Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SENAT RP

Senatorowie obiecują pomóc turystyce
 - Czujemy, że branża turystyczna jest ważną częścią gospodarki – mówił dziś senator Kazimierz Kleina w czasie spotkania w Senacie z przedstawicielami branży turystycznej i obiecał, że izba ta będzie podejmować inicjatywy ustawodawcze
na rzecz tego sektora.

więcej...

SEZON 2020
CzechTourism rozpoczyna kampanię na rynkach zagranicznych
 

Już wkrótce Czechy będą mogły przyjmować turystów z Niemiec, Austrii i Słowacji bez konieczności przeprowadzania testów na obecność koronawirusa czy nakładania na nich obowiązkowej kwarantanny. CzechTourism rozpoczyna więc
w tych krajach kampanię promującą
wypoczynek w Czechach.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020
Szwajcaria stawia na czystość i bezpieczeństwo

 

W połowie czerwca Szwajcaria ponownie otworzy swoje granice. Switzerland Tourism - agencja odpowiedzialna za promocję turystyczną tego kraju - już podejmuje działania zmierzające do zachęcenia potencjalnych turystów do odwiedzenia destynacji.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Bułgaria póki co bez turystów
 

Kurortom nad Morzem Czarnym i w górach nie opłaca się wznawiać działalności, bo ruch turystyczny jest bardzo mały.

więcej...

ANALIZY

Pracownicy turystyki - zestresowani i niepewni jutra

Firma WorkAdvisor przeprowadziła w maju badania dotyczące wpływu koronawirusa na nastroje pracowników brytyjskiej branży turystycznej. Wynika z nich m.in., że więcej niż 1/3 badanych rozważa odejście z turystyki w związku z kryzysem wywołanym przez wirus. Ponad połowa (57 proc.) przyznaje, że pandemia odbiła się na ich zdrowiu psychicznym, a 11 proc. że negatywny wpływ na samopoczucie był znaczący.

więcej...

WYDARZENIE

WTM London odbędzie się w listopadzie
 

Jedno z największych wydarzeń branżowych w Europie - targi World Travel Market w Londynie - odbędą się zgodnie z planem. Impreza targowa przeprowadzona zostanie między 2 a 4 listopada 2020 r. w przestrzeniach ExCel Centre. 

więcej...

SYTUACJA W BRANŻY

Branża zniesmaczona po spotkaniu z Ministerstwem Rozwoju

W wideoczacie zorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju z branżą turystyczną  padło wiele pytań ze strony przedstawicieli sektora, ale zabrakło na nie odpowiedzi. Przedstawiciele rządu mówili przede wszystkim o bonie turystycznym, który według najnowszej koncepcji, będzie przysługiwał wszystkim pobierającym dodatek 500+. Będzie można go wykorzystać na noclegi i pakiety turystyczne.

więcej...

SYTUACJA W BRANŻY

Podatki z turystyki w dół o ponad 20 proc.

O prawie 22 proc. spadły w pierwszych
czterech miesiącach tego roku dochody
budżetu państwa z tytułu podatków
pobieranych od osób fizycznych prowadzących działalność turystyczną, wynika z danych Ministerstwa Finansów przedstawionych na zapytanie Wiadomości Turystycznych.

więcej...

SEZON LATO 2020

Kwaterodawcy z Jastarni kupują OC od zarażenia koronawirusem

Tyberiusz Narkowicz, burmistrz Jastarni,
jest przekonany, że ten sezon będzie dla Helu tak samo udany jak poprzednie. - Już teraz widzimy, że przyjeżdża do nas coraz więcej turystów. Goście wypoczywają na plaży, pływają na wind- i kitesurfingu,
a przedsiębiorcy powoli przygotowują się do sezonu – informuje.

więcej...

PROMOCJA
Kampania „Czas na Podlaskie” 

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna ruszyła z kampanią pn. „Czas na Podlaskie”, której przebieg śledzić będzie można zarówno w Internecie, jak i w telewizji.

  więcej...

APEL BRANŻY

PIT, PZOT i OSAT chcą się spotkać z premieremTrzy organizacje branżowe: PIT, PZOT i OSAT zaapelowały do Mateusza Morawieckiego i Jadwigi Emilewicz o szybką pomoc dla turystyki. Bez niej branża, która  „stoi na skraju nieodwracalnej zapaści”, umrze.

więcej...

RANKING SZKOŁY WYŻSZE 2020
Wybrano najlepsze uczelnie kształcące przyszłe kadry turystyczne  

Redakcja Wiadomości Turystycznych po raz kolejny zorganizowała ranking szkół wyższych. Jego celem było wyłonienie uczelni kształcących na kierunkach turystycznych.


więcej...

OTWARCIE GRANIC

Komisarz Johansson: Zniesienie granic wewnątrz UE do końca czerwca

Komisarz spraw wewnętrznych Yvla Johansson mówi, że wewnętrzne granice Unii Europejskiej powinny zostać zniesione jak najszybciej, najlepiej do końca czerwca tego roku. Sytuacja epidemiczna w wielu krajach poprawia się, a zdaniem komisarz Johansson kraje unijne znajdują się coraz bliżej momentu otwarcia wewnętrznych granic i kontroli. Informacja ta jest bardzo ważna dla branży turystycznej, która z niecierpliwością czeka na przywrócenie działalności operacyjnej.

więcej...

LINIE LOTNICZE

Lufthansa: Od lipca 59 połączeń tygodniowo z Polski

Co prawda nadal nie jest pewne, kiedy
nasz rząd zdecyduje się otworzyć granice, ale Grupa Lufthansa już zapowiada, że od lipca będzie co tydzień latać z 5 polskich lotnisk do 3 niemieckich miast. W rozkładzie pojawią się rejsy z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska do Frankfurtu i Monachium liniami Lufthansa oraz Eurowings z Krakowa do Düsseldorfu.

więcej...

POMOC DLA BRANŻY

PIT: To nieprawda, że turystyka rusza

Choć rosnący popyt na wakacje w kraju cieszy, to może wywoływać u decydentów mylne wrażenie, że sektor turystyki już nie potrzebuje pomocy. Rzeczywistość jest zupełnie inna.

więcej...

CERTYFIKOWANY OBIEKT/ EGIPT

Egipt tłumaczy, czym jest certyfikowany obiekt

Egipska Organizacja Turystyczna
przygotowała animację, która pokazuje,
w jaki sposób hotele zadbają o bezpieczeństwo turystów. Obiekty będą mogły wrócić do działalności operacyjnej, kiedy spełnią wymogi ustalone przez resorty turystyki i zdrowia.

więcej...

ODMRAŻANIE DZIAŁALNOŚCI

Flixbus wraca na wakacyjne trasy
 

10 i 11 czerwca FlixBus wznawia kolejne połączenia. Bilety do Mrzeżyna, Kołobrzegu czy Karpacza są już dostępne w systemie rezerwacyjnym. Na długi weekend czerwcowy autobusy pojadą także w Bieszczady. Wśród wspomnianych kierunków znajduje się Trójmiasto – na to połączenie czekało wielu pasażerów.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

Sun&Fun: ubezpieczamy od koronawirusa

Sun&Fun rozszerzył ubezpieczenie o skutki wywołane zakażeniem koronawirusem oraz zdarzeń pod wpływem alkoholu. Nowe polisy obowiązują dla wylotów od sezonu Lato 2020 niezależnie od daty założenia rezerwacji.

więcej...

LUDZIE

Kolejny awans w Travelplanet.pl
 

Bartłomiej Szymczak-Pomianowski
awansował na stanowisko dyrektora
sieci franczyzowej w Travelplanet.pl.
Przez ostatnie 6 lat był menedżerem
ds. rozwoju sieci franczyzowej u tego
multiagenta, w styczniu został wicedyrektorem.

więcej...

KORONAKRYZYS

Japonia wesprze turystykę krajową, nie międzynarodową

Pod koniec maja świat obiegła informacja na temat opracowywanego przez rząd Japonii funduszu, który miał wesprzeć turystykę poprzez zmotywowanie turystów z zagranicy do odwiedzenia Japonii.
więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   133 >
 
Sylwetka

»» Anna Michalec, właścicielka biura agencyjnego TURKUS w Koluszkach.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter