Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Raport Rynek lotniczy: Sektor na plusie, rośnie przewaga lowcostów
 O rynku transportu lotniczego, wynikach za poprzedni rok i prognozach na przyszłość dyskutowano na konferencji branżowej zorganizowanej przez Wiadomości Turystyczne przy okazji prezentacji kolejnej edycji raportu Rynek Lotniczy 2016. Autorem wydania specjalnego WT jest dr hab. Dariusz Tłoczynski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.


więcej...

Kolejny awans Marka Andryszaka


Były prezes TUI Poland dostaje od firmy nowe zadania. Pół roku po objęciu stanowiska prezesa L’turu, touroperatora z Grupy TUI, przechodzi do TUI Deutschland jako dyrektor operacyjny.


więcej...

Kraków młody duchem - podsumowano efekty kampanii promocyjnej

Kampania „Młodość to stan ducha" towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży. Małopolska została w niej przedstawiona jako miejsce bogactwa kulturowego, ale przede wszystkim niezwykłego dziedzictwa duchowego. Pomysłodawcy akcji sięgnęli po niestandardowe rozwiązania.


więcej...

Piotr Siudak rozstaje się z Wakacje.pl

Piotr Siudak nie będzie już prezesem Enovatis. Jego miejsce zajął właśnie Dariusz Górzny. Informacja o zmianie została opublikowana przez prezesa Wirtualnej Polski, Jacka Świderskiego na Facebooku.


więcej...

Zapraszamy na konferencję branżową Rynek Lotniczy 2016

Redakcja Wiadomości Turystycznych zaprasza na konferencję prezentującą wydanie XIV edycji raportu – Rynek Lotniczy 2016. Jest to wydawana od wielu lat pogłębiona analiza rynku usług lotniczych na świecie i w Polsce.

Konferencja odbędzie się 14 grudnia 2016 r. (środa) o godzinie 11.00 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Plaza. Pobierz zaproszenie

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 23/2016

Sycylia jedną z nowości Neckermanna

Touroperator zaprezentował agentom ofertę letnią w lekkiej formie Neck Cube. Powodem wyboru kierunku było duże zainteresowanie wyspą ze strony biur agencyjnych.


więcej...

patronat
Grecka Panorama już w ten weekend!

Już w ten weekend rozpoczynają się targi turystyczne GRECKA PANORAMA , jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone Grecji, jej kulturze, turystyce i gastronomii. W tym roku wystawa odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2016 na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.


więcej...

Piotr Chojnowski wraca do gry

tourasia Polska S.A. to nazwa nowego touroperatora, na którego czele stanął Piotr Chojnowski. Doświadczony menedżer pokieruje firmą specjalizującą się w wyjazdach do Dalekiej Azji.więcej...

Forum Agentów: Współpraca touroperator – agent na jasnych zasadach

Konkretne działania wobec rabatujących, obowiązek ubezpieczania się przez sieć agencyjną od popełnionych błędów i turystyka w czasach terroryzmu to najważniejsze tematy poruszane w czasie V Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży.


więcej...

patronat
Wyróżnienie im. Konstantinosa Mitsisa podczas Polsko-Greckiego Forum Turystycznego
Już 2 grudnia o godz. 12.00 w hotelu Marriott w Warszawie rozpocznie się Polsko-Greckie Forum Turystyczne, impreza zorganizowana w ramach targów Grecka Panorama. Podczas Forum odbędzie się wręczenie nagrody im. Konstantinosa Mitsisa, założyciela sieci hoteli Mitsis.


więcej...

Niemiecki touroperator ETI wchodzi do Polski


ETI to jeden z pięciu największych specjalistów wyjazdów do Egiptu w Niemczech. Firma należy do sieci hotelowej Red Sea Hotels i właśnie wchodzi ze swoją ofertą do Polski.
 

więcej... [KOMENTARZE (1)]


Przejęcie Sun&Fun to dopiero początek

Przejmujemy Sun&Fun jako pierwszą z trzech firm z polskiego rynku, które chcemy włączyć do naszej grupy – mówi Wiadomościom Turystycznym Imed Jeddai, prezes czeskiego touroperatora Blue Style.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

Agnieszka Rąpała agentem roku 2016
Pierwsza edycja plebiscytu Agent Roku, która odbyła się przy okazji V Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży, wzbudziła pozytywne emocje w środowisku turystycznym.

 
więcej... [KOMENTARZE (2)]

TT Warsaw 2016 wystartowało
W Warszawie rozpoczęła się 24 edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Impreza odbywa się w Centrum Targowo- Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Targi odbywają się w dniach 24-26 listopada. Redakcja Wiadomości Turystycznych zaprasza do swojego stoiska, tradycyjnie zlokalizowanych przy wejściu - nr B1

Pobierz specjalne targowe wydanie Wiadomości Turystycznych 

 
więcej...

Forum Agentów: Dla Mazowsza turystyka jest ważna - mówi Adam Struzik

Patronat Honorowy nad V Forum Agentów objął Marszałek Województwa Mazowieckiego, zaś Mazowsze jest partnerem wspierającym. Rozmawiamy z marszałkiem Adamem Struzikiem  o znaczeniu turystyki dla rozwoju regionu i działaniach urzędu w zakresie rozwoju tego segmentu gospodarki. Tematy te pojawią się na Forum.


więcej...

Wojciech Fedyk poza POT
Wojciech Fedyk nie jest już prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej. Decyzją ministra sportu i turystyki został dziś odwołany ze stanowiska. Jak sam poinformował: Moja misja w POT zakończyła się. Teraz będę poszukiwał nowych wyzwań zawodowych. Fedyk na stanowisku prezesa przetrwał niespełna 8 miesięcy.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Forum Agentów: Turystyka w dobie zagrożenia terroryzmem

Turystyka jest nie tylko niezwykle istotną ekonomicznie branżą, jest również bardzo wrażliwa na opinie społeczną i trendy. Tym samym w dobie rzeczywistego i coraz bardziej dokuczliwego dla Europejczyków zagrożenia terroryzmem trzeba zmierzyć się z nowymi wyzwaniami stojącymi przed organizatorami wypoczynku. O tym, czy i jak można oszacować ryzyko w branży turystycznej opowie na Forum Agentów Grzegorz Cieślak, koordynator zespołu badawczego i członek rady programowej Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas.

więcej...

Forum Agentów: Poznaj prawne niuanse umowy agencyjnej

Umowa agencyjna to temat, który bliski jest i agentom, i touroperatorom. Powoduje również najwięcej O tym, jakie wnioski wynikają dla organizatorów turystyki i agentów turystycznych z orzecznictwa sądowego dotyczącego umów w trakcie V Forum Agentów opowie dr Piotr Cybula.więcej...

Agent Roku 2016 - poznaj nominowanych: Krzysztof Kassner


Krzysztof Kassner – BP Słoneczna Przygoda, Piła

Z rekomendacji Grecos Holiday: Wyróżniliśmy biura, które może nie osiągają absolutnie najwyższych obrotów, ale są cenionymi agencjami wyróżniającymi się wzorową współpracą oraz bardzo dobrą znajomością produktu Grecos. Biura prezentują wysoki poziom obsługi klienta i rzetelność, co oczywiście  przekłada się na wysoki wskaźnik sprzedaży.


więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 22/2016
Rozmowa numeru: Innowacje nie są drogie

Innowacje w polskiej turystyce nie są tak powszechne jak zagranicą. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że wiążą się z wysokimi kosztami, tymczasem, jak przekonuje założyciel Fuze.rs, Piotr Wojciechowski, wcale nie muszą wiele kosztować.więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   78 >
 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 1-6.11.2017 – WORKSHOP
XIV Polsko–Rosyjskie Forum Turystyczne „ETO POLSZA!” ,
Wierchomla, organizator: POT, ZOPOT w Moskwie, MOT, www.pot.gov.pl
»  4-5.11.2017 – TARGI 
Snow Expo 2017, PGE Narodowy, Warszawa, organizator: Snow Expo, www.snowexpo.pl

»
6-8.11.2017 – TARGI
WTM World Travel Market,
Londyn, Wielka Brytania, organizator: Reed Exhibitions, london.wtm.com
Sylwetka

»» Maciej Dudziak, właściciel biura Happy Ways »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter