Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


IX Ogólnopolskie Forum Biur Podróży
Rejestracja uczestników rozpoczęta

IX Ogólnopolskie Forum Biur Podróży - 24 listopada 2020 r., Warszawa

Branża turystyczna dotknięta przez pandemię COVID-19, bez jasnej drogi pomocy legislacyjnej, która by pozwoliła przetrwać ten trudny okres musi mówić wspólnym głosem, by pokazać swoją wartość dla gospodarki. Współpraca na linii agent – touroperator  w czasie pandemii nabrała nowego wymiaru.
 


 

więcej...

DESTYNACJE

WOT zachęca dubajczyków do odkrywania Warszawy

4 września linie Emirates wznawiają loty z Dubaju do Warszawy. Samoloty latać będą dwa razy w tygodniu. Uruchomienie tych rejsów to zdaniem Warszawskiej Organizacji Turystycznej dobra okazja, by podpowiedzieć pasażerom, jak spędzić czas w stolicy luksusowo.

więcej...

BRANŻA W KRYZYSIE

OIRT: Pokażmy na danych statystycznych znaczenie turystyki
 

Oddolna Inicjatywa Ratowania Turystyki sięga po dane z GUS-u, by pokazać znaczenie sektora turystyki dla gospodarki. Ze statystyk za zeszły rok wynika, że największe wpływy do budżetu pochodziły od turystów zagranicznych odwiedzających Polskę.

więcej...

KORONAKRYZYS

Branża szykuje się do kolejnego protestu 


Na 16 września w Gdańsku planowany jest  kolejny protest  przedsiębiorców turystycznych. - Przygotowujemy postulaty skierowane do władz lokalnych w sprawie wsparcia naszej branży – mówi Wiesław Niechwiedowicz, właściciel biura Holidays.


więcej...

LUDZIE

Zmiany personalne w Tunezyjskim Urzędzie ds. Turystyki

W październiku tego roku dobiega końca 6-letnia misja Ahmeda Meddeba na stanowisku dyrektora Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Polsce – rządowej agencji promującej Tunezję jako kierunek turystyczny.
więcej...

DESTYNACJE

Turyści podróżują do Niemiec


Statystyki dotyczące liczby turystów odwiedzających Niemcy wskazują, że powoli wraca tam ruch turystyczny. 
więcej...

TOUROPERATORZY
Itaka z nową gwarancją ubezpieczeniową
 

96 mln zł wynosi gwarancja ubezpieczeniowa Itaki, która obowiązywać będzie od 16.09.2020 r. do 15.09.2021 r. Gwarancja wystawiona została przez ERGO Reiseversicherung AG Oddział w Polsce. Jej kwota jest niższa niż w roku poprzednim, co wynika z rozporządzenia Ministra Finansów z marca tego roku, na mocy którego touroperator może zadeklarować na kolejny rok 30 proc. przychodu z roku 2019.

więcej...

EGIPT

Z powodu testów PCR Egipt straci część klientów, ale ochroni swoich gości i obywateli

Minister turystyki i dziedzictwa narodowego Egiptu, Khaled el-Anani, tłumaczył na spotkaniu z polskimi touroperatorami, dlaczego rząd zdecydował się na wprowadzenie testów PCR. Choć kraj straci z tego powodu część klientów, to zdoła ochronić swoich obywateli i turystów, którzy zdecydują się spędzić wakacje w kraju faraonów.

więcej...

#CzasNaPolskę
Pobierz wrześniowe wydanie  #CzasNaPolskę
 

City break – miastom brakuje zagranicznych gości. Większość polskich turystów tegoroczne wakacje spędziła nad morzem,w górach lub nad jeziorami. Z perspektywy wielkich miast problemem jest jednak brak gości zagranicznych.


Grupy zorganizowane zbyt
 wolno wracają do atrakcji turystycznych. 
W wakacje tylko do części podmiotów powrócił ruch turystyczny, inne mierzą się z dużym kryzysem frekwencyjnym. Najbliższe miesiące pokażą, czy wrócą też grupy zorganizowane.


więcej...

TARGI
Kolejne TT Warsaw dopiero za rok
Zarząd MT Targi Polska, spółki organizującej targi TT Warsaw podjął decyzję o przeniesieniu tegorocznej edycji na przyszły rok. Nowy termin to 25-27 listopada 2021r.

 
więcej...

BRANŻA

Walne zebranie FROT

Pod koniec sierpnia przeprowadzono walne zebranie Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych.

więcej...

PROMOCJA
Piknik nad Odrą – inne miejsce, tyle samo atrakcji!
W tym roku największa plenerowa impreza turystyczna w Polsce odbędzie się nie wiosną, a późnym latem! W weekend 5-6 września spotkamy się w Szczecinie na Wałach Chrobrego, które wypełnią się stoiskami, kolorowymi straganami i atrakcjami dla dzieci.

więcej...

KORONAKRYZYS
Racjonalnie zarządzać pandemią- branża apeluje do premiera
 
Polska, Europa i Świat stoją dziś przed wyzwaniem walki z pandemią Covid-19. Trwające obecnie w Polskim Rządzie prace nad nowym rozporządzeniem w sprawie zakazu lotów, jakie ma obowiązywać od 1 września 2020 r. i ich wynik ma ogromne znaczenie dla branży lotniczej i turystycznej. 

 
więcej...

PRZYWRACANIE TURYSTYKI

Hiszpania dostępna dla Polaków także po 2 września

Co prawda w projekcie rozporządzenia o zakazie lotów z wybranych krajów do Polski, które ma wejść w życie 2 września, znajdują się Hiszpania, Malta, Albania, Chorwacja, czy Czarnogóra, to klienci korzystający z lotów czarterowych będą mogli do nich polecieć. Na liście krajów, z których od 2 września br. samoloty pasażerskie nie będą mogły przylatywać do Polski, znalazło się 46 państw, wśród nich popularne kierunki wakacyjne. 

więcej...

DESTYNACJE

Brytyjski MSZ wpisał Czechy na listę krajów ryzykownych

Czechy, ale też Szwajcaria i Jamajka zostały wpisane przez brytyjski MSZ na listę państw o podwyższonym ryzyku zarażenia się koronawirusem. Osoby wjeżdżające z nich do Wielkiej Brytanii, będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie. 

więcej...

DESTYNACJE

Sierpień nie przyniósł poprawy u włoskiej branży

Włochy straciły w sierpniu 3,6 miliona turystów zagranicznych, wynika z analizy instytutu badawczego Demoskopika. To przekłada się na spadek przychodów o prawie 2 mld euro w porównaniu z zeszłym rokiem.

więcej...

DESTYNACJE

Kolonia rezygnuje z ważnej atrakcji turystycznej

W tym roku w Kolonii nie odbędą się jarmarki bożonarodzeniowe, które zawsze przyciągały rzesze turystów. Decyzja dotyczy nie tylko targu wokół słynnej katedry, ale też w innych częściach miasta.

więcej...

TRANSPORT


Wiele europejskich linii lotniczych przeżywa poważne turbulencje

Andrzej Kobielski, członek zarządu, Dyrektor Handlowy Enter Air mówi o obecnej sytuacji rynku lotniczego.

" type="application/x-shockwave-flash">" />
więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Tajlandia otworzy się dla turystów w październiku

Turyści planujący wyjazd do Tajlandii muszą się liczyć z koniecznością spędzenia tam co najmniej miesiąca i wykonania minimum dwóch testów na obecność koronawirusa.

więcej...

SEZON 2020

Meklemburgia-Pomorze Przednie zezwala na podróże jednodniowe
 

Land wstrzymywał się z ponownym otwarciem granic z obawy o wzrost przypadków zarażeń koronawirusem. Jak podają niemieckie media, 4 września land sąsiadujący z woj. zachodniopomorskim może w pełni otworzyć swoje granice dla odwiedzających.

więcej...

< 1 2 4 5 6 7 8   ...   141 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter