Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PROMOCJA
Kolejna innowacja linii Corendon Airlines w Polsce: Podwójna przyjemność z podróży dzięki podwójnemu siedzeniu (Double Seat)!

Linia lotnicza Corendon Airlines posiadająca w swojej historii wiele premier w sektorze lotniczym również i teraz jako pierwsza linia w Polsce daje możliwość zarezerwowania w przystępnej cenie pustego miejsca obok pasażera.  Usługa „Podwójne Siedzenie / Double Seat” skierowana jest do pasażerów, którzy chcą wygodnej i bezpiecznej podróży, zwłaszcza w okresie pandemii. 


więcej...

DESTYNACJE

Dziś ruszają czartery do Tunezji

13 sierpnia ruszają czartery z Warszawy i Katowic na Dżerbę i do Monastyru. W następnych dniach uruchamiane będą kolejne połączenia do tego kraju.

więcej...

DESTYNACJE

Singapur szykuje się na otwarcie turystyki

Singapore Airlines powoli wznawiają
loty z Europy, na przyjęcie turystów
szykuje się też Singapur oraz należąca
do niego wakacyjna wyspa Sentosa.

więcej...

B2B Back to Biznes! Targi dają więcej!

Szanowani Państwo, Przedsiębiorcy, Przyjaciele,

Z dniem 06 czerwca 2020 r. targi zostały oficjalnie odmrożone. Do tego terminu branża targowa przygotowywała się bardzo intensywnie od wielu tygodni...


więcej...

STUDY TOUR
Dziennikarze zwiedzali Opolszczyznę

Przeprowadzona w początkach sierpnia podróż studyjna była piątą i ostatnią wizytą organizowaną przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach projektu „Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Dla Rozwoju Pogranicza Polsko- Czeskiego 'Wspólne Dziedzictwo'”.

więcej...

DESTYNACJE
Amerykanie znów mogą podróżować za granicę
Departament Stanu USA zniósł w początkach sierpnia ostrzeżenie przed podejmowaniem przez Amerykanów wszelakich podróży zagranicznych. Alert wprowadzono w marcu w związku z pandemią. Teraz urzędnicy Departamentu stwierdzili, że sytuacja epidemiczna w poszczególnych krajach świata jest na tyle odmienna, że można powrócić do stosowanego wcześniej 4-stopniowego systemu alertów, analizując sytuację w każdym z krajów osobno.
więcej...

POMOC W KRYZYSIE

Izraelscy przewodnicy dostaną pracę w szkołach

Ministerstwo Turystyki i Ministerstwo Edukacji Izraela poinformowały, że przewodnicy, którzy dostali dotknięci skutkami pandemii koronawirusa, będą mogli pracować przejściowo jako asystenci nauczycieli w szkołach. Dzięki temu osoby te dostaną pracę na czas zawieszenia swojej podstawowej działalności, szkoły zorganizują bezpieczniejszy system nauczania, bo będą mogły zagwarantować uczniom lekcje w małych grupach.

więcej...

PRZYWRACANIE OBOSTRZEŃ

Paryż przywraca maseczki w turystycznych miejscach

Paryski Ratusz przywrócił obowiązek noszenia maseczek w wybranych dzielnicach miasta. Chodzi między innymi o popularny wśród turystów Montmartre i bulwary nad Sekwaną. Ust i nosa nie trzeba natomiast zasłaniać na przykład przy Wieży Eiffla, na Polach Elizejskich czy przy Łuku Triumfalnym.

więcej...

POLSKI BON TURYSTYCZNY

MerlinX wprowadza bon turystyczny do systemu

Na razie na możliwość przypisania bonu
turystycznego do rezerwacji zdecydowali się dwaj touroperatorzy – Exim Tours i Nekera. MerlinX pracuje nad udostępnieniem tej funkcjonalności także innym organizatorom. By przypisać numer bonu do zamówienia klienta w systemie MerlinX, w zakładce płatnik, w formularzu rezerwacyjnym należy wpisać 16-cyfrowy kod, który klient otrzymuje z ZUS. Numer można wpisać tylko raz podczas zakładania tak zwanej opcji bądź rezerwacji stałej.

więcej...

KORONAKRYZYS

OIRT wystosował list otwarty do polityków, mediów i społeczeństwa


Otwarta Inicjatywa Ratowania Turystyki apeluje do rządzących o to, by z większym zaangażowaniem pochylili się nad problemami branży turystycznej pogrążającej się w coraz większym kryzysie w związku z pandemią.

więcej...

KORONAKRYZYS
W przyszłym roku czeskie biura nie będą odprowadzać składek na Fundusz Gwarancyjny

Czeska władza planuje wprowadzić kolejne narzędzie pomocowe dla branży turystycznej znajdującej się w kryzysie w związku z panującą pandemią. Jest w trakcie opracowywania rozporządzenia, który wstrzymałby obowiązek wpłat do Funduszu Gwarancyjnego na przyszły rok.

więcej...

OGRANICZENIA PODRÓŻY

Kraje bałtyckie wprowadzają kwarantannę dla podróżnych z Polski

Od dziś, 10 sierpnia, osoby wjeżdżające z Polski na Litwę i do Estonii muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie. Izolacja jest obowiązkowa także przy wjeździe na Łotwę.

więcej...

OGRANICZENIA PODRÓŻU

Niemiecki MSZ: częściowe ostrzeżenia przed podróżami do BułgariiNiemiecki MSZ wprowadził ostrzeżenie przed wyjazdami do trzech regionów w Bułgarii. Chodzi o Warnę, Błagojewgrad i Dobricz. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń koronawirusem. W regionie Warny znajduje się znany i lubiany kurort wakacyjny Złote Piaski, na tamtejszym lotnisku ląduje wiele czarterów, z kolei Błagojewgrad to uzdrowisko.

więcej...

REGIONY

Regionalne Biuro Woj. Dolnośląskiego powstaje w Dreźnie

Biuro prowadzić będzie działania z zakresu promocji gospodarczej i turystycznej. Podobną placówkę dolnośląski samorząd prowadzi też w Brukseli. 
więcej...

KORONAKRYZYS

Lufthansa zwolni 22 tysiące osób

O 52 procent do 8,3 mld euro spadły rok do roku obroty Grupy Lufthansa w pierwszym półroczu tego roku. Carsten Spohr, prezes koncernu, przewiduje, że taki popyt na podróżelotnicze, jaki był notowany przez kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa, wróci najwcześniej w 2024 roku.

więcej...

KORONAKRYZYS

Wracają częściowe obostrzenia w wybranych regionach Polski

Obowiązek noszenia maseczek, ograniczenia dotyczące targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel i transportu to obostrzenia,
które już od soboty 8 sierpnia wrócą w niektórych polskich powiatach.

więcej...

WYDARZENIE

Sandomierz z platformą sprzedaży oferty turystycznej

LOT Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej zorganizowało konferencję prasową z udziałem lokalnej branży turystycznej i władz, m.in. starosty sandomierskiego i sekretarz miasta, podczas której poiinformowało o starcie platformy do sprzedaży usług turystycznych.

więcej...

PROMOCJA  MUZEUM POLSKIEJ WÓDKI
Jedyne takie miejsce na świecie


Muzeum Polskiej Wódki w XIX-wiecznym budynku dawnej rektyfikacji Warszawskiej, Wytwórni Wódek Koneser to miejsce, w którym poznasz historię najsłynniejszego polskiego trunku. Tu bije serce warszawskiej Pragi – dzielnicy z charakterem.
 

 

więcej...

LINIE LOTNICZE

Corendon poleci z Warszawy do Turcji jeszcze w sierpniu

Linie lotnicze Corendon Airlines ogłosiły rozkład lotów na sezon Lato 2020, Zima 2020/21 oraz Lato 2021. W programie znalazły się Turcja, Egipt i Grecja. Pierwszy rejs Corendon Airlines odbędzie się 29 sierpnia tego roku – w tym dniu przewoźnik zabierze polskich turystów do Antalyi z Warszawy i Katowic. 

więcej...

WAKACJE 2020
Polacy (ponownie) odkryli regularne linie lotnicze
 

W lipcu bilety oferowane przez regularne linie lotnicze były średnio o 60 proc. niższe rok do roku, wynika z analizy portalu Fru.pl. Dzięki temu odzyskały częściowo klientów, którzy w zeszłym roku o wiele częściej korzystali z usług przewoźników niskokosztowych. Tego lata polski podróżny może liczyć na ceny niższe średnio o 43 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Okazuje się, że w lipcu za bilet od przewoźników tradycyjnych trzeba było zapłacić średnio 697 zł, od tanich 441 zł. 

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   141 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter