Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


Rafał Gucia rekomendowany na prezesa POT

Dzisiaj w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki zebrał się Zespół do spraw przeprowadzenia naboru na stanowisko Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Spośród kandydatów, którzy pomyślnie przeszli nabór, Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka desygnował na nowego prezesa POT Rafała Gucia. Teraz, zgodnie z ustawą, opinię wyrazić ma Rada Polskiej Organizacji Turystycznej.

więcej... [KOMENTARZE (3)]

pobierz bezpłatnie
Polska dobra nie tylko na weekend! Wydanie specjalne WT Skandynawia 2017 już dostępne

Przyjedź do Polski – kraju pełnego pozytywnej energii, różnorodności, miejsca, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. Tak zachęca skandynawskich turystów do odwiedzenia naszego kraju wydanie specjalne „Wiadomości Turystycznych” – Skandynawia 2017.więcej...

Włochy wciąż popularną destynacją na ferie zimowe

Na tegoroczne ferie z biurami podróży wybiera się aż o 33 proc. turystów więcej niż w tym samym okresie w 2016 roku. Na wyjazdy wydają przeciętnie o 300 zł więcej niż w ubiegłym roku.więcej...

Japońskie biuro H.I.S. poszerza pakiet usług

Pod koniec 2015 r. na polskim rynku zadebiutowało działające od ponad 35 lat w Japonii biuro H.I.S. Polskim turystom zaproponowało m. in. wycieczki do Kraju Kwitnącej Wiśni, bilety lotnicze oraz Japan Rail Pass – bilet okresowy na japońskie pociągi, autobusy i prom. W tej chwili biuro poszerza ofertę o pakiety wi-fi i bilety wstępu do parków rozrywki.


więcej...

Czytaj w noworocznym numerze Wiadomości Turystycznych
Tajemnice Funduszu – fakty i wątpliwości

Przez lata dyskusji na temat TFG zapewniano polskich przedsiębiorców, że jego wprowadzenie będzie skutkować obniżeniem innych zabezpieczeń finansowych. Nic takiego nie nastąpiło. Co więcej, jak punktuje Stanisław Piśko, nowelizacja powiela nieprecyzyjne zapisy z ustawy o usługach turystycznych.


Idzie rok niedużych wzrostów

Pytając o perspektywy dla polskiej wyjazdówki, nie skupialiśmy się tylko na kierunkach. Interesowały nas trendy, które będą kształtować rynek w 2017 r. Zdaniem największych, w tym wiceprezesa Piotra Henicza, widoczny staje się trend organizatorów do rozszerzania działalności.

więcej...


Itaka wchodzi w segment rejsów wycieczkowych

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, zapytany przez Wiadomości Turystyczne o ewentualne plany Itaki dotyczące wprowadzenia do oferty rejsów wycieczkowych powiedział, że wszystko, co jest popularne na świecie, interesuje Polaków, tylko w innej skali. Itaka jest zainteresowana każdym segmentem turystyki, który może przynieść zysk. 

 

więcej...

Wesołych Świąt... i dobrego roku dla turystyki!więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 24/2016
Fundusz już działa, ale wątpliwości nie ma końca

Od 26 listopada touroperatorzy muszą pobierać składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, od każdej umowy zawartej od tego terminu. Stosowne rozporządzenia pojawiły się dopiero późnym popołudniem 25 listopada. Dwa dni wcześniej, na Forum Agentów, temat już budził duże emocje.

więcej...

Raport Rynek lotniczy: Sektor na plusie, rośnie przewaga lowcostów
 O rynku transportu lotniczego, wynikach za poprzedni rok i prognozach na przyszłość dyskutowano na konferencji branżowej zorganizowanej przez Wiadomości Turystyczne przy okazji prezentacji kolejnej edycji raportu Rynek Lotniczy 2016. Autorem wydania specjalnego WT jest dr hab. Dariusz Tłoczynski, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.


więcej...

Kolejny awans Marka Andryszaka


Były prezes TUI Poland dostaje od firmy nowe zadania. Pół roku po objęciu stanowiska prezesa L’turu, touroperatora z Grupy TUI, przechodzi do TUI Deutschland jako dyrektor operacyjny.


więcej...

Kraków młody duchem - podsumowano efekty kampanii promocyjnej

Kampania „Młodość to stan ducha" towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży. Małopolska została w niej przedstawiona jako miejsce bogactwa kulturowego, ale przede wszystkim niezwykłego dziedzictwa duchowego. Pomysłodawcy akcji sięgnęli po niestandardowe rozwiązania.


więcej...

Piotr Siudak rozstaje się z Wakacje.pl

Piotr Siudak nie będzie już prezesem Enovatis. Jego miejsce zajął właśnie Dariusz Górzny. Informacja o zmianie została opublikowana przez prezesa Wirtualnej Polski, Jacka Świderskiego na Facebooku.


więcej...

Zapraszamy na konferencję branżową Rynek Lotniczy 2016

Redakcja Wiadomości Turystycznych zaprasza na konferencję prezentującą wydanie XIV edycji raportu – Rynek Lotniczy 2016. Jest to wydawana od wielu lat pogłębiona analiza rynku usług lotniczych na świecie i w Polsce.

Konferencja odbędzie się 14 grudnia 2016 r. (środa) o godzinie 11.00 w Warszawie w Centrum Konferencyjnym Golden Floor Plaza. Pobierz zaproszenie

więcej...

Czytaj w najnowszym numerze WT 23/2016

Sycylia jedną z nowości Neckermanna

Touroperator zaprezentował agentom ofertę letnią w lekkiej formie Neck Cube. Powodem wyboru kierunku było duże zainteresowanie wyspą ze strony biur agencyjnych.


więcej...

patronat
Grecka Panorama już w ten weekend!

Już w ten weekend rozpoczynają się targi turystyczne GRECKA PANORAMA , jedyne takie wydarzenie w Polsce poświęcone Grecji, jej kulturze, turystyce i gastronomii. W tym roku wystawa odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2016 na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.


więcej...

Piotr Chojnowski wraca do gry

tourasia Polska S.A. to nazwa nowego touroperatora, na którego czele stanął Piotr Chojnowski. Doświadczony menedżer pokieruje firmą specjalizującą się w wyjazdach do Dalekiej Azji.więcej...

Forum Agentów: Współpraca touroperator – agent na jasnych zasadach

Konkretne działania wobec rabatujących, obowiązek ubezpieczania się przez sieć agencyjną od popełnionych błędów i turystyka w czasach terroryzmu to najważniejsze tematy poruszane w czasie V Ogólnopolskiego Forum Agentów Biur Podróży.


więcej...

patronat
Wyróżnienie im. Konstantinosa Mitsisa podczas Polsko-Greckiego Forum Turystycznego
Już 2 grudnia o godz. 12.00 w hotelu Marriott w Warszawie rozpocznie się Polsko-Greckie Forum Turystyczne, impreza zorganizowana w ramach targów Grecka Panorama. Podczas Forum odbędzie się wręczenie nagrody im. Konstantinosa Mitsisa, założyciela sieci hoteli Mitsis.


więcej...

Niemiecki touroperator ETI wchodzi do Polski


ETI to jeden z pięciu największych specjalistów wyjazdów do Egiptu w Niemczech. Firma należy do sieci hotelowej Red Sea Hotels i właśnie wchodzi ze swoją ofertą do Polski.
 

więcej... [KOMENTARZE (1)]


Przejęcie Sun&Fun to dopiero początek

Przejmujemy Sun&Fun jako pierwszą z trzech firm z polskiego rynku, które chcemy włączyć do naszej grupy – mówi Wiadomościom Turystycznym Imed Jeddai, prezes czeskiego touroperatora Blue Style.

więcej... [KOMENTARZE (1)]

< 1 3 4 5 6 7   ...   71 >
 

»


Czytaj cyfrowe wydania Wiadomości Turystycznych >>>

  » 26.01.2017 – KONFERENCJA 
500 lat Reformacji - konferencja prasowa DZT, Warszawa, organizator: Niemiecka Centrala Turystyki, Saksonia, www.ahk.pl/pl
» 17-19.02.2017 – TARGI
Tour Salon Tagi Regionów i Produktów Turystycznych,
Poznań, organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, www.tour-salon.pl
» 24-26.02.2017 – TARGI
Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2017,
Wrocław, organizator: MTT sp. z o.o., www.mttwroclaw.pl

Sylwetka

»» Eliza Smolińska, właścicielka BP Aleksander »więcej
.

»Newsletter

»

Zamów newsletter