Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


LUDZIE
Były minister turystyki doradcą obecnego ministra turystyki
Ivan Harvak jest zwolennikiem obniżenia stawki VAT w turystyce. We wrześniu br. minister turystyki Chorwacji, Gari Capelli, mianował Ivana Heraka specjalnym doradcą resortu ds. strategicznego planu rozwoju turystyki i projektów unijnych.
więcej...

STUDY TOUR
TOP Touristik zaprosił agentów Schmetterling Travel do ZEA

Podczas wizyty studyjnej doradcy turystyczni odwiedzili Dubaj i Abu Dhabi. W połowie września 20-osobowa grupa agentów turystycznych Schmetterling Travel wybrała się na fam trip do Dubaju i Abu Dhabi zorganizowany przez partnera biznesowego – biuro TOP Touristik.

więcej...

LUDZIE
Dario Franceschini na czele ministerstwa turystyki we Włoszech

Nowo wybrany minister w dwóch poprzednich kadencjach Izby Deputowanych pełnił funkcję ministra kultury. Dario Franceschini jest absolwentem studiów prawniczych na Uniwersytecie w Ferrarze.
W 1985 r. rozpoczął praktykę adwokacką.


więcej...

MARKETING

POT rozpoczął nabór do akcji „Weekend za pół ceny”

Siódma edycja projektu „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” potrwa od 22 do 24 listopada. POT rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń od przedsiębiorstw zainteresowanych współpracą. Tym razem akcja będzie promowana także za granicą.

.

więcej...


TOUROPERATORZY

Ubezpieczyciel Neckermanna deklaruje pełną współpracę

Tomasz Frączek, prezes polskiego oddziału
Allianz Partners, zadeklarował pełną
współpracę z Marszałkiem Województwa Mazowieckiego oraz z podległymi mu urzędnikami w związku z ogłoszeniem niewypłacalności przez Neckermann Polska. Jak przypomina prezes Frączek, w związku z ogłoszoną w dniu 25.09.2019 roku niewypłacalnością przez Neckermann
Marszałek Województwa Mazowieckiego uruchomił procedurę wynikającą z gwarancji ubezpieczeniowej organizatora turystyki udzielonej przez Allianz Partners (AWP P&C S.A. Oddział w Polsce).

więcej...

TOUROPERATORZY

Neckermann Polska niewypłacalny

Neckermann Polska ogłosił niewypłacalność. Jak informuje Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, poza granicami kraju przebywa 3,6 tys. osób. Klienci objęci są dwiema gwarancjami ubezpieczeniowymi wystawionymi przez Allianz Partners.więcej...

TOUROPERATORZY
Neckermann anuluje loty i wstrzymuje sprzedaż
Pomimo wcześniejszych zapewnień o tym, że upadek Thomasa Cooka nie wpłynie na działalność polskiego touroperatora, w nowym oświadczeniu prezes Neckermanna ogłasza anulowanie niektórych lotów oraz wstrzymaną sprzedaż.
 
 
więcej...

PROMOCJA
Druga edycja konkursu na najlepszą ofertę turystyki aktywnej
Konkurs „AcTTive”  organizowany przez MT Targi Polska oraz Forum Regionalnych Organizacji Turystycznych przeznaczony jest dla wszystkich podmiotów m.in. biur podróży, organizacji turystycznych posiadających w swojej ofercie turystykę aktywną. 

więcej...

TOUROPERATORZY

Neckermann Polska działa bez zmian

Thomas Cook w Wielkiej Brytanii ogłosił
niewypłacalność, ale polski Neckermann pracuje normalnie, bo jest niezależną spółką działającą według polskiego prawa handlowego.Taką informację przekazał Maciej Nykiel, prezes Neckermanna.

więcej...

TOUROPERATORZY

Thomas Cook ogłosił niewypłacalność

Thomas Cook, touroperator, który powstał 178 lat temu, złożył wniosek o niewypłacalność. Wycieczki, które miały rozpocząć się dziś i jutro, nie odbędą się. Z zagranicy łącznie trzeba będzie sprowadzić około 600 tysięcy klientów.


więcej...

WARSZTATY

Chińscy touroperatorzy poznawali ofertę Polski

Podczas zorganizowanych przez POT warsztatów chińscy uczestnicy zaznajamiali się z m.in. z potencjałem turystycznym Małopolski i możliwościami organizacji imprez szytych na miarę.


więcej...

KONFERENCJA

Przedstawiciele Ski amadé z wizytą w Polsce

Wśród nowości w ofercie ośrodka Ski amadé wymieniono m.in. nowe funkcjonalności aplikacji Digital Ski amadé.

więcej...


NOWY NUMER
Im młodszy klient, tym bardziej telewizyjny
Młodych konsumentów nie inspiruje do rezerwacji wycieczek już tylko internet. Pokolenie Z potrzebuje telewizji do podjęcia decyzji.


więcej...

LUDZIE

Andreea Cheratoiu dyrektorem Radisson Blu Sobieski

Andreea Cheratoiu została dyrektor generalną
w warszawskim hotelu Radisson Blu Sobieski.
Z siecią związana jest od 12 lat, z hotelarstwem od 15. Do branży hotelarskiej weszła w 2004 roku – wówczas zaczęła pracować jako kierowniczka recepcji. Do Grupy Radisson dołączyła w 2007 roku. Po kilku latach została dyrektorem operacyjnym w Radisson Blu w Bukareszcie, a następnie w Park Inn by Radisson Hotel Ekaterinburg w Rosji.

więcej...


LUDZIE
Marzouk reprezentuje w Europie
region Morza Czerwonego
 

Tamer Marzouk, egipski przedsiębiorca,
były dyrektor niemieckiego oddziału
Egipskiego Urzędu Turystycznego,
któremu podlegała również Polska,
został przedstawicielem na Unię Europejską województwa Morza Czerwonego. Stanowisko to powierzył mu gubernator regionu generał major Ahmed Abdallah.

więcej...


LUDZIE
Sławomir Szulc pokieruje PZOT-em
 

Sławomir Szulc, dyrektor Exim Tours został wybrany prezesem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Na stanowisku zastąpi jego założyciela i pierwszego prezesa, Krzysztofa Piątka. Nowe osoby pojawiły się także w składzie Zarządu (Maciej Nykiel) i Komisji Rewizyjnej (Dariusz Maciejewski).

więcej...

WYDARZENIE

25-lecie Warszawskiej Izby Turystyki
 


Gospodarzem obchodów ćwierćwiecza było Centrum Olimpijskie. Podczas gali wręczono odznaczenia członkom WIT i i podziękowania instytucjom, które współpracują z Izbą. Uroczystości poprzedziła konferencja na temat turystycznych walorów obiektów sportowych regionu. Wśród docenionych znalazła się również redakcja Wiadomości Turystycznych.

więcej...

ROZMOWA
Gran Canaria oferuje wszystko w jednym
 
Gran Canaria to niewątpliwie piękne miejsce. Polscy turyści wciąż najchętniej wybierają jednak bliższe destynacje – Grecję, Bułgarię czy Egipt. Jak skłonić Polaków do odwiedzenia Wysp Kanaryjskich?

 
więcej...


LUDZIE
DRV ma szefową od strategii
 

Ellen Madeker została głównym strategiem                     
w Niemieckim Związku Turystycznym (DRV, odpowiednik naszej PIT). To nowe stanowisko w strukturach organizacji. Do jej zadań należeć będzie tworzenie planów działania uwzględniających zrównoważony rozwój, ale też inne trendy kształtujące rynek turystyczny. Będzie również odpowiadać za kontakt z mediami w zakresie udzielania informacji na temat strategii organizacji i kwestii politycznych. Nowa dyrektor ma raportować bezpośrednio do prezesa DRV.

więcej...

LUDZIE

Balala szefem rady wykonawczej UNWTO

Światowa Organizacja Turystyczna mianowała           
ministra turystyki Kenii, Najiba Balalę,
przewodniczącym rady wykonawczej.
Zadaniem tego organu jest podejmowanie działań, we współpracy z sekretarzem generalnym, zgodnych z decyzjami i rekomendacjami Zgromadzenia. Rada spotyka się co najmniej dwa razy do roku.Balal został wybrany na to stanowisko w czasie odbywającego się w St. Petersburgu Zgromadzenia Generalnego.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   106 >
 
Sylwetka

»» Czesław Płoński, właściciel Biura Podróży Nowator »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter