Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA
Świętokrzyski ROT szkoli informatorów turystycznych


Regionalna Organizacja Turystyczna Woj. Świętokrzyskiego, wspólnie  Polską Organizacją Turystyczną, organizują szkolenie dla informatorów turystycznych ze Świętokrzyskiego.

więcej...

WYDANIE SPECJALNE
destynacje’21 promują najlepsze kierunki turystyczne

Redakcja Wiadomości Turystycznych przygotowała wydanie specjalne destynacje’21. Publikacja prezentuje najciekawsze polskie i europejskie miejsca wypoczynku, popularne trasy wycieczkowe i nowe produkty turystyczne. Wersja tradycyjna, papierowa dodatku jest dystrybuowana w prenumeracie i sieci salonów Empik, wydanie cyfrowe można bezpłatnie pobrać ze strony wydawnictwa. 

 
więcej...

REGIONY

Kanał Augustowski latem oblegany przez jednostki pływające


Popularność Kanału Augustowskiego wśród wodniaków wynikała z faktu, iż wielu Polaków zdecydowało się spędzić urlop w kraju. 
więcej...

TARGI TURYSTYCZNE

ITB 2021 w całości wirtualnie


Decyzja zapadła: przyszłoroczne targi ITB w całości odbędą się w świecie wirtualnym. Również online prowadzony będzie kongres, a obie imprezy mają być dostępne tylko dla branży turystycznej.

więcej...

ZAKAZ LOTÓW

Maroko, Albania i Macedonia na liście zakazu lotów


Od dziś, 28 października, obowiązuje nowe rozporządzenie w sprawie zakazu lotów. Na liście pojawiły się m.in. Maroko, Albania, Bośnia i Hercegowina oraz Macedonia Północna. Restrykcje nie dotyczą państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Strefy Schengen oraz Ukrainy i Federacji Rosyjskiej, a także lotów wyczarterowanych przez biura podróży przed wejściem w życie rozporządzenia.

więcej...

POMOC DLA BRANŻY

Zwolnienie z ZUS dla biur podróży, zwrot opłaty targowej dla gmin turystycznych


Touroperatorzy będą zwolnieni z ZUS za lipiec, sierpień i wrzesień, otrzymają też dodatkowe świadczenie postojowe. Taką poprawkę zgłosił poseł PIS Michał Wypij na Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Kasę państwa kosztować to będzie niecałe 50 mln zł.

więcej...
REGIONY
Podlaskie. Dobrze tu być
To tytuł nowej kampanii Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na kreację składa się 7 krótkich spotów. Będzie można je zobaczyć co weekend w mediach społecznościowych Podlaskie Travel.

 
więcej...
MSZ
Aktualna lista zakazu lotów
więcej...

SEZON ZIMA 2020/21

Touroperatorzy planują na zimę (egzotyczne) czartery


Dubaj, Stambuł, Dauha, ale też Egipt, Kanary, Madera, Tunezja, Zanzibar i Turcja– zimą klienci będą mogli wypocząć na zalanych słońcem plażach. Pod warunkiem jednak, że na podróże pozwoli sytuacja epidemiczna.

więcej...

PROTESTY BRANŻY

Branża autokarowa znów wychodzi na ulicę

Z inicjatywy Krakowskiej Izby Turystyki pod Wawel zjechały dziś autokary 26 małopolskich firm transportowych, które specjalizują się w przewozie turystów. Jak wynika z badania KIT, w którym udział wzięły373 firmy, we wrześniu – najlepszym miesiącu w czasie pandemii, ponad 80 proc. z nich miało 60-proc. spadek obrotów, a 60 proc. 80-procentowy rok do roku.

więcej...

KORONAKRYZYS

Targi turystyczne przenoszone na przyszły rok


Sytuacja epidemiczna w Europie pogarsza się z dnia na dzień, w związku z tym zaplanowane na okres jesienny wydarzenia branżowe zostają odwołane. Do przeniesienia wydarzeń targowych skłoniłam organizatorów pogarszająca się sytuacja epidemiczna na kontynencie.

więcej...

SEZON ZIMOWY 2020/2021

Bułgaria opublikowała wytyczne dotyczące bezpieczeństwa w kurortach narciarskich  

Ministerstwo Turystyki Bułgarii wydało dokument regulujący zasady bezpieczeństwa jakie muszą być zaimplementowane, by zapewnić bezpieczeństwo turystom wypoczywającym w ośrodkach narciarskich w Bułgarii.

więcej...

BRANŻA

Konsumenci częściej kupują ubezpieczenia turystyczne


Portal rezerwacyjny eSky przeanalizował zainteresowanie nabywaniem ubezpieczeń turystycznych wśród swoich użytkowników. Z analiz wynika, że w czasie pandemii wzrosła potrzeba nabywania przez turystów ubezpieczeń tego typu.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Sopockie Perły zostaną rozdane po raz drugi


Sopocka Organizacja Turystyczna po raz drugi organizuje konkurs dla branży turystycznej Sopockie Perły, w którym do wygrania jest 5 tys. zł.

więcej...

TOUROPERATORZY

TUI Poland: Klient decyduje, czy korzysta z transferu


Od 21 października z wycieczek organizowanych przez TUI Poland wyłączone są koszty transferu.
- Reagujemy na oczekiwania klientów – mówi Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland.

więcej...

WSPARCIE DLA BRANŻY
Kolejna petycja do władz w sprawie pomocy dla branży turystycznej
 

Na portalu petycjeonline.pl ukazało się pismo podpisane przez Marcina Mazurowskiego, właściciela katowickiej firmy przewozowej M Choice Marcin Mazurowski, dotyczące pomocy dla branż poszkodowanych w wyniku pandemii.  

więcej...

PERSONALIA

Wojtera wraca do turystyki, pokieruje Portami Lotniczymi

Mariusz Szpikowski został odwołany z funkcji prezesa PP „Porty Lotnicze”. Kierował nimi przez cztery lata. Na jego miejsce minister infrastruktury powołał Stanisława Wojterę. W skład zarządu weszli jako wiceprezesi Łukasz Suchecki, który będzie odpowiadał za sprawy operacyjne i Stefan Świątkowski, któremu podlegać będą finanse.

więcej...

NOWE OBOSTRZENIA

Malta wprowadza testy na przylatujących z Gdańska i Krakowa

Od 23 października pasażerowie przylatujący na Maltę z Gdańska i Krakowa będą musieli wylegitymować się negatywnym wynikiem testu na covid-19. Można go wykonać w Polsce na 72 godz. przed wylotem lub na lotnisku na Malcie. W tym ostatnim przypadku badanie będzie bezpłatne, informuje Exim Tours.

więcej...

WSPARCIE DLA BRANŻY

POT organizuje kurs dla profesjonalnych pilotów

W trakcie kursu piloci zapoznają się z walorami turystycznymi szesnastu województw. Kurs rozpocznie się w październiku i potrwa do grudnia.
więcej...

PRZEDSPRZEDAŻ LATA 2021

Sun & Fun Holidays rusza z ofertą na Lato 2021

Zniżki do 35 proc., pakiet dodatkowych korzyści, w tym większa ochrona klientów podczas wakacji oraz elastyczność rezerwacji – Sun&Fun Holidays uruchomił ofertę na przyszłe lato. Przedsprzedaż potrwa do 15 listopada br.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   153 >
 
.

»

Forum Biur Podróży przeniesione na marzec 2021
Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>


Sylwetka

»»Małgorzata Robak, właścicielka biura podróży Gosia Tour w Brzesku.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter