Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


WAKACJE 2020
Polacy (ponownie) odkryli regularne linie lotnicze
 

W lipcu bilety oferowane przez regularne linie lotnicze były średnio o 60 proc. niższe rok do roku, wynika z analizy portalu Fru.pl. Dzięki temu odzyskały częściowo klientów, którzy w zeszłym roku o wiele częściej korzystali z usług przewoźników niskokosztowych. Tego lata polski podróżny może liczyć na ceny niższe średnio o 43 proc. w stosunku do roku ubiegłego. Okazuje się, że w lipcu za bilet od przewoźników tradycyjnych trzeba było zapłacić średnio 697 zł, od tanich 441 zł. 

więcej...

LUDZIE
Loizou sekretarz generalną w greckim Ministerstwie Turystyki
 

W początkach sierpnia premier Grecji, Kyriakos Mitsotakis, dokonał zmian w rządzie. Te nastąpiły w resortach odpowiedzialnych m.in. za finanse, środowisko i rozwój. Nie ominęły też Ministerstwa Turystyki. Vicky 

Loizou została mianowana sekretarzem generalnym tego resortu ds. polityki turystycznej i rozwoju.

więcej...

KIERUNKI

Bezpieczne Włochy zapraszają!


Ambasada Republiki Włoskiej w Polsce wspólnie z Włoską Izbą Handlowo-Gospodarczą i Narodową Agencją Turystyki Włoskiej (ENIT) zorganizowały webinar, podczas którego promowały bezpieczne włoskie destynacje wśród przedstawicieli branży turystycznej i mediów.

więcej...

TURYSTYKA WYJAZDOWA
PIT pisze do Szumowskiego i Pinkasa
 

Jeżeli doszłoby do konieczności  
zastosowania kwarantanny, prosimy o rozważenie jej w odniesieniu nie do całych krajów, ale jedynie do regionów potencjalnie zagrożonych powrotem pandemii” - pisze w liście do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i Jarosława Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego, Polska Izba Turystyki.

więcej...

DESTYNACJE

Niemcy mogą już podróżować do Turcji
 

Prowincje turystyczne Antalya, Aydin, Izmir i Muğla są już otwarte dla niemieckich turystów. Tamtejszy MSZ zniósł ostrzeżenie przed podróżami do tych regionów. Na Turcję otworzyła się też Rosja – od 1 sierpnia samoloty latają do Stambułu, od 10 sierpnia mają ruszyć czartery.

więcej...


SEZON TURYSTYCZNY 2020

Niemcy chcą podróżować w dobie pandemii


Instytut IPK Internatinal we współpracy ITB Berlin przeprowadził badania dotyczące podróżowania w czasie pandemii na 18 najważniejszych rynkach źródłowych. Wynika z nich, że Niemcy są narodowością, której pragnienie do podróżowania zagranicę w tym specyficznym czasie jest największe wśród badanych nacji.

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020
Turyści jeżdżą do Chorwacji, ale omijają Dubrownik

 

Tegoroczny sezon letni, mimo sytuacji epidemicznej na świecie, okazuje się dla chorwackiej turystyki zaskakująco dobry, mimo że popularnością nie cieszą się wszystkie tamtejsze destynacje. Jak wynika z danych zgromadzonych w systemie eVisitor, w lipcu odnotowano 2 mln przyjazdów do Chorwacji (co odpowiada 54 proc. przyjazdów wygenerowanych w analogicznym czasie rok temu) i 14,7 mln noclegów (59 proc. w porównaniu do ub.r.). 

więcej...

REGIONY
Lubelszczyzna i Podkarpacie budują markę Roztocza
 

Pod koniec lipca w Tomaszowie Lubelskim marszałkowie województw lubelskiego i podkarpackiego uroczyście podpisali deklarację o współpracy w zakresie rozwijania potencjału turystycznego Roztocza.

więcej...

KORONAKRYZYS
Kwarantanna dla wracających z zagranicy niewykluczona
 

W ostatnich tygodniach rośnie liczba zarażonych koronawirusem w popularnych destynacjach turystycznych (m.in. Hiszpanii, Bułgarii, Chorwacji). To skłoniło np. Wielką Brytanię do wprowadzenia obowiązkowej kwarantanny dla Brytyjczyków wracających z zagranicznych wakacji (konkretniej Hiszpanii). Ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia sugerują, że podobne rozwiązanie może być wprowadzone również w Polsce.

więcej...

DESTYNACJE

Na Cyprze znów trzeba nosić maseczki

Władze Cypru przywróciły obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych od pokładów samolotów, przez lotniska, porty, taksówki, autobusy, jeep safari, w windach, teatrach, aż po sale gimnastyczne, centra handlowe i wiele innych. Wyjątek stanowią lokale gastronomiczne, w których można na miejscu spożywać posiłki i napoje.

więcej...

TRANSPORT

ULC ostrzega przed nielegalnymi przewozami lotniczymi
 

Sprawdź, zanim polecisz” to akcja informacyjna, przez którą Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega przed nielegalnie prowadzonymi lotami widokowymi, super okazjami czy ekstra prezentami. Jak mówi Piotr Samson, prezes ULC, w czasie wakacji widać większe zainteresowanie lotami widokowymi oferowanymi w popularnych miejscowościach urlopowych. 

 

więcej...

TECHNOLOGIE
eSky.pl zacieśnia współpracę z Grupą Lufthansa

eSky.pl uzyskał dostęp do pełnej oferty linii lotniczych Grupy Lufthansa poprzez wdrożenie rozwiązania NDC (New Distribution Capability). Technologia, której powstanie zainicjowała IATA pozwala sprzedawać bilety we wszystkich taryfach i usługi dodatkowe świadczone przez przewoźników lotniczych.

więcej...

#CzasNaPolskę
Pobierz sierpniowe wydanie #CzasNaPolskę
 

Regiony nadal widzą potencjał w turystyce wodnej
Rzeki i jeziora podnoszą atrakcyjność turystyczną regionów i miast, dzięki nim można rozwijać wypoczynek aktywny i kulturowy. By Polska mogła wykorzystać ich potencjał w pełni, nadal potrzebuje inwestycji.
 

Podróże rzekami to świetny sposób na odkrywanie Polski
600 kilometrów wspaniałej przygody – tak pokrótce można opisać polski odcinek Międzynarodowej Drogi Wodnej E70, która łączy Europę Zachodnią ze Wschodem. Na trasie sprawdzą się zarówno doświadczeni wodniacy jak i początkujący żeglarze i kajakarze. 

 

więcej...

TOUROPERATORZY
Klienci Itaki skontaktują się z biurem przez aplikację


Itaka wprowadziła kolejne udogodnienia w swojej aplikacji. Można w niej znaleźć informacje o rezerwacji, w tym o godzinach transferu na lotnisko. Do tej pory z narzędzia skorzystało już milion klientów.

więcej...

REJSY WYCIECZKOWE

387 pasażerów statku musi się poddać kwarantannie
 

Armator Hurtigruten potwierdził zakażenie koronawirusem u członków załogi i pasażerów statku MS Roald Amundsen. Prawie 400 osób będzie musiało poddać się izolacji zgodnie z wytycznymi norweskiego rządu. Hurtigruten pomoże im zorganizować transport, zakwaterowanie, wyżywienie i inne potrzebne usługi. Armator poddał testom 158 członków załogi statku ekspedycyjnego MS Roald Amundsen. 36 z nich miało wynik pozytywny, 122 negatywny.

więcej...

CZECHY
Branża turystyczna przeciwna kampanii promującej turystykę krajową

 

Inicjatywa "Ratujmy turystykę", zrzeszająca czeskich przedsiębiorców turystycznych, przekazała list tamtejszym władzom i minister rozwoju regionalnego Klárze Dostálovéj, w którym wyraża swój sprzeciw wobec planów przeprowadzenia kampanii promującej wśród Czechów wypoczynek w kraju.

więcej...

WSPARCIE DLA TURYSTYKI
Program Polski Bon Turystyczny dostępny od sierpnia
 

Od soboty 1 sierpnia konsumenci mogą korzystać z polskich bonów turystycznych, płacąc nimi za usługi noclegowe i turystyczne. Na kilka dni przed startem programu Polska Organizacja Turystyczna zorganizowała konferencję prasową.

więcej...

KORONAKRYZYS

Petycja w sprawie powołania ministra
ds. turystyki wyjazdowej
 

Szef brytyjskiego biura Travel Village, Phil Nuttall, wystosował do władz brytyjskich petycję, w której domaga się powołania ministra odpowiedzialnego za turystykę wyjazdową. Odezwa to wynik chaotycznych zdaniem branży turystycznej działań  brytyjskiego rządu podejmowanych w ostatnich dniach. 

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020
Uzbekistan zapłaci zarażonym turystom
 
Władze Uzbekistanu walczą o powrót turystów zagranicznych do kraju. Doszły do wniosku, że najlepszą motywacją będą pieniądze. Turystyka w Uzbekistanie, mimo że młoda, miała w ostatnich latach coraz większy udział w budowaniu PKB. 
więcej...

BADANIA

POT o planach wakacyjnych Polaków

Polska Organizacja Turystyczna opublikowała wyniki badań dotyczących planów wakacyjnych Polaków. Przeprowadzone w drugiej połowie czerwca, na 1000-osobowej próbie ankiety ujawniły, że pandemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią ograniczenia pokrzyżowały plany wyjazdowe na ten rok większości Polaków (64 proc.).

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   136 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter