Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


SYTUACJA BRANŻY

PIT z uwagami do rozporządzenia
COVID-19

Dalsze ograniczanie działalności pilotów wycieczek i przewodników turystycznych oraz organizatorów turystyki w sytuacji, gdy odmrożona została organizacja wesel dla nawet 150 osób (w zamkniętym pomieszczeniu) bez konieczności zakrywania ust i nosa, czy ustalenie liczby pasażerów w samolotach na maksymalnie 50 proc. dostępnych miejsc to zapisy, do których Polska Izba Turystyki wnosi uwagi.

więcej...

KAMPANIA PROMOCYJNA
Karkonosze są blisko i są bezpieczne
Kampania karkonoskich miast i powiatów prowadzona będzie przy pomocy billboardów, także w internecie. Wartość komercyjna kampanii to pół miliona złotych.
więcej...

DESTYNACJE

Tunezja – Ready&Safe

Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła Tunezji 
opracowało program „Ready and Safe”, do którego muszą dostosować się wszystkie firmy turystyczne chcące obsługiwać klientów z zagranicy w nadchodzącym sezonie letnim. Protokół obejmuje wszystkie etapy podróży – od przylotu, przez transfer, pobyt w hotelu, aż po wycieczki fakultatywne.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020
Od 1 czerwca pobyt w Bułgarii bez przymusowej kwarantanny
Zasadę tę stosuje się wobec większości krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Przymusowa kwarantanna jest wciąż konieczna w przypadku obywateli 8 krajów, w których sytuacja epidemiczna jest poważna.  
więcej...

PODRÓŻE LOTNICZE

Znamy wytyczne dotyczące podróży samolotem

Kontrola temperatury przy wejściu do terminala, wstęp tylko dla pasażerów
z ważnym biletem, dystans społeczny, obowiązek noszenia maseczek,
ograniczenie korzystania z placów zabaw czy palarni na lotniskach – to część wytycznych przygotowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

więcej...

TURYSTYKA DZIECI I MŁODZIEŻY

MEN: Obozy i kolonie mogą się odbyć

MEN opublikował wytyczne dotyczące wypoczynku dzieci i młodzieży. Branża czekała na nie z niecierpliwością od kilku tygodni. Ministerstwo podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie.

więcej...

#CzasNaPolskę

Wakacje w Polsce hitem lata 2020 
Polska jest atrakcyjna turystycznie – właściwie trudno znaleźć kogokolwiek w branży, kto temu zaprzeczy. Po kryzysie wywołanym koronawirusem jako pierwsza ma się odbudowywać turystyka krajowa. Jak Touroperatorzy korzystają z rosnącego popytu na Polskę i jak promują się polskie miasta i regiony piszemy w #CzasNaPolskę (wydanie czerwiec 2020, w przygotowaniu jest wydanie na lipiec i sierpień).
więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020
Pierwsi zagraniczni turyści już wypoczywają w Chorwacji
 

W związku z dobrą sytuacją epidemiczną Chorwacja w pierwszej połowie maja zaczęła przyjmować turystów (granice mogą przekroczyć jedynie te osoby mające potwierdzenie rezerwacji w konkretnym obiekcie noclegowym, czarteru jachtu; goście nie muszą odbywać przymusowej kwarantanny po przyjeździe do Chorwacji).

więcej...

PROMOCJA
Prezes Mazurkas Transport o przystosowaniu działań firmy do obostrzeń
 

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. I choć wydaje się wreszcie ograniczać swój zasięg, to pojawiają się nowe ogniska i zagrożenie wciąż występuje. Nie wiemy, ile taka sytuacja może jeszcze potrwać i co mogłoby ją zakończyć: ciepłe lato? -szczepionka? – skuteczny lek? 

 

więcej...

DESTYNACJE
Minister turystyki Malty: W tym roku lato będzie

 

Malta chce jak najszybciej przywrócić zagraniczny ruch turystyczny, bo wpływy z tego sektora do PKB wynoszą około 30 proc. Rząd planuje otworzyć korytarze turystyczne z krajami ze stosunkowo niskim poziomem zakażeń Covid-19.

więcej...

TOUROPERATORZY

Exim Tours: odwołujemy wycieczki czarterowe do końca czerwca
 

Exim Tours odwołał wszystkie imprezy
czarterowe z terminem rozpoczęcia do
30 czerwca tego roku. Z kolei osoby,
które wykupiły wycieczki oparte o lot
czarterem do 31 lipca tego roku, mogą
zamienić je na voucher ważny do 31
października 2021 r. 

więcej...

BRANŻA
Łódzka Organizacja Turystyczna z nowymi władzami
W ostatnim tygodniu maja odbyło się walne zgromadzenie członków Łódzkiej Organizacji Turystycznej. W czasie spotkania przeprowadzonego w formie zdalnej podsumowano trzy pierwsze lata działalności ŁOT. 
więcej...

TURYSTYKA SZOKLNA I MŁODZIEŻOWA
Wytyczne w sprawie obozów i kolonii dziś?
 
Wytyczne dla organizatorów kolonii i obozów będą prawdopodobnie opublikowane jeszcze dziś - podaje Polska Izba Turystyki, powołując się na informacje z Ministerstwa Edukacji Narodowej.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020
Czesi wyjadą na zorganizowane wakacje w połowie czerwca

Stowarzyszenie Czeskich Biur Podróży wydało oświadczenie, w którym zapewnia obywateli Czech, że ci będą mogli w najbliższym sezonie letnim zorganizować wypoczynek zagranicą.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Sezon Lublin w tym roku wirtualnie
 

Sezon Lublin to kilkudniowe wydarzenie plenerowe realizowane od niemal dekady przez Urząd Miasta Lublin, którego celem jest przybliżanie dziedzictwa kulturowo-historycznego miasta i oferty atrakcji turystycznych, także budowanie efektywnej współpracy między środowiskami zaangażowanymi w rozwój turystyki w Lublinie.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Międzyzdroje zapraszają turystówWładze miasta chcą wykorzystać duże zainteresowanie Polaków wypoczynkiem w kraju do promowania różnych możliwości spędzania wolnego czasu w Międzyzdrojach.

więcej...

KORONAKRYZYS

Francja przeznaczy 18 mld euro na wsparcie sektora turystycznego

Do czasu pandemii Francja należała do trójki najchętniej odwiedzanych destynacji turystycznych świata, przyjmując rocznie ok. 90 mln gości z zagranicy. Turystyka generowała 8 proc. PKB i zatrudniała ok.2 mln osób. Z nadejściem koronawirusa sektor ten zamarł i w stagnacji pozostaje do dziś. Rząd ma plan wsparcia.
więcej...

BRANŻA BEZ POMOCY

Nadal nie wiadomo, co z koloniami i obozami

Branża z dużym niepokojem czeka na
publikację wytycznych dotyczących
wypoczynku dzieci i młodzieży. Kuratoria niby przyjmują zgłoszenia, ale tak naprawdę przedsiębiorcy nie wiedzą, według jakich kryteriów mają organizować te imprezy.

więcej...


#protestdoradcówpodróży


Agenci turystyczni protestują w internecie
 Pod hasłem #protestdoradcówpodróży agenci turystyczni wzywają rząd do otwarcia granic i podkreślają, że inne kraje europejskie już
poinformowały, kiedy zaczną przyjmować turystów. Akcja prowadzona jest w internecie, do jej przyłączenia zachęcani są wszyscy agenci oraz ich sympatycy. Do tej pory agenci mogli skorzystać z pomocy przewidzianej w Tarczy Antykryzysowej dla wszystkich przedsiębiorców. Tymczasem ich sytuacja jest inna, bo przez pandemię nie stracili tylko źródła przyszłych dochodów, ale zostali pozbawieni wynagrodzenia za pracę, którą wykonywali przed ostatnie pół roku. Teraz organizują protest w internecie i domagają się możliwości powrotu do pracy – w praktyce chodzi o otwarcie granic. Trzeba również znieść obowiązek odbywania 14-dniowej kwarantanny po powrocie z zagranicy. Bez tego nikt nie kupi u nich zagranicznych wakacji.

więcej...

DZIAŁANIA RZĄDU DLA TURYSTYKI

PARP i MR o pomocy dla branży
 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Ministerstwo Rozwoju w cyklu konferencji wideo mówią o walce ze skutkami wywołanymi przez koronawirusa. 

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   127 >
 
Sylwetka

»» Agnieszka Lis, kierownik biura LOT "Serce Kaszub"  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter