Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Jedna osoba zabita w zamachu w Tunisie

W stolicy Tunezji doszło do zamachów terrorystycznych. W ich wyniku zginął funkcjonariusz policji, a kilka osób zostało rannych, podaje agencja Reutera.


                                                                                                                                                  Zdjęcie: CNN

więcej...

REGIONY

Dolny Śląsk promował się
w Czechach i Austrii

W ramach obchodów Dnia Polskiego w Pradze kilka tysięcy osób miało okazję zapoznać się z atrakcjami turystycznymi naszego kraju. W wydarzeniu udział wzięło 13 podmiotów z Dolnego Śląska. Z kolei w Wiedniu region pokazał się przez pryzmat zamków i pałaców. 


więcej...


PERSONALIA

Booking.com ma nowego prezesa

Glenn Fogel przejmuje stanowisko prezesa Booking.com ze skutkiem natychmiastowym. Zastąpi na nim Gillian Tans, która została przewodniczącą rady spółki. Fogel objął w 2016 roku stanowisko prezesa Booking Holdings, spółki-matki popularnego portalu rezerwacyjnego.

Dotychczas taka funkcja w firmie nie istniała.

więcej...

TOUROPERATORZY
ETI promuje się muzyką

Biuro Podróży ETI zorganizowało wyjazd na kręcenie teledysku do najnowszej piosenki wokalistki Kasi Novy. Klip realizowany był w hotelach sieci Red Sea oraz w Luksorze. Kasia Nova, wokalistka popowa, nagrała swój kolejny singiel „Tańcząc bez ciebie”. Jego premiera w internecie miała miejsce 27 czerwca. 

więcej...

PERSONALIA
Petra Stušek na czele European Cities Marketing


Podczas czerwcowego zgromadzenia ogólnego organizacji European Cities Marketing zrzeszającej organizacje turystyczne z Europy wybrano nowe władze. Na jej czele stanęła reprezentantka Słowenii. 

więcej...

AGENCI

Ecco Holiday pokazał agentom Wietnam

Ecco Travel, marka należąca do biura Ecco Holiday, specjalizuje się w wyjazdach do dalekich krajów. Dwa z nich pokazała właśnie swoim agentom. Przedstawiciele biur mieli okazję poznać Katar i Wietnam.
 

więcej...

WYDARZENIE

Czwarta odsłona mołdawskiej DescOpery

Czerwcowe koncerty operowe pod gołym niebem uchodzą za jedną z największych kulturalnych atrakcji turystycznych Mołdawii. W tegorocznej odsłonie wydarzenia wzięło udział 500 artystów i 5500 widzów. 

więcej...

PERSONALIA

Raki Phillips na czele organizacji promującej emirat Ras al-Chajma

Nowy prezes otrzymał nominację z rąk emira Sa’ud ibn Sakr al-Kasimiego. Na stanowisku prezesa Organizacji Rozwoju Turystyki Ras al-Chajmy Raki Phillips zastąpił dotychczasowego szefa - Haithama Mattara, który stał na jej czele przez ostatnie cztery lata i za kadencji którego powstała strategia rozwoju turystyki emiratu. 

więcej...

WYDARZENIE

Absolutorium dla Zarządu WOT
 

Walne zebranie członków Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej zatwierdziło sprawozdania finansowe i merytoryczne stowarzyszenia i udzieliło Zarządowi absolutorium za 2018 rok.

więcej...

PERSONALIA 

Monika Herkt dyrektorem Centrum Turystyki Kulturowej Trakt

Herkt objęła stanowisko po zmarłym w marcu dotychczasowym dyrektorze Robercie Mirzyńskim.

więcej...


WYDARZENIA

Exim zaprosił celebrytów do Tunezji
 

Exim Tours we współpracy z Tunezyjskim Urzędem ds. Turystyki organizował wyjazd do Tunezji dla przedstawicieli polskiego show biznesu oraz mediów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Katarzyna Dziurska, Emilian Gangowski, Dominika Tajner, Klaudia Wiśniowska oraz Anita Sobótka.
 


więcej...

PERSONALIA

UNWTO żegna się z wicesekretarzem generalnym

Jaime Alberto Cabal Sanclemente rozstaje się ze Światową Organizacją Turystyki (UNWTO). Funkcję zastępcy sekretarza generalnego tej instytucji pełnił od czerwca 2018 roku.Oficjalnym powodem odejścia Jaime Alberto Cabal Sanclemente z UNWTO jest to, że chce związać się z prywatnym biznesem turystycznym, donosi portal eTurbo News. Wiadomo jednak, że pod koniec maja tego roku został wybrany na prezesa Krajowej Federacji Handlowców FENALCO.

więcej...

KONKURS

Gołdap Mazurski Zdrój nowym EDEN-em

POT ogłosiła zwycięzców tegorocznej edycji konkursu EDEN - European Destinations of Excellence. 

więcej...


PERSONALIA

Arkadiusz Dobkowski odpowiada
za turystykę w ostrołęckim ratuszu

Były dziennikarz i działacz sportowy zajął się kulturą, sportem i turystyką w Ostrołęce.

więcej...


TOUROPERATORZY

Polska grupa study tour wizytowała
Cook’s Club w Bułgarii


Agenci polskiego oddziału Neckermanna        wzięli udział w otwarciu hotelu Cook’s Club Sunny Beach w Bułgarii. Uczestnicy wyjazdu studyjnego do Bułgarii jako pierwsi skorzystali z nowoczesnej infrastruktury i rozwiązań, jakie oferuje najnowsza marka hotelowa Thomasa Cooka Cook’s Club. Po zapoznaniu się z ofertą Cook’s Club Sunny Beach wzięli udział w jego uroczystym otwarciu. Agenci bawili się przy muzyce DJ’a Paco i próbowali koktajli stworzonych wg. receptury niemieckiego miksologia Davida Wiedmanna.

więcej...

PRAWO
NSA orzeka, ministerstwo milczy

Zaliczki w turystyce: Naczelny Sąd Administracyjny uchylił korzystny dla branży wyrok WSA w Krakowie. Branża zapłaci za niejasne przepisy.

 

więcej...

PERSONALIA

Marcin Putyra dyrektorem
MOSKiT w Andrychowie
 

W wyniku zmian organizacyjnych Wydział Turystyki, Sportu i Kultury Urzędu Miasta w Andrychowie został br. przekształcony w Miejski Ośrodek Sportu, Kultury i Turystyki. Ośrodek rozpoczął działalność 1 czerwca, na jego czele stanął Marcin Putyra, który pełnił do tej pory funkcję dyrektora zlikwidowanego wydziału.

więcej...

KUJAWSKO-POMORSKIE

Bartłomiej Bartnicki pełnomocnikiem
ds. sportu i turystyki

Były zapaśnik, obecnie instruktor samoobrony doradza wojewodzie kujawsko-pomorskiemu w kwestiach związanych ze sportem i turystyką. 


więcej...


PERSONALIA

Marcin Gajownik pracuje
w Travel Advance

Travel Advance, firma PR-owa         specjalizująca się w branży turystycznej, powiększyła zespół w Polsce. Do grona pracowników czeskiej agencji Travel Advance dołączył Marcin Gajownik. 

więcej...

PERSONALIA

Pomorska ROT będzie miała nowego dyrektora

Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej zmienia miejsce pracy. Jak sama mówi, nie rozstaje się całkowicie z branżą.więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   97 >
 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter