Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE

Fritz Joussen nadal będzie kierował Grupą TUI

Rada Nadzorcza Grupy TUI przedłużyła kontrakt
Fritzowi Joussenowi na kolejne pięć lat do 2025 roku. Joussen wszedł do zarządu TUI w październiku 2012 roku, a od lutego 2013 roku jest prezesem Grupy. Za czasów jego rządów doszło do przejęcia i połączenia niemieckiego TUI AG i brytyjskiego TUI Travel. 

więcej...

WYDARZENIE

O współpracy i promocji podczas Wielkopolskiego Forum Organizacji Turystycznych

Uczestnicy Forum dyskutowali m.in. o tym w jaki sposób zwiększyć efektywność wspólnych działań w obszarze promocji turystycznej Wielkopolski.

więcej...


PRASA

"Wiadomości Turystyczne" liderem prasy turystycznej wg monitoringu "Press"

Monitoring mediów zlecony przez magazyn „Press” potwierdził, że „Wiadomości Turystyczne” są liderem na rynku jeśli chodzi o liczbę publikacji na tematy turystyczne. Specjalizujący się w tematyce mediów, reklamy i marketingu magazyn „Press” przeanalizował w ostatnim wydaniu (nr 11 – 12/2019) treści mediowe dotyczące turystyki. Analiza dotyczyła publikacji zamieszczonych w tradycyjnych i nowoczesnych środkach przekazu od lipca 2018 do czerwca 2019.

więcej...

LUDZIE

Bartosz Milczarczyk wiceprezesem MROT

Nowy wiceprezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej ma wieloletnie doświadczenie na stanowisku rzecznika prasowego.Zastąpił na tym stanowisku dotychczasową wiceprezes - Marię Schicht.

więcej...

WYDARZNIE

Spotkanie robocze krynickiej branży

Krynica Zdrój podniosła stawkę opłaty miejscowej, w zamian turyści mogą liczyć na darmową komunikację miejską.

więcej...

WYDARZENIA

PHH zorganizował mikołajki dla podopiecznych domu dziecka

Polski Holding Hotelowy ponownie zaprosił  
na mikołajki wszystkich członków rodziny PHH. W hotelu Renaissance Warsaw Airport pojawili się też podopieczni z Domu Dziecka w Równem. Jak mówi Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH, dla firmy działania w zakresie szeroko pojętej odpowiedzialności społecznej są bardzo ważne.

więcej...

LUDZIE

Piotr Samson przewodniczącym EASA

Prezes ULC, Piotr Samson, przez kolejne cztery
lata będzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) -
jednej z najważniejszych organizacji na świecie odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w lotnictwie cywilnym. Na stanowisku zastąpi Pekkę Henttu – szefa fińskiej władzy lotniczej.

więcej...

LOTNICTWO
Branża lotnicza podsumowała rok i prognozowała 2020
Redakcja  „Wiadomości Turystycznych” 10 grudnia 2019 roku  zorganizowała konferencją branżową z okazji wydania raportu „Rynek lotniczy 2019”. Była to okazja do porozmawiania o problemach portów lotniczych, planach i perspektywach na przyszłość.


więcej...

WYDARZENIA

Warszawa zaprezentowała się kolejnym agentom

W początkach grudnia Warszawę odwiedzili
agenci turystyczni z Chin, Korei, Wielkiej Brytanii, Indii, Rosji i Kazachstanu. To efekt współpracy Warszawskiej Organizacji Turystycznej, POT i jej zagranicznych ośrodków. Goście mogli oglądać stolicę Polski w świątecznej odsłonie. W programie znalazły się takie sztandarowe zabytki jak Łazienki Królewskie, czy Stare Miasto, na którym działa już jarmark bożonarodzeniowy, ale też mniej znane miejsca. 

więcej...

LUDZIE

Polak na czele Sojuszu A6

Sojusz A6 to alians największych instytucji
żeglugi powietrznej w Europie. Należą do niego m.in. agendy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch. Przewodnictwo nad nim objął właśnie Janusz Janiszewski, prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. To pierwszy raz w historii, gdy Polak będzie przewodniczył najwyższemu organowi decyzyjnemu tego Sojuszu.

więcej...

WYDARZENIE

Zachodniopomorska ROT prezentowała atrakcje regionu

Podczas Forum Przedsiębiorców w Stralundzie dyrektor ZROT opowiadał o rozwoju turystyki tematycznej na Pomorzu Zachodnim.

więcej...

LUDZIE

Nowy zarząd w Lufthansie

Od 1 stycznia 2020 roku zmienia się zarówno
struktura zarządu jak i jego skład osobowy.
Firma tłumaczy wprowadzane zmiany potrzebą dostosowania się do otoczenia wewnętrznego i zewnętrznego. Przewoźnik zwiększy nacisk na obsługę klienta, cyfryzację, sprawy społeczne i ochronę środowiska. I tak od początku przyszłego roku pojawi się stanowisko „Customer & Corporate Responsibility”, które na trzyletnią kadencję obejmie Christina Foerster, prezes Brussels Airlines.

więcej...

WYDARZENIA

Członkowie WOT w prestiżowym przewodniku

Tegoroczna gala premiery VI edycji Żółtego
Przewodnika Gault & Millau odbyła się
w warszawskim centrum Expo XXI. W katalogu znalazły się wyłącznie restauracje z najwyższymi ocenami, które otrzymały co najmniej 11 na 20 możliwych punktów.
Warszawa króluje w tym zestawieniu – ponad 120 stołecznym restauracjom przyznano kucharskie czapki.

więcej...

LUDZIE

Nowa szefowa działu zagranicznego w HanseMerkur

Vera Scheuermann objęła zarząd komisaryczny
nad zagranicznym działem sprzedaży ubezpieczeń podróżnych w HanseMerkur. Podlegać jej będą kraje, w których ubezpieczyciel jest obecny za wyjątkiem Austrii i Szwajcarii. Nadzorować będzie także dział e-commerce. 

więcej...

WYDARZENIA

POT promuje Polskę przez kuchnię

POT zaprosiła dziennikarzy, touroperatorów,
linie lotnicze na spotkanie inicjujące kampanię promocyjną Polski „Opowiedz o Polsce swojemu sąsiadowi”. W wydarzeniu, które odbyło się w renomowanej restauracji
Le Mesturet“ w Paryżu, której szefem jest Alain Fontaine, udział wzięli także konsul RP Karolina Smaga i dyrektor Instytutu Polskiego Anna Biłos.

więcej...

WYDARZENIA

Sopockie Perły przyznane

Organizatorem konkursu są Sopocka
Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta.
Łączna pula nagród w plebiscycie, który
odbył się w tym roku po raz pierwszy,
wynosiła 25 tys. zł.

więcej...

WYDARZENIE

Japońscy touroperatorzy zwiedzali Polskę

Zainteresowanie japońskich organizatorów wzbudziły m.in. zwyczaje bożonarodzeniowe Polaków. Zorganizowano dla nich inscenizację tradycyjnej wigilii.

więcej...

PROMOCJA
Turystyka pogłębia dobrą atmosferę 
O tym  czy Polska jest ważnym partnerem dla palestyńskiej branży turystycznej rozmawiamy z  Majed Ishaq  Dyrektorem Generalnym  w Ministerstwie Turystyki i Starożytności Palestyny. 

więcej...

WYDARZENIE

W Tarnowie obradowało
Forum Informacji Turystycznej
 Podczas spotkania pracowników „informacji turystycznej” podsumowano mijający rok, wyznaczono plany na kolejny. Odbyły się też wybory władz Forum Informacji Turystycznej.

więcej...

LUDZIE

Poważne zmiany w zarządzie Expedii

Z Expedii, giganta wśród internetowych  
agencji turystycznych odeszli ze skutkiem natychmiastowym prezes Mark Okerstrom oraz członek zarządu i jednocześnie jej dyrektor
finansowy Alan Pickerill.

więcej...

< 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter