Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WYCHODZENIE Z KRYZYSU

3 czerwca Włochy otworzą granice dla turystów
 

Prawo przekroczenia granicy będą mieli póki co obywatele krajów strefy Schengen. Trzy miesiące od wprowadzenia ścisłych restrykcji, we Włoszech udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. W efekcie tamtejszy rząd zdecydował się na etapowe znoszenie kolejnych obostrzeń. 

więcej...

INWESTYCJE

Powstaje nowe Centrum Obsługi Odwiedzających Miejsce Pamięci Auschwitz
 

Część pomieszczeń Centrum zostanie przeznaczona na Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i punkt informacji o więźniach KL Auschwitz.

więcej...

PRZYWRACANIE TURYSTYKI

NET do państw członkowskich: Znieście kwarantannę i podajcie informacje na temat podróży i usług turystycznych
 

Sieć Europejskich Prywatnych Operatorów 
Turystycznych (NET), do której należy ECTAA wzywa kraje członkowskie, by działały w skoordynowany sposób przy przywracaniu swobodnego podróżowania.

więcej...

DEBATA WT
Współpraca uczelni kształcących na kierunkach turystycznych i przedsiębiorców coraz lepsza
 
Kształcenie dualne to najlepszy sposób na solidne wyedukowanie przyszłych kadr turystycznych, uważają uczestnicy debaty zorganizowanej przez redakcję Wiadomości Turystycznych.

więcej...

WSPARCIE W KRYZYSIE

Bułgaria dopłaci do turystów czarterowych

W bułgarskim parlamencie trwają obecnie prace nad zapewnieniem wsparcia turystyce. Dyskutowany jest pomysł płacenia touroperatorom 35 euro za każdego dostarczonego czarterem turystę.


więcej...

AGENT-TOUROPERATOR

Niskie zaliczki bardziej szkodzą niż pomagają

Do tej pory niska zaliczka była zachętą
dla klientów rezerwujących wycieczki z
dużym wyprzedzeniem. - Należy to zmienić, bo dziś mała przedpłata bardziej szkodzi niż pomaga – twierdzi Joanna Kucińska, właścicielka biur agencyjnych Travel Caffe z Katowic i Sosnowca. Jednym z elementów zachęcających klientów do kupienia wycieczki z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem były do tej pory niskie zaliczki, wynoszące 5 proc. ceny, czasem nieprzekraczające nawet 100 zł. - W sytuacji kryzysowej, w jakiej się znaleźliśmy, te małe przedpłaty okazały się większym kłopotem niż korzyścią – mówi Joanna Kucińska. 

więcej...

WSPARCIE DLA BRANŻY

POT organizuje webinary z promocji online

Regionalne, lokalne organizacje turystyczne,
laureaci Polskiej Marki Turystycznej, punkty i centra informacji turystyczne, a także produkty nagrodzone Certyfikatami POT, laureaci konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej” i konkursu „EDEN” (turystyka zrównoważona) mogą wziąć udział w czterech bezpłatnych webinarach dotyczących działań marketingowych w internecie w dobie kryzysu. Zaprasza na nie Polska Organizacja Turystyczna.

więcej...

KOMISJA EUROPEJSKA

ECTAA chwali i krytykuje rekomendacje Komisji Europejskiej dla turystyki
 

ECTAA z jednej strony jest zadowolona z przyjętego dziś przez Komisję Europejską pakietu zaleceń dla branży turystycznej, z drugiej ubolewa, że KE nie wzięła na siebie roli lidera przy podejmowaniu konkretnych działań. Pakiet rekomendacji (piszemy o nim TUpowstał w odpowiedzi na sytuację, w jakiej znalazł się rynek turystyczny UE w wyniku pandemii Covid-19. Mowa w nim o skoordynowanych działaniach na poziomie europejskim, które pozwolą przywrócić ruch turystyczny, a także o długoterminowej strategii, która pozwoli odbudować europejski rynek turystyczny. Jak podkreśla Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA, żeby znieść ograniczenia nałożone na turystykę, trzeba ustalić szerokie normy zdrowotne i sanitarne, które z jednej strony zagwarantują bezpieczne podróże, z drugiej przywrócą zaufanie do branży.

więcej...

Organizatorzy incentive travel wciąż czekają na subwencje PFR zgodne z ich realnymi obrotami.

Od 29 kwietnia można składać wnioski do Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) o wsparcie finansowe. Organizatorzy incentive travel i inni organizatorzy wyjazdów zagranicznych najwcześniej, już w lutym, zostali zmuszeni wstrzymać działalność i najdłużej odczują skutki koronakryzysu. Obecnie właściciele firm, którzy często wiele lat budowali swoje marki, zespoły i know-how,  stoją przed kolejnym wyzwaniem – uzyskaniem subwencji z PFR w kwocie odpowiadającej realnym obrotom. Mimo, że spełniają kryteria pomocy, ich wnioski nie „pasują” do automatycznego sytemu walidacji.


więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

GTM 2020 jako wydarzenie online

W tym roku Germany Travel Mart, największe warsztaty turystyki przyjazdowej do Niemiec, odbędą się w formie wirtualnych spotkań w czerwcu. Impreza powróci do tradycyjnej formuły w przyszłym roku w kwietniu.  
więcej...

REKOMENDACJE KOMISJI EUROPEJSKIEJ

Komisja Europejska wydała rekomendacje dla turystyki

Wytyczne i rekomendacje Komisji
Europejskiej mają pomóc krajom
członkowskim stopniowo znosić
ograniczenia podróży i pozwalać
firmom turystycznym wracać do
działalności operacyjnej.

więcej...

PERSONALIA
Boris Raoul prezesem Travelplanet.pl

 

Boris Raoul, prezes Grupy Invia, do której
należy między innymi Travelplanet.pl,
objął stanowisko prezesa tego ostatniego biura agencyjnego. Wcześniej funkcję tę
pełnił Robert Gołuński. Raoul jest doświadczonym menedżerem turystycznym. Zanim objął funkcję prezesa Invii, był menedżerem ds. kontraktowania w niemieckim biurze podróży Alltours.

więcej...

KORONAKRYZYS

Czarnogóra odmraża turystykę
 

Po dwumiesięcznym zastoju turystyka w Czarnogórze ruszy, władze szykują też dla przedsiębiorców z tego sektora różne formy wsparcia. W związku z brakiem nowych przypadków koronawirusa w Czarnogórze od końca kwietnia tamtejszy rząd powoli luzuje obostrzenia. 4 maja pozwolił na prowadzenie działalności małym i średnim przedsiębiorstwom, w drugiej połowie tego miesiąca zdjęte będą obostrzenia.

więcej...

SYSTEM PROMOCJI TURYSTYKI
Należy natychmiast naprawić system POT-ROT-LOT
 

"Należy natychmiast podjąć działania
naprawcze, nie kolidujące w żaden sposób z tymi, które podejmowane są w celu ratowania turystyki. Wręcz przeciwnie, powinny one być spójne tak, by pomoc kierowana do polskich przedsiębiorstw turystycznych była jeszcze bardziej skuteczna" - pisze Ogólnopolskie
Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych odnosząc się do obecnego systemu POT-ROT-LOT.

więcej...

KORONAKRYZYS
Nowa Zelandia bez turystów nawet do 2021
 

Decyzja nowozelandzkich władz jest podyktowana troską o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Rząd prowadzi jednak rozmowy z Australią na temat utworzenia tzw. transtasmańskiej bańki.więcej...

RAPORT
Koronawirus a pomorska branża - wyniki raportu
 

Gdańska Organizacja Turystyczna i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna opracowały raport na temat wpływu jaki ma koronawirus na turystykę w województwie pomorskim.

więcej...

POWRÓT DO NORMALNOŚCI
KE: Granice wewnętrzne powinny być otwierane stopniowo
 

W środę 13 maja Komisja Europejska
ma przedstawić rekomendacje dotyczące otwarcia granic wewnętrznych Unii Europejskiej. Z zasady decyzje mają być podejmowane ostrożnie i w porozumieniu z członkami wspólnoty. 

więcej...

ODMRAŻANIE TURYSTYKI

Turcja wprowadziła certyfikację sanitarną dla branży turystycznej
 

Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki
Turcji opracowało program "Certyfikacji
Sanitarnej w Branży Turystycznej", który
będzie obowiązywał od sezonu letniego 2020. Przy projekcie resort współpracował z ministerstwami spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych oraz z szeroko rozumianą branżą turystyczną. Obejmuje on wszystkie etapy podróży poczynając od transportu po miejsca noclegowe, a także stan zdrowia pracujących tam osób oraz samych pasażerów i turystów.

więcej...

POT
„Czekamy na Was!” – wyniki konkursu

Na przełomie kwietnia i maja Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała konkurs „Czekamy na Was!”. Stanowi on kontynuację oddolnych kampanii branżowych np. #Lubelskiepoczeka czy #MiastoPoczeka, które informowały turystów, że miasta i regiony zaczekają na turystów aż do momentu, gdy podróżowanie będzie bezpieczne. Polskiej Organizacji Turystycznej zależało, by wesprzeć także produkty turystyczne. W efekcie powstał konkurs „Czekamy na Was!”.


 
więcej...

POWRÓT TURYSTYKI

Polska Organizacja Turystyczna zachęca do bezpiecznego podróżowania
 Polska Organizacja Turystyczna przedstawiła założenia „Dekalogu bezpiecznego turysty”. O projekcie mówił prezes POT Robert Andrzejczyk w czasie spotkania touroperatorów i agentów z kierownictwem Departamentu Turystyki Ministerstwa Rozwoju, o czym pisaliśmy wcześniej.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   132 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter