Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA TURYSTYCZNA
OROT wyróżniony przez władze województwa opolskiego

Uznanie jury konkursu honorującego najlepsze inicjatywy promujące region i aktywizujące lokalne społeczności zyskał projekt realizowany przez OROT we współpracy z 10 partnerami z Polski i Czech.
więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Powstały wytyczne i rekomendacje dla hotelarzy i punktów IT

Ministerstwo Rozwoju opublikowało wytyczne dotyczące funkcjonowania hoteli i obiektów noclegowych w dobie pandemii, zaś Zarząd Forum IT opracował we współpracy z GIS rekomendacje dotyczące bezpiecznej obsługi turystów w punktach IT.

więcej...

PROMOCJA W CZASIE KRYZYSU
#CroFact – czyli nowa kampania Chorwacji
 

Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała akcję promocyjną, która prowadzona jest również w Polsce. Treści pod hasłem „Mniej znane ciekawostki o Chorwacji“ zebrane są pod wspólnym hastagiem #CroFact i skierowane do użytkowników Facebooka i Instagrama.

więcej...

POWRÓT DO DZIAŁALNOŚCI
Łódzka Informacja Turystyczna
otwiera się 5 maja
 

Tuż po weekendzie majowym ponownie otwarta zostanie Łódzka Informacja Turystyczna i działający przy niej sklep pamiątkarski. Taką decyzję podjął zarząd Łódzkiej Organizacji Turystycznej w związku z ogłoszeniem przez premiera Mateusza Morawieckiego szczegółów drugiego etapu łagodzenia obostrzeń.

więcej...

ODMRAŻANIE PO KRYZYSIE

W Grecji hotele otworzą się w czerwcu

W Grecji hotele całoroczone będą mogły zacząć działać 1 czerwca, sezonowe pod koniec czerwca, poinformował premier Kyriakos Mitsotakis. Zdaniem szefa rządu, działania podjęte w walce z pandemią koronawirusa, przyniosły oczekiwane rezultaty.

więcej...

ODMRAŻANIE PO KRYZYSIE

Tatry Mountain Resorts uruchamiają kolejki linowe

Od 1 maja tego roku turyści będą mogli
korzystać z kolejek linowych w Wysokich i Niskich Tatrach na Słowacji należących do spółki Tatry Mountain Resorts. Otwarte zostaną również punkty gastronomiczne z możliwością sprzedaży posiłków tylko przez okienko.

więcej...

ODMRAŻANIE GOSPODARKI

Hotele otworzą się 4 maja
Premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Po majówce otwarte zostaną centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność.  więcej...

KORONAKRYZYS

Sycylia dopłaci turystom za pobyt

Zwolnienie z części kosztów biletów lotniczych, darmowe bilety do atrakcji i zapłata za część noclegów to pomysły sycylijskich władz na przyciągnięcie zagranicznych turystów na wyspę, kiedy pandemia zostanie opanowana.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Otwieranie hoteli na określonych warunkach

W maju ponownie otworzą się obiekty hotelowe w Izraelu, w lipcu - w Portugalii i Dubaju. W czasie kiedy polska branża turystyczna z niecierpliwością wyczekuje informacji na temat szczególow drugiego etapu odmrażania gospodarki (w ramach którego otwierane mają być m.in. hotele), poszczególne kraje już przedstawiają konkretne terminy łagodzenia restrykcji w turystyce.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Wakacje nie zostaną skrócone


Minister edukacji, Dariusz Piątkowski, zdementował plotki o skracaniu przerwy wakacyjnej. Przychylił się do opinii ministra zdrowia o tym, że niemożliwe będzie - w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną - zorganizowanie kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży w tym sezonie turystycznym.  
więcej...

LUDZIE

Sebastian Mikosz przechodzi do IATA

Sebastian Mikosz, były prezes LOT-u, 
od 1 czerwca 2020 roku będzie jednym
z wiceprezesów IATA. Ma odpowiadać
za relacje z członkami i partnerami
zewnętrznymi, w tym z rządami, organizacjami międzynarodowymi i innymi podmiotami aktywnymi w branży lotniczej, zarówno prywatnymi jak i publicznymi.

więcej...

POMOC W KRYZYSIE

Condor ponownie z pożyczką z rządowym poręczeniem

Rząd Niemiec i land Hesja udzielą Condorowi
poręczenia na kredyt w wysokości ponad 294 milionów euro w ramach pomocy udzielanej z powodu koronakryzysu oraz na 256 milionów euro z przeznaczeniem na całkowite refinansowanie kredytu pomostowego. 

więcej...

UNIA EUROPEJSKA

Komisarz ds. transportu: Pracujemy nad bezpiecznym przywracaniem podróży

Adina Vălean, unijna komisarz ds. transportu mówi, że grupa robocza złożona z kilku komisarzy unijnych pracuje nad wytycznymi określającymi zasady bezpiecznego przywracania podróży w tym sezonie letnim. Informację o tym przekazała w czasie wywiadu prowadzonego na LinkedInie.

więcej...

AKCJA PROMOCYJNA

13. odsłona akcji "Poznań za pół ceny" w internecie

W ramach akcji organizowanej przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną będzie można m.in. skorzystać z oferty wirtualnych spacerów i kupić usługi turystyczne w postaci voucherów do wykorzystania w przyszłości.

więcej...

PROMOCJA POLSKI

POT nie planuje na razie zamykania ZOPOT-ów

- W tym roku zmieniamy strategię marketingową 
i przesuwamy środki na promocję Polski z ZOPOT-ów na rynek krajowy, ale na razie nie planujemy zamykania naszych zagranicznych przedstawicielstw – zapewnia Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.Jak mówi szef POT w rozmowie z Wiadomościami Turystycznymi, odtworzenie zagranicznego przedstawicielstwa jest czasochłonne i kosztochłonne, dlatego organizacja nie chciałaby zamykać na razie żadnego z nich.

więcej...

Gminy uzdrowiskowe apelują o Narodowy Program Wsparcia Polskich Uzdrowisk

Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP przedstawiło Prezesowi Rady Ministrów koncepcję „NARODOWEGO PROGRAMU WSPARCIA POLSKICH UZDROWISK.”

 

więcej...

DESTYNACJE
Czechy otwierają granice

W związku ze znacznym zmniejszeniem liczby nowych zachorowań na koronawirusa czeskie władze zdecydowały się otworzyć granice kraju i zmniejszyć restrykcje dotyczące zgromadzeń.

więcej...

ORGANIZACJE
Powstaje LOT Metropolia Lublin
23 kwietnia rada miasta Lublin podjęła uchwałę w sprawie utworzenia oraz przystąpienia gminy Lublin do Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin.
więcej...

WYDARZENIE
Powrót do prac nad ustawą o POT konieczny

OPLOT zorganizował dwa wideospotkania dla swoich członków, by zdiagnozować jak wygląda sytuacja poszczególnych LOT-ów w okresie pandemii i wspólnie zastanowić się nad tym, jak stowarzyszenia będą funkcjonowały i współpracowały w przyszłości.

więcej...

TOUROPERATORZY

Itaka sprzedaje już Lato 2021

„Zostań z nami i odkryj świat na nowo” - pod takim hasłem ITAKA rozpoczęła sprzedaż oferty LATO 2021. Tak wcześnie jak w tym roku biuro nie startowało jeszcze z programem na kolejny sezon letni. W ofercie znalazło się 712 hoteli w 46 kierunkach turystycznych i 138 wycieczek do 43 krajów. 

więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   127 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter