Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»PRODUKT
Wieliczka z rekordem przyjętych grup
W 2018 r. Kopalnia Soli w Wieliczce obsłużyła 1,75 mln turystów, o 40 tys. więcej niż rok wcześniej. To zasługa nie tylko rosnącego zainteresowania obiektem wśród gości, również wprowadzanych od 2016 r. zmian w organizacji ruchu turystycznego. Więcej czytaj w najnowszym numerze Wiadomości Turystycznych.


więcej...

PERSONALIA

Resort sportu i turystyki
wkrótce bez ministra

Minister sportu i turystyki Witold Bańka w styczniu 2020 r. przejmie obowiązki prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej i zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zrezygnuje z obecnej funkcji.

14 maja br. na spotkaniu w Montrealu Witold Bańka został wybrany wspólnym kandydatem na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) przez przedstawicieli rządów w Radzie Fundacji tej agencji.


więcej...


PERSONALIA

Zetsche na czele
rady nadzorczej TUI

Dieter Zetsche ma zostać wybrany w przyszłym tygodniu przewodniczącym rady nadzorczej Grupy TUI, podaje „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

więcej...


PERSONALIA
Nowy prezes LOT Ziemia Mrągowska

W ostatnim czasie we władzach LOT Ziemia Mrągowska nastąpiły zmiany personalne. Nowym prezesem stowarzyszenia został Arkadiusz Mierkowski. Do tej pory Mierkowski pełnił w organizacji funkcję wiceprezesa.

więcej...

PRESS TRIP
Kuba otwarta na turystów 
Kuba zaprosiła150 dziennikarzy z całego świata na największe wydarzenie turystyczne w tym kraju: Międzynarodowe Targi Turystyczne FITCuba 2019, które odbyło się w dniach 6-11 maja na terenie zabytkowych fortyfikacji Morro-Cabana w Hawanie. 

więcej...


BRANŻA

TFG płaci za Olimp


Ponad 1 mln złotych wypłacił już Turystyczny Fundusz Gwarancyjny klientom biura podróży Olimp, które ogłosiło niewypłacalność na początku marca 2019 roku.

więcej...

STUDY TOUR
Dziennikarki wizytowały Split i okolice

W programie wyjazdu znalazł się m.in. udział w procesji św. Duje – patrona Splitu, wizyta w pustelni Blaca na wyspie Brač oraz zwiedzanie twierdzy Klis w której kręcono wybrane sceny do serialu „Gra o Tron”.
 

więcej...

KRONIKA

Budowa Portu Lotniczego „Warszawa Radom” – symbolicznie rozpoczęta

W symbolicznej inauguracji budowy     portu lotniczego w Radomiu uczestniczył premier Mateusz Morawiecki. Wśród gości, poza premierem znaleźli się wicemarszałek Senatu Adam Bielan, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu do spraw CPK Mikołaj Wild oraz prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” Mariusz Szpikowski.

więcej...

PERSONALIA

Dominika Pawłowska
zasiliła zespół STR CEE
 

Dominika Pawłowska objęła stanowisko menedżera sprzedaży i marketingu w STR CEE, firmie reprezentującej DMC z całego świata. Zanim Dominika Pawłowska związała się z STR CEE, pracowała w Kompas Poland, gdzie zajmowała się kontraktowaniem hoteli w Polsce dla Thomasa Cooka. 

więcej...


BRANŻA

Enter Air z rekordowym wynikiem

2018 rok był dla Enter Air najlepszym

pod względem wyników finansowych.

więcej...


PERSONALIA

Świętokrzyska ROT miała prezesa przez jeden dzień

Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku woj.           

świętokrzyskiego, po jednym dniu zrezygnował

z funkcji prezesa tamtejszej

Regionalnej Organizacji Turystycznej.


więcej...

REGIONY
(Nie) spodziewana zmiana w ZROT
Brak zgody co do zasad współpracy pomiędzy Urzędem Marszałkowskim, a ZROT legły u podłoża zmian zarządu organizacji. Niejasne są jednak przyczyny odwołania w kwietniu całego zarządu Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

więcej...


PERSONALIA

Aleksandra Panuś
dołączyła do Prestige Tours


Aleksandra Panuś, 
znana w branży dyrektor sprzedaży, rozpoczęła pracę w Prestige Tours. Ostatnio związana była z Net Holiday.

więcej...


PERSONALIA

W Kielcach Pruś zastąpił Kowalczyka
 

Andrzej Pruś został wybrany nowym prezesem Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Na stanowisku zastąpił Jacka Kowalczyka. Wieloletni prezes Świętokrzyskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej został odwołany ze stanowiska. Jak podaje Gazeta Wyborcza w Kielcach, większość delegatów nie optowała za podjęciem takiej decyzji – co prawda 34 osoby były za zmianą prezesa, ale 4 przeciw, a 35 wstrzymało się od głosu. więcej...

BRANŻA

Dyrektorzy ZOPOT-ów spotkali się z branżą

Dyrektorzy ZOPOT-ów przyjechali do Warszawy, by w dniach 24-26 kwietnia spotkać się z kierownictwem POT i przedstawicielami lokalnych oraz regionalnych organizacji turystycznych.


więcej...

HOLANDIA

Urodziny króla dobrym
sposobem na promocję
 

Symulator Dnia Króla”, gadżety i konkurs z biletami – tak Amsterdam, tamtejsze lotnisko i linie KLM promują się z okazji urodzin króla.

więcej...

BRANŻA

Warszawa promuje się
w Skandynawii

Sztokholm, Oslo i Kopenhaga to trasa, którą przemierza Warszawska Organizacja Turystyczna, promując stolicę Polski w krajach nordyckich.

więcej...

LUDZIE

Guy Antognelli na czele organizacji promującej Monako


W ostatnim czasie nastąpiły zmiany kadrowe w Rządowej Organizacji Turystycznej i Kongresowej Monako. Na czele organizacji stanął Guy Antognelli, jego zastępczynią została Sandrine Camia.

więcej...

DESTYNACJE

Do USA wkrótce bez wiz?


Georgette Mosbacher, ambasador 
Stanów Zjednoczonych w Warszawie, twierdzi, że zniesienie wiz do USA dla naszych podróżnych jest dla niej priorytetem. By osiągnąć cel, zachęca Polaków do wspólnego działania.


więcej...

BIURA

Itaka za dwa lata poleci z Radomia


Mariusz Szpikowski, prezes PPL
i Piotr Henicz, wiceprezes Itaki podpisali list intencyjny dotyczący 
ścisłej współpracy firm oraz działań na rzecz rozwoju Lotniska Radom-Sadków.

więcej...

< 1 2 3 4 5 7 8 9 10 11   ...   97 >
 
Sylwetka

»» Przemysław Marczuk z Szamotuł, właściciel Biura Podróży Accord »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter