Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Czytaj w najnowszym numerze WT 16/2017
Obowiązkowe  rejsy Itaki

Największy polski touroperator nałożył na agentów obowiązek wyrobienia limitu sprzedaży rejsów po Wyspach Kanaryjskich. OSAT reaguje w imieniu agentów niezgadzających się na takie praktyki.więcej...

Upadły airberlin nadal lata

airberlin został postawiony w stan upadłości. Na razie kontynuuje działalność operacyjną i szuka inwestora. Częścią udziałów zainteresowana jest Lufthansa.więcej...

Christian Tour otworzył biuro w Katowicach
Choć należący do Grupy Momento Christian Tour jest obecny w Polsce dopiero drugi rok, coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na rynku turystycznym.

 
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 15/2017

Agenci: Pogoń za pieniądzem zmienia rynek

Na linii agent – touroperator zawsze były i będą spięcia. Mimo że to dwie strony tego samego turystycznego medalu. Czy rzeczywiście agenci przestali już „sprzedawać marzenia”, a ich rola sprowadza się wyłącznie do osiągania coraz wyższych progów sprzedażowych? Jakie jest na to lekarstwo?


więcej...

Zarząd ECTAA spotka się w Łodzi

Półroczne zebranie zarządu ECTAA w Łodzi może być wstępem do organizacji dorocznego kongresu organizacji. O spotkaniu - już na targach ITB - rozmawiali: prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, sekretarz generalny ECTAA, Michel de Blust i prezes PIT, Paweł Niewiadomski.więcej...

Brytyjski MSZ łagodzi ostrzeżenie wobec Tunezji

Wygląda na to, że tunezyjskie kurorty mogą znów zapełnić się brytyjskimi turystami. Foreign Office właśnie zmienił poziom ostrzeżenia dla podróżnych wybierających się do tego kraju. Odpowiedzili już touroperatorzy.


więcej...

Barbara Tutak odeszła z POT


Barbara Tutak przez wiele lat była dyrektorem Departamentu Instrumentów Marketingowych. Rozwiązanie umowy z POT nastąpiło na podstawie porozumienia stron.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Egipska branża potępia atak nożownika
Szef Stowarzyszenia Przedsiębiorców Turystycznych Regionu Morza Czerwonego ostro potępił atak na turystów w Hurghadzie. Jednocześnie gubernator zabronił korzystania z plaży osobom niebędącym gośćmi hotelowymi.


więcej...

Atak nożownika na turystów w Hurgadzie

Dwóch turystów zginęło, a czterech zostało rannych w ataku nożownika w jednym z kurortów w Hurgadzie. Według służb, wśród rannych podobno znajduje się obywatel polski.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 14/2017


Polacy odkryli potencjał turystyczny Albanii
Zapytaliśmy przedstawicieli biur podróży, jak Albania sprzedaje się u nich, co jest mocną, a co słabą stroną kierunku. Zwłaszcza że touroperatorzy zwiększają co roku liczbę dostępnych miejsc w hotelach i samolotach. O rosnącym znaczeniu Albanii na polskim rynku mówią: Łukasz Zarwański, quality manager w Net Holiday, Maciej Nykiel, dyrektor zarządzający Fly.pl, Gabriela Mańka-Sokullu, właścicielka Rego-bis i Dariusz Rajski, właściciel biura podróży RAJSKAGRECJA.PL.

więcej...

promocja
Promocyjna oferta udziału w TT Warsaw tylko do końca lipca
Przygotowania do jubileuszowej 25. już edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw trwają. Jeszcze do końca lipca skorzystać ze specjalnej, promocyjnej oferty udziału w targach.


więcej...

Departament Turystyki już bez wicedyrektor
Olga Grabowska, która pełniła funkcję wicedyrektor departamentu turystyki w ministerstwie sportu i turystyki, została odwołana ze stanowiska.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Wspólnie tworzymy agendę VI Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży. Zgłoś temat!
Program Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży od zawsze dyktują bieżące problemy rynku turystycznego. Chcemy się w nie wsłuchiwać, poznawać od podszewki realne potrzeby branży, korzystać z Waszych doświadczeń. Nabyta wiedza pomoże nam w selekcji zagadnień, które wymagają fachowego komentarza podczas nadchodzącej, szóstej edycji Forum.


więcej...

patronat

Zapraszamy na Kongres Uzdrowisk Polskich

Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich przy udziale „Uzdrowiska Wysowa” S.A., Izby Gospodarczej „Uzdrowiska Polskie” i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP zaprasza na XXVI Kongres uzdrowisk Polskich, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2017 w Wysowej-Zdrój. Kongres poświęcony będzie tematyce lecznictwa uzdrowiskowego w świetle współczesnych wyzwań zdrowotnych i społeczno-gospodarczych.więcej...

Dariusz Rogowski kandydatem na wiceministra turystyki
Dariusz Rogowski ma zostać nowym wiceministrem odpowiedzialnym za turystykę, dowiedziały się Wiadomości Turystyczne. Dotychczas pełnił on w MSiT funkcję dyrektora departamentu kontroli i nadzoru.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Czytaj w najnowszym numerze WT 13/2017

TUI Poland wprowadza do sprzedaży agencyjnej wycieczki fakultatywne

Za ich sprzedaż biura otrzymają prowizję według obowiązujących stawek. – Na razie projekt jest w fazie początkowej, ale naszym celem jest włączenie do oferty pełnego programu jeszcze w tym sezonie wakacyjnym – mówi Marcin Dymnicki, dyrektor zarządzający TUI Poland.


więcej...

Wybitny naukowiec, społecznik, nauczyciel akademicki. Odszedł Stefan Bosiacki

 

Niespodziewanie 15 czerwca zmarł dr hab. prof. Stefan Bosiacki. Naukowiec od niemal 30 lat związany był z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

 
więcej...

Tour Salon ze zmianami i bez Anny Myślak
Trwają przygotowania do kolejnej, 29. edycji targów Tour Salon, która odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2018 r. Mocny akcent ma być położony na Strefę Biznesu i Biznes Planner, ale największą zmianą jest odejście dyrektor Anny Myślak. Koordynacją prac zajmie się Filip Bittner, dyrektor grupy produktów.


więcej...

Andryszak pokieruje TUI Deutschland

Od 1 lipca tego roku Marek Andryszak stoi na czele TUI Deutschland. Dotychczas był dyrektorem operacyjnym touroperatora.więcej...

Za dodatkowy bagaż zapłacisz przy odprawie

Klienci Grupy Lufthansa za usługi dodatkowe mogą już płacić bezpośrednio przy stanowisku odprawy pasażerskiej. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu rozwiązania „Amadeus AirportPay”.


więcej...

< 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12   ...   81 >
 

»
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka biura Aleksander w Kaliszu »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter