Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Złoty Certyfikat 2016 dla Industriady

Znamy już rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny 2016 roku – Certyfikaty POT. Uroczysta Gala odbyła się 17 lutego w trakcie targów Tour Salon w Poznaniu.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 04/2017

Politycy znowu majstrują przy POT

Kukiz’15 chce zlikwidować POT. Głównym zarzutem jest brak efektów działania organizacji. Dane POT pokazują jednak nieco inny obraz: w latach 2010-2015 liczba turystów odwiedzających Polskę wzrosła o 34 proc., przy czym najwięcej przyjazdów zanotowano z krajów, w  których realizowane były zintegrowane kampanie promocyjne.


więcej...

Trzecie miejsce dla Gdańska w European Best Destination
Gdańsk debiutował w konkursie „European Best Destination”, ustąpił jedynie Porto i Mediolanowi. Kandydaci do tytułu wyłaniani są na podstawie badań Eurostatu dotyczących turystyki w Europie oraz danych o popularności i reputacji miast w internecie. O miejscu na podium decydują głosy internautów.


więcej...

Co nowego w nowych technologiach
New Tech – New Travel – w ciągu trzech dni trwania Tour Salonu w strefie POT, poświęconej nowym technologiom, na gości czekają prezentacje, atrakcje, konkursy, dyskusje... A już pierwszego dnia, w trakcie oficjalnego otwarcia targów, poznamy laureatów konkursu organizowanego przez POT.

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń.


więcej...

Opłata za doradztwo – pomysł dobry, ale nierealny?

Z osobami, które zwracają się do biur podróży z prośbą o przygotowanie dla nich ofert wypoczynku, a potem kupują wycieczkę samodzielnie w internecie lub w innej placówce, spotkał się na swojej drodze chyba każdy agent. Pomysł pobierania opłaty za doradztwo nie jest nowy, ale większość agentów uważa go za nierealny. Czy na pewno?więcej... [KOMENTARZE (1)]

pobierz bezpłatnie
Co słychać na Tour Salonie – pobierz bezpłatny dodatek Wiadomości Turystycznych

Po raz kolejny do rąk czytelników oddajemy wydanie targowe Wiadomości Turystycznych – Tour Salon 2017. Wydarzenia, konferencje, prelekcje, konkursy i degustacje – z naszym dodatkiem nie przegapisz niczego.


więcej...

Marek Migdal prezesem Zachodniopomorskiej ROT
W dniu 31 stycznia 2017 r. rezygnację z funkcji prezesa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej złożył Waldemar Miśko. Nowym prezesem ZROT został Marek Migdal.


więcej...

IGHP wchodzi do regionów
Inicjatywę o powołaniu dyrektorów regionalnych centrala Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego (IGHP) podjęła pod koniec ubiegłego roku. – Przez trzy miesiące odbyło się osiem spotkań regionalnych IGHP, a to dopiero początek – mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP. Celem spotkań jest zidentyfikowanie problemów, którymi Izba powinna się zająć.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

MSiT przekazał projekt ustawy o imprezach turystycznych do konsultacji - pobierz projekt
Trwają prace nad projektem nowej ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Związane jest to z implementacją dyrektywy unijnej na polskie prawo. MSiT właśnie przesłał projekt do konsultacji społecznych do 163 podmiotów branży turystycznej. Na przekazanie swoich uwag mają czas do 16 lutego.


więcej...

pobierz bezpłatnie
Targi Turystyczne 2017 – bądź na bieżąco!
Jak co roku redakcja Wiadomości Turystycznych przygotowała cyfrowe wydanie Targów Turystycznych – kompleksowego informatora o wszystkich wydarzeniach targowych w Polsce i za granicą. Aktualne informacje, kontakt do organizatorów, lokalizacje, zdjęcia i filmy z imprez – wszystko w jednym aktywnym pdf-ie.

pobierz bezpłatnie

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 03/2017

ROZMOWA NUMERU Egipt chce podwoić liczbę turystów z Polski

Spadki w wyjazdach do Egiptu odczuwa nie tylko tamtejsza, ale i polska branża turystyczna. O planach pobudzenia ruchu do kurortów nad Morzem Czerwonym opowiada dyrektor Urzędu ds. Turystyki Mohamed Abdel Gabar.


więcej...

Rafał Gucia zrezygnował z kierowania POT
Początkowo opinię o kandydaturze Rafała Guci, wskazanego przez ministra Witolda Bańkę na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rada POT miała wydać 24 stycznia. Sam zainteresowany pracą na tym stanowisku nie pojawił się na spotkaniu, co skutkowało przeniesieniem posiedzenia na kolejny tydzień.
więcej... [KOMENTARZE (1)]

Niemiecka branża walczy z projektem ustawy implementującej dyrektywę

Niemiecki Związek Turystyczny DRV wystosował do agentów apel o wysłanie do posłów ze swoich okręgów wyborczych listów z prośbą o wsparcie przy zmianie niektórych zapisów, jakie pojawiły się w projekcie ustawy implementującej dyrektywę unijną o podróżach zorganizowanych i aranżowanych. – Przy implementacji dyrektywy unijnej ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane – zapowiada Norbert Fiebig, prezes DRV.więcej...

Za dojazd własny jednak składki?

W dwóch kolejnych wydaniach Wiadomości Turystycznych Stanisław Piśko rozwiewa wątpliwości dotyczące Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Tym razem odnosi się do wyjaśnień, jakie na swojej stronie opublikował MSiT, jak również kwestii, w jakim stopniu TFG odnosi się do turystyki przyjazdowej. O tajemnicach Funduszu czytaj w 1. i 2. numerze WT.


więcej...

Agent lekarstwem na kryzys
Rezygnacje z wyjazdów z powodu obaw o bezpieczeństwo wywołane zagrożeniami terrorystycznymi, ale też epidemiami czy katastrofami naturalnymi, to już właściwie codzienność. Okazuje się, że istnieje sposób na odzyskanie przynajmniej części klientów - o ile zapewnienie o bezpieczeństwie otrzymają z wiarygodnych źródeł, na przykład od agentów. Jak podkreśla Terry Dale, prezes USTOA. – To interesujące, choć niezaskakujące, że agenci […] są tak wysoko oceniani przez podróżnych – i dodaje, że fakt ten świadczy o znaczeniu biur agencyjnych jako partnerów touroperatorów.


więcej...

Jutro poznamy prezesa POT?

We wtorek 24 stycznia zbiera się Rada POT, która ma zaopiniować kandydaturę Rafała Guci na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Następnie swoją opinię Rada przedstawi ministrowi sportu i turystyki, który w kolejnych dniach prawdopodobnie ogłosi jego nominację na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.


więcej... [KOMENTARZE (1)]

Gdańsk walczy o tytuł European Best Destination 2017

Gdańsk jako jedyne miasto w Polsce został nominowany do ubiegania się o tytuł European Best Destination 2017. Tytuł ten otrzymują miasta, chętnie odwiedzane przez turystów oraz wysoko oceniane w Internecie. Głosować na naszego reprezentanta można przez portal Visit Gdansk (visitgdansk.com) w dniach od 20 stycznia do 10 lutego 2017.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 02/2017

ROZMOWA NUMERU Polska potrzebuje ustawy o systemie promocji

System  POT-ROT-LOT oparty na założeniach zawartych w ustawie o Polskiej Organizacji Turystycznej nie działa. Rozwiązaniem byłaby nowa ustawa o systemie promocji turystycznej, uważa Jerzy Szegidewicz, były dyrektor POIT w Londynie.


więcej...

Rafał Gucia rekomendowany na prezesa POT

Dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Spośród kandydatów, którzy pomyślnie przeszli nabór, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka desygnował na nowego prezesa POT Rafała Gucia. Teraz, zgodnie z ustawą, opinię wyrazić ma Rada Polskiej Organizacji Turystycznej.

więcej... [KOMENTARZE (4)]

pobierz bezpłatnie
Polska dobra nie tylko na weekend! Wydanie specjalne WT Skandynawia 2017 już dostępne

Przyjedź do Polski – kraju pełnego pozytywnej energii, różnorodności, miejsca, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Tak zachęca skandynawskich turystów do odwiedzenia naszego kraju wydanie specjalne „Wiadomości Turystycznych” – Skandynawia 2017.więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   79 >
 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  
» 11-14.01.2018 – TARGI
Ferien-Messe Wien,
Wiedeń, Austria, organizator: Reed Exhibition Messe Wien, RELX Group, www.ferien-messe.at
»  12-14.01.2018 – TARGI 
Targi Turystyczne Reiselivsmessen 2018, Oslo, Norwegia, organizator: On-Site Norway AS, reiselivsmessen.no

»
17-21.01.2018 – TARGI
FITUR Międzynarodowe Targi Turystyczne,
Madryt, Hiszpania, organizator: IFEMA - Feria de Madrid, www.ifema.es
Sylwetka

»» Olga Kopczyńska, właścicielka biura Abakus Travel »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter