Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


artykuł sponsorowany
Mouzenidis Travel przygotowuje się do Greckiej Panoramy

GRECKA PANORAMA to bardzo ważne wydarzenie dla naszej firmy. Jako specjalista wyjazdów do Grecji chcemy propagować ten kierunek jako atrakcyjną i bezpieczną destynację turystyczną. Jesteśmy pewni, że takie połączenie przyciągnie wielu odwiedzających - mówi Beniamin Vafidis Marketing Director w Mouzenidis Travel.więcej...

Antalyawood pomoże tureckiej gospodarce
Położona na Riwierze Morza Śródziemnego Antalya chce być w przyszłości miastem filmu. Jak donosi turecka prasa, odpowiedni kawałek gruntu, o powierzchni 5 tys. akrów z przeznaczeniem na produkcję filmową został już przez władze miasta zarezerwowany.


więcej...
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 17/2016
ROZMOWA NUMERU Branża musi walczyć o swoje
Roman Škrabánek, prezydent Stowarzyszenia Czeskich Biur Podróży i Agencji, uważa, że dążenia UE do zapewnienia maksymalnej ochrony turystom nie powinny uderzać w przedsiębiorców. 

więcej...

Do Szarm el Szejk dopiero w lutym
Thomas Cook wydłużył okres zawieszenia lotów do Szarm el Szejk do lutego 2017 roku.

więcej...

Kraków jak Barcelona. Za dużo turystów?
W Krakowie mieszkańcy boją się, że coraz liczniejsi goście z kraju i zagranicy zadepczą im miasto. Na razie nieformalnie, ale coraz głośniej, protestują przeciwko masowej turystyce przyjazdowej.więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 16/2016

Dwugłos. Poszukując bezpieczeństwa

Obecne czasy są dla branży turystycznej wyjątkowo trudne. Zamachy terrorystyczne, do jakich dochodzi w różnych krajach świata, budzą strach i niepewność klientów, z drugiej strony niskie ceny wyjazdów zachęcają do podróży. Rozmawiają prof. Daniel Boćkowski, kierownik Zakładu Bezpieczeństwa Międzynarodowego, Uniwersytet w Białymstoku i Krzysztof Adamski, trener turystyki.


więcej...

Otwieramy płaszczyznę dyskusji – debata touroperatorów
Debata prezesów największych firm touroperatorskich od początku istnienia Forum Agentów cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, to jedyna okazja do spotkania i przekazania swoich uwag bezpośrednio osobom decyzyjnym. W tym roku zastanowimy się nad przyszłości rynku turystycznego w czasach zagrożeń i jak ewentualne trudności dzięki współpracy przekuć w sukces.

 
więcej...

artykuł spnsorowany

VIII Gremium Ekspertów Turystyki, czyli spotkanie na najwyższym poziomie

W GREMIUM  biorą udział osoby związane bezpośrednio lub pośrednio z turystyką. To tutaj wśród czołowych przedstawicieli środowisk naukowych, samorządowych i biznesowych, kształtują się koncepcje mające wpływ nie tylko na wzmocnienie polskiej turystyki ale także na rozwój  innych dziedzin gospodarki dla których jest ona istotnym stymulatorem. Udział w GREMIUM EKSPERTÓW TURYSTYKI to przede wszystkim możliwość współtworzenia silniej grupy liderów w polskim środowisku turystycznym.


więcej...

artykuł sponsorowany
Sri Lanka zaprasza przedstawicieli biur podróży

Zapraszamy  Przedstawicieli Biur Podróży  na niepowtarzalne spotkanie z klimatem i kulturą Sri Lanki ! To doskonała okazja aby poznać ofertę  turystyczną tej dziewiczej wyspy !

ZOSTAŁY OSTATNIE MIEJSCA!


 

więcej...

artykuł sponsorowany

Wydarzenie turystyczno-eventowe w Expo Mazury w Ostródzie!

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji wydarzenia Tourism and Events Expo 2016, która odbędzie się w dniach 19-20 października w Expo Mazury w Ostródzie, w pięknym turystycznym regionie Mazur Zachodnich. Targi odbywają się w formule B2B, są szansą na bezpośrednie spotkania biznesowe i nawiązanie współpracy między touroperatorami a hotelami, regionami, miastami.


więcej...

Forum Agentów: Wybieramy agenta roku 

   

W tym roku po raz pierwszy na Forum Agentów będziemy mieli przyjemność uhonorowania najlepszego agenta roku – wybranego przez Kapitułę WT z kandydatur zaproponowanych przez największych touroperatorów.  Zostań uczestnikiem najważniejszego wydarzenia w roku.

więcej...

Čedok kupiony przez Itakę

Najstarsze czeskie biuro podróży – Čedok, zarządzane do tej pory przez holding inwestycyjny Odien Luxembourg, przeszło w ręce Itaki.  Zakup Čedoka jest częścią strategii rozwoju touroperatora w Europie. Natomiast dla Odiena jest to sposób na wyjście z działalności touroperatorskiej i przekierowanie inwestycji na infrastrukturę hotelową.


więcej...

Rumunia krajem partnerskim Targów TT Warsaw

Rumunia została krajem partnerskim 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw. Targi, na których zaprezentuje się Rumunia oraz kilkadziesiąt innych krajów, odbędą się w dniach 24-26 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.


więcej...

Polacy zza naszej zachodniej granicy podróżują intensywniej niż rdzenni Niemcy
Polska, ale też Hiszpania, Turcja i Włochy to główne kierunki wyjazdów Polaków mieszkających w Niemczech. Co ciekawe w grupie tej notuje się wyższą intensywność podróży niż wśród rdzennych mieszkańców tego kraju.


więcej...

patronat
Parowozowa impreza w Chabówce już za niecałe trzy tygodnie!

Mniej niż trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia „Parowozjady”, święta fanów parowozów i kolei. Tegoroczna, już XII. edycja tej imprezy odbędzie się 20-21 sierpnia w Skansenie Taboru Kolejowego PKP CARGO w Chabówce w woj. małopolskim. Główną atrakcją imprezy będzie pokaz parowozów i pociągów retro oraz możliwość przejażdżki zabytkowym taborem kolejowym.


więcej...

Kolonie nie dla każdego - komentuje Alicja Dąbrowska
Tylko co trzecie dziecko pojedzie tego lata na wakacje – poinformowała Polska Agencja Prasowa, powołując się na badania przeprowadzone na rzecz Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej. więcej...

artykuł sponsorowany
Wydarzenie turystyczno-eventowe w Expo Mazury!
Wielkimi krokami zbliża się druga edycja Tourism and Events Expo 2016, która odbędzie się w dniach 19-20 października w Expo Mazury w Ostródzie, w pięknym turystycznym regionie Mazur Zachodnich. 
więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 15/2016

DWUGŁOS Fundusz dzieli branżę

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ciągle budzi kontrowersje. Touroperatorzy nie są jego zwolennikami, stowarzyszenia branżowe argumentują, że drugi filar zabezpieczeń jest w Polsce niezbędny. Rozmawiają Marcin Dymnicki, prezes TUI Poland i Renata Orzechowska, ekspertka Polskiej Izby Ubezpieczeń.

więcej...

Róża Regionów - jaki produkt zgłaszaszTrwa kolejna edycja Róży Regionów – ogólnopolskiego konkursu,
organizowanego przez redakcję Wiadomości Turystycznych, na najlepszy folder, serię wydawniczą, projekt specjalny i aplikację mobilną gminy, miasta, regionu.
Nie przegap – zgłoś się już dziś! więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   71 >
 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  » 26.01.2017 – KONFERENCJA 
500 lat Reformacji - konferencja prasowa DZT, Warszawa, organizator: Niemiecka Centrala Turystyki, Saksonia, www.ahk.pl/pl
» 17-19.02.2017 – TARGI
Tour Salon Tagi Regionów i Produktów Turystycznych,
Poznań, organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, www.tour-salon.pl
» 24-26.02.2017 – TARGI
Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017,
Wrocław, organizator: MTT sp. z o.o., www.mttwroclaw.pl

Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka BP Aleksander »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter