Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Napięta sytuacja dyplomatyczna z Katarem dotyka turystyki
Kilka krajów na Bliskim Wschodzie zerwało stosunki dyplomatyczne z Katarem, oskarżając go o wspieranie terroryzmu. W wyniku napięć politycznych część linii lotniczych zawiesiło loty do i z Dohy.


więcej...

Kulinarne starcie w Koszęcinie
W tym roku Festiwal Śląskie Smaki zawita do Koszęcina. Już 11 czerwca w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny – tegorocznego współorganizatora Festiwalu, zmierzą się w kulinarnej rywalizacji o Złote Durszlaki i tytuł Eksperta Śląskich Smaków specjaliści od gotowania z całego Śląska, i nie tylko.


więcej...

Bank Grecji: 87,5 proc. wydatków turystów pochodzi z pięciu regionów

Południowa część Morza Egejskiego, Kreta, Attyka, Środkowa Macedonia i Wyspy Jońskie to regiony, które generują najwięcej przychodów z turystyki, wynika z analizy Banku Centralnego Grecji.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Dawid Lasek jednak zostaje w MSiT?

Jak dowiedzieliśmy się ze źródeł zbliżonych do MSiT, wiceminister Dawid Lasek zostanie na stanowisku podsekretarza stanu. Według wcześniejszych doniesień miał zakończyć pracę w ministerstwie z końcem maja – informacja ta wzbudziła wiele wątpliwości w środowisku turystycznym.
więcej... [KOMENTARZE (4)]

Nagrodziliśmy najlepsze szkoły wyższe

Już po raz 10. redakcja Wiadomości Turystycznych uroczystego uhonorowała laureatów Rankingu Szkół Wyższych kształcących na kierunkach turystycznych. Z rąk Joanny Jędrzejewskiej-Debortoli, dyrektor Departamentu Turystyki w MSiT, dyplomy za I miejsca odebrali: prof. dr hab. Juliusz Engelhardt (Uniwersytet Szczeciński), dr Włodzimierz Banasik (Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie) oraz dr Joanna Śniadek (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu).więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 11/2017
Branża ze starymi uwagami do Funduszu

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny działa od pół roku. Wbrew obawom, współpraca z organizatorami przebiega gładko i bez większych problemów, choć nie wszystkie wątpliwości zostały rozstrzygnięte. – Nadal nie wiadomo, czy od składki pobieranej od klienta na TFG należy płacić VAT. W czasie szkolenia prowadzonego przez ekspertów podatkowych nie udało się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi - twierdzi Krzysztof Mrowiec, skarbnik ITRP.


 

więcej...

Szwecja promuje się na Airbnb

VisitSweden to pierwsza narodowa organizacja turystyczna, która podjęła współpracę z rosnącym w siłę serwisem wynajmu domów, mieszkań i pokoi, Airbnb.


więcej...

promocja

HanseMerkur Partnerem ubezpieczeniowym ETI na polskim rynku

19 maja miała miejsce uroczysta inauguracja działalności nowego touroperatora na polskim rynku ETI Sp. z o.o. Jako „specjaliści od słońca” będą oferować swoim klientom podróże do Egiptu, w którym marka ETI czuje się jak w domu. Nowemu organizatorowi ochronę ubezpieczeniową zapewnia HanseMerkur Ubezpieczenia Podróży.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Nowa ustawa turystyczna w Sejmie przed wakacjami?  Sprawdź, co dały konsultacje branżowe
MSiTma nadzieję, że projekt ustawy turystycznej uda się przekazać do Sejmu jeszcze przed wakacjami. Polska na implementowanie dyrektywy na prawo krajowe ma czas do 1 stycznia 2018 r. Jak zmienią się warunki prowadzenia biznesu turystycznego? Zapoznaj się z pełnym tekstem projektu ustawy (stan na 22 marca 2017 po konsultacjach publicznych).


więcej...

Wielka kampania promocyjna Portugalii także w Polsce

Turismo de Portugal w połowie maja zainaugurował Międzynarodową Turystyczną Kampanię Portugalii w 20 krajach. Przebiega ona pod hasłem “Can’t Skip Portugal” (“Nie możesz pominąć Portugalii”) i zachęca do odwiedzenia kraju. Obejmie Europę (w tym Polskę) oraz Stany Zjednoczone.więcej...

Hotelarskie izby łączą siły
Fundacja Polish Prestige Hotels liczy, że dzięki połączeniu z Heritage Hotels Poland branża hotelarska bedzie miała większy wpływ na rynek.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 10/2017

Pełny tekst projektu ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (stan na dzień 22 marca 2017, po konsultacjach publicznych). Zgodnie z harmonogramem prac legislacyjnych opracowanym przez MSiT, projekt ma trafić do Sejmu jeszcze przed przerwą wakacyjną. Pamiętaj o prenumeracie WT.


więcej...

Dostosować edukację do potrzeb rynku turystycznego

Rada ds. Kompetencji Sektora Turystyki oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza na konferencję praktyczno-naukową „Turystyka, Edukacja, Zatrudnienie” z udziałem Elżbiety Bieńkowskiej - Komisarza Komisji Europejskiej. Odbędzie się ona 22 maja w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach.więcej...

Krakowskie izby łączą siły
Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Małopolski oraz Nowosądecka Izba Turystyczna podpisały porozumienie o współpracy. List intencyjny podpisano w trakcie obchodów jubileuszu 25-lecia KIT.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

pobierz bezpłatnie
Liderzy Rankingu Szkół Wyższych nie obniżają poprzeczki

Tegoroczny ranking uczelni kształcących na kierunkach turystycznych, przygotowany przez redakcję "Wiadomości Turystycznych", pokazał, że placówki, które konsekwentnie dbają o jakość kształcenia, osiągają najlepsze wyniki. Najlepszym nie przeszkadzają zmieniające się warunki kształcenia ani słabsze zainteresowanie kandydatów. 


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 09/2017
Piotr Henicz komentuje: Rekordowe wyniki przedsprzedaży.
Początek kwietnia przyniósł podsumowania przedsprzedaży sezonu Lato 2017. Wyniki przerosły oczekiwania, padły kolejne rekordy. Wczesne  bookingi to marzenie każdego touroperatora, mniej last minute w sezonie i spokojna sprzedaż.

więcej...

Mazowsze uruchamia aplikację dla turystów Play Mazovia!

Samorząd Mazowsza wspólnie z Mazowiecką ROT zaprezentował nową aplikację, pozwalającą zwiedzać i odkrywać region mazowiecki. O Play Mazovia! i najciekawszych pomysłach na Majówkę na Mazowszu opowiadali: Izabela Stelmańska, reprezentująca Urząd Marszałkowski i Jan Błoński, prezes MROT.więcej...

konferencja
Przestrzenie rekreacji – granice i konteksty
Zespół Zakładu Geografii Rekreacji w Instytucie Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej granicom i kontekstom przestrzeni rekreacji. Konferencja „Przestrzenie rekreacji – granice i konteksty” odbędzie się w dniach 21–22 listopada 2017 r.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Odkryj Polskę na weekend z Wiadomościami Turystycznymi
Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała wydanie specjalne z bogatą ofertą weekendową - Weekend w Polsce 2017. Przewodnik z najciekawszymi propozycjami wycieczek turystycznych po polskich miastach i regionach można pobrać bezpłatnie na stronie Wiadomości oraz w Czytelni WT.


więcej...

Konkurs Róża Kolumba rozstrzygnięty
Rainbow, Matimpex Travel, Vogue Travel – te biura zwyciężyły w konkursie Róża Kolumba organizowanym po raz 9. przez redakcję "Wiadomości Turystycznych".


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   79 >
 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 11-14.01.2018 – TARGI
Ferien-Messe Wien,
Wiedeń, Austria, organizator: Reed Exhibition Messe Wien, RELX Group, www.ferien-messe.at
»  12-14.01.2018 – TARGI 
Targi Turystyczne Reiselivsmessen 2018, Oslo, Norwegia, organizator: On-Site Norway AS, reiselivsmessen.no

»
17-21.01.2018 – TARGI
FITUR Międzynarodowe Targi Turystyczne,
Madryt, Hiszpania, organizator: IFEMA - Feria de Madrid, www.ifema.es
Sylwetka

»» Olga Kopczyńska, właścicielka biura Abakus Travel »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter