Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»LUDZIE
Tomasz Przygocki w sprzedaży Neckermanna
 
Neckermann powiększa dział sprzedaży. 1 października 2019 r. do zespołu dołącza Tomasz Przygocki, który pracował m.in. jako sales manager, rezydent i kierownik biura podróży. Zna specyfikę pracy z agentami i będzie  wzmocnieniem  zespołu w województwach pomorskim, kujawsko-pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Obecnie zespół Regionalnych Kierowników Sprzedaży liczy 5 osób.
więcej...


TATRY

Śmiertelne ofiary burzy w Zakopanem 
 

Do nieszczęścia doszło po niespodziewanym załamaniu się pogody nad Tatrami. W czwartek 22 sierpnia nad Tatrami przeszła gwałtowna burza. W czasie jej trwania piorun uderzył w łańcuch znajdujący się na szlaku na Giewont, raniąc turystów znajdujących się w pobliżu.

więcej...

LUDZIE

Magda Plutecka dołączyła do zespołu Sun&Fun


Znana w środowisku turystycznym menedżer dołączyła do zespołu Sun&Fun.
-To znana i ceniona marka, która w swoim DNA ma przede wszystkim duży szacunek do klientów. To sprawia, że bardzo się cieszę z postawionych przede mną wyzwań i wierzę, że moje doświadczenia w zakresie Public Relations i marketingu będą pomocne w rozwoju firmy. Osobiście cieszę także, że będę częścią kreatywnego i zgran
ego teamu – mówi.
 

więcej...

KONKURS
Róża Kolumba 2019 - wyślij zgłoszenie 


Już po raz 11. redakcja Wiadomości Turystycznych oceni katalogi, aplikacje mobilne i strony internetowe przygotowane przez biura podróży. Zapraszamy do udziału w konkursie promującym najlepsze rozwiązania służące komunikacji z klientem. Zwycięskie projekty zaprezentowane zostaną na łamach Wiadomości Turystycznych. więcej...


LUDZIE
Prezes Cathay Pacific ustąpił ze stanowiska


Protesty na lotnisku w Hongkongu kosztowały Ruperta Hogga, prezesa Cathay Pacific, utratę stanowiska. Wraz z nim z firmy odszedł również Paul Loo, który był dyrektorem sprzedaży i obsługi klienta. Byli już menedżerowie zostaną zastąpieni odpowiednio przez Augustusa Tanga i Ronalda Lama.

więcej...


WARSZTATY

ROT Woj. Świętokrzyskiego szkolił z kreowania marki terytorialnej

Uczestnicy warsztatów realizowanych na terenie woj. świętokrzyskiego uczyli się w jaki sposób kreować wizerunek destynacji i jak promować destynacje wśród turystów.

więcej...TOUROPERATORZY

Grupa TUI sprzedała touroperatorów-specjalistów


Berge&Meer oraz Boomerang Reisen,                           
dwie marki Grupy TUI, zostały sprzedane hamburskiej firmie GENUI za 100 milionów euro. Ta pierwsza działała przez pewien czas także w Polsce. Za jej pośrednictwem TUI oferował niegdyś wyjazdy w atrakcyjnych cenach na portalu zakupów grupowych Grupon.

więcej...


LUDZIE
Yaiza Castilla Herrera ministrem turystyki
Wysp Kanaryjskich


Yaiza Castilla
Herrera pokieruje resortem turystyki, przemysłu i handlu  na Wyspach Kanaryjskich. Z wykształcenia prawniczka, z polityką związana jest od grudnia 2015 roku, kiedy to została senator z La Gomery. Funkcję tę pełniła przez dwie kadencje. Yaiza Castilla Herrera (34 lata) urodziła się w San Sebastian na La Gomerze. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie La Laguna pracowała przez osiem lat w zawodzie, była też związana z Urzędem Miasta Santa Cruz na Teneryfie, gdzie zajmowała się sprawami związanymi z planowaniem przestrzennym.

więcej...

GRECJA

Ambasada ostrzega przed pożarami

Ambasada radzi, by unikać podróży w okolice miasta Teby oraz Psachna na wyspie Evia, także żeby na bieżąco śledzić lokalne informacje o zagrożeniu pożarowym.
więcej...

BIZNES
Spadki w gospodarce niegroźne dla branży turystycznej
Z prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego wynika, że w tym roku wzrost gospodarczy w ujęciu globalnym zwolni do 3,2 procent. To najsłabszy wynik w ciągu ostatniej dekady. Przypomnijmy, w 2018 roku ekonomia globalna urosła o 3,7 procent.


więcej...

LUDZIE

Seleshi Girma na czele etiopskiej organizacji turystycznej

Tourism Ethiopia ma nową szefową. Seleshi Girma zastąpiła w fotelu prezesa Lensę Mekonnen.
więcej...

WYDARZENIE
POT wybrał 12 najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej
Zainteresowanie udziałem w tegorocznym konkursie POT „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” było dużo większe niż w ubiegłorocznym. Do rywalizacji przystąpiło niemal 50 proc. więcej obiektów związanych z turystyką wiejską niż rok wcześniej.

więcej...

LUDZIE
Zmarła Liliana Olchowik-Adamowska
Z głębokim smutkiem informujemy o śmierci naszej redakcyjnej koleżanki Liliany Olchowik-Adamowskiej.
(6.07.1946 – 18.07.2019)

 
więcej...

LUDZIE
Frantzis Argyropoulos, prezes zrzeszenia hoteli Verono na Kosie, gościem Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży
 
Jak mówi w rozmowie z Wiadomościami Turystycznymi, Polska ma dla wyspy duże znaczenie jako rynek źródłowy. Podczas gdy w 2016 roku wypoczywało tam 47,7 tys. Polaków, w 2017 roku było ich już 67,6 tys., a w 2018 roku 100,1 tys., co oznacza wzrost o 48 proc. rok do roku.

 
więcej...

FINANSE
Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki ma jeszcze środki
Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki wraz z Departamentem Polityki Europejskiej Ministerstwa Spraw Zagranicznych przypominają o możliwości ubiegania się o środki finansowe Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego (IVF) w ramach systemu grantów. więcej...

SZKOLENIA

Szkolenia dla mikro, małych i średnich firm z dofinansowaniem

Szkolenia realizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości dotyczą bezpieczeństwa danych osobowych i przepisów ustawy o imprezach turystycznych.

więcej...

WYDARZENIE

Nowodworskie warsztaty na temat Wisły

Warsztaty dotyczące kulturowego i turystycznego wykorzystania Wisły zrealizowano, by integrować organizacje działające lokalnie na rzecz budowania marki tej rzeki.

więcej...


LUDZIE
Alpaslan Ünsal reprezentuje linie Corendon w Polsce

Alpaslan Ünsal został regionalnym                 przedstawicielem handlowym linii lotniczej Corendon na Polskę, tureckiego przewoźnika czarterowego. Z usług linii korzystają od lat także polscy touroperatorzy.

więcej...


LUDZIE

Karelle Lamouche dyrektor handlową Accoru na Europę

Sieć hotelowa Accor utworzyła nowe
stanowisko 
– dyrektora handlowego na Europę. Zespołem odpowiedzialnym za sprzedaż we wszystkich krajach kontynentu pokieruje Karelle Lamouche. Dyrektor ma wprowadzić na rynek nowy program lojalnościowy ALL, który zacznie działać pod koniec tego roku. Do jej głównych zadań należeć będzie poprawa wskaźnika lojalności klientów, polepszenie ich doświadczeń związanych z pobytem, a także rozwój sprzedaży, dystrybucji, ma również odpowiadać za marketing, zarządzanie przychodami oraz dział analizy biznesu.

więcej...

PERSONALIA
Piętak, Papaj i Wróbel zasiądą w zarządzie ROT Woj. Świętokrzyskiego

Podczas zaplanowanego na 20 sierpnia Walnego Zgromadzenia ROT Woj. Świętokrzyskiego uzupełniony zostanie skład zarządu stowarzyszenia. Wejdą do niego przedstawiciele samorządu województwa, powiatu kieleckiego i miasta Kielce.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   100 >
 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter