpania to pierwsze kierunki, do których TUI Poland zabierze klientów od 1 lipca. Wyloty będą realizowane z kilku lotnisk Polski. TUI Poland wznawia loty do europejskich kierunków turystycznych 1 lipca. 

więcej...

PROMOCJA
Pierwszy pocovidowy, zagraniczny wyjazd dla agentów turystycznych i pracowników polskich biur podróży 


Study Tour na Słowację i do południowej Polski wyruszy już 02.07.2020.


Wśród miejsc, które odwiedzą agenci turystyczni znajdą się m.in. obiekty zlokalizowane w następujących miejscowościach: Wisła, Ustroń, Jawor, Szczyrk, Zakopane, Jasna, Chopok, Beszenowa, Liptovski Mikulasz.


więcej...

LUDZIE

Artur Krysztofiak w składzie zespołu ds. turystyki wodnej

Dyrektor biura Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej, Artur Krysztofiak, został powołany przez prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego "Wody Polskie" do zespołu ds. turystyki wodnej.

więcej...

WSPARCIE TURYSTYKI

4 tys. dol. na rodzinę, czyli bon turystyczny po amerykańsku

Ameryka ma swój pomysł na bon turystyczny, który miałby pobudzić podróże krajowe w Stanach Zjednoczonych. Obywatele USA mają móc odliczać 50 proc. wydatków związanych z wyjazdami od swojego rozliczenia rocznego. Maksymalnie będzie to 4 tys. dol. na gospodarstwo domowe.

więcej...

AGENT-TOUROPERATOR

Niemieccy agenci grożą bojkotem

Jeśli touroperatorzy i linie lotnicze w dalszym ciągu nie będą dostępni dla agentów, ci ostatni przestaną wykonywać jakąkolwiek pracę na ich rzecz i zaczną bezpośrednio przekierowywać do nich klientów, zapowiada Thomas Bösl, szef niemieckiej kooperatywy QTA. 

więcej...

PROMOCJA
Co robić w Kazimierzu Dolnym

Strona facebook.com/CorobicwkazimierzuDolnym powstała w grudniu 2019. Mieliśmy na celu zbierać i zamieszczać informacje o wydarzeniach, które odbywają się w Kazimierzu a są skierowane do turystów odwiedzających Miasto. O wycieczkach, wernisażach, promocjach hoteli i restauracji. 

więcej...

ODSZKODOWANIE OD SKARBU PAŃSTWA

TOO: domagamy się 141 mln zł odszkodowania od Skarbu Państwa

84 przedsiębiorców turystycznych należących do Turystycznej Organizacji Otwartej skierowało do Skarbu Państwa wezwanie do zapłaty odszkodowania w wysokości ok. 141 mln zł. Na wypłatę będą czekać przez 14 dni, jeśli jej nie otrzymają, wystąpią z pozwem zbiorowym.

więcej...

POMOC W KRYZYSIE

Senatorowie piszą do minister Emilewicz

12 postulatów dotyczących krótko- i długoterminowego wsparcia branży turystycznej przedstawili senatorowie RP w liście skierowanym do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.  
więcej...

LUDZIE

Nowy człowiek od promocji Istebnej

1 lipca br. posadę dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publicznej obejmie Łucja Dusek-Francuz.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Niemcy rozpoczynają działania wspierające turystykę przyjazdową

Poprzez kampanię #Germany - Dreams Become Reality niemiecka Centrala Turystyki zaprasza turystów do spędzenia letnich wakacji w Niemczech.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   133 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter