Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KONFERENCJA

Coraz więcej Polaków w Styrii

U progu sezonu zimowego przedstawiciele regionów narciarskich w Styrii: Schladming-Dachstein i Murau-Murtal zapoznawali dziennikarzy z Polski z nowościami w ofercie.

więcej...

WARSZTATY

Eto Polsza tym razem w kujawsko-pomorskim

W programie wizyty rosyjskich uczestników Eto Polszy znalazły się m.in. kujawskie uzdrowiska – Inowrocław i Ciechocinek, najstarsza wieś w Polsce -Askaukalis, oraz turystyczna lokomotywa regionu – Toruń.

 

więcej...

WIZY

Od 11 listopada do Stanów bez wiz!

Przyjęcie Polski do programu ruchu bezwizowego znaczenie ułatwi polskim turystom procedurę uzyskiwania pozwolenia na wyjazd do USA. Wystarczy rejestracja w elektronicznym systemie ESTA i uiszczenie opłaty w kwocie 14 dolarów.

więcej...

promocja
...


 
więcej...

LUDZIE

Alaoui na czele
marokańskiej turystyki

Nadia Fettah Alaoui zastąpiła na stanowisku ministra turystyki  Maroka Mohammeda Sajida.

więcej...


FORUM AGENTÓW
VIII Forum - Polacy nic się nie stało- czy na pewno?
Bankructwo Thomasa Cooka było niczym trzęsienie ziemi, które dotknęło kilkadziesiąt krajów, w tym Polskę. Upadłość Neckermanna, firmy znanej i cieszącej sie dobrą marką, odbiło sie szerokim echem w mediach. 


 
więcej...

VIII FORUM AGENTÓW
To już ostanie chwile na zgłoszenie udziału w VIII Forum Agentów 
20 listopada spotkamy się na corocznym Ogólnopolskim Forum Agentów Biur Podróży. Urosło ono do rangi wydarzenia, bez którego kalendarz branży turystycznej byłby niekompletny. Jako miejsce spotkań agentów, touroperatorów, przedstawicieli MSiT oraz organizacji samorządu gospodarczego stworzyło unikalną płaszczyznę wymiany doświadczeń i poglądów.

 
więcej...

DESTINATION POLAND
Wydanie specjalne na targi WTM w Londynie. Promujemy Polskę

Redakcja "Wiadomości Turystycznych" przygotowała wydanie specjalne promujące Polską na targach World Travel Market w Londynie, które odbywają się w dniach 4-6 listopada.


więcej...

TARGI
W Pradze zorganizowano Czech Travel Market
Celem Czech Travel Market jest umożliwienie podmiotom działającym na rynku turystycznym w Czechach wzmacniania współpracy i nawiązywania nowych biznesowych znajomości.
więcej...

WYDARZENIE

ITRP z podziękowaniami od Świdnicy

Prezydent Świdnicy podziękowała prezesowi Izby Turystyki RP za działalność na rzecz rozwoju turystyki.

więcej...


FORUM AGENTÓW
Mecenas Bartosz Kempa o procedurze reklamacji na VIII Forum Agentów

Trudne pytania i niełatwe odpowiedzi, czyli jak wygląda procedura reklamacyjna pod rządami nowej ustawy o turystyce. Co koniecznie powinien wiedzieć agent turystyczny.
więcej...

WYDARZENIA

Wystartowała siódma edycja akcji „Weekend za pół ceny”

Ruszyła sprzedaż ofert w ramach akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY”. Od 22 do 24 listopada turyści będą mogli skorzystać ze zniżek sięgających 50 proc. W siódmej edycji udział bierze 1024 partnerów. Największą grupę stanowią gestorzy bazy noclegowej, tym razem udało się też powiększyć liczbę partycypujących restauracji i innych punktów gastronomicznych.

więcej...

REGIONY
WOT szkolił z współpracy z osobami niepełnosprawnymi
W Zamku w Rydzynie 17 października odbyło się spotkanie pracowników wielkopolskich punktów informacji turystycznej pod hasłem „Regionalny punkt informacji turystycznej – kompetencja i dostępność”.

 
więcej...

LUDZIE

Agnieszka Jędrzejczyk-Wojciechowska odchodzi z POT

Wiceprezes POT odchodzi z organizacji,
by realizować się zawodowo w innym miejscu. Jej stanowisko zostanie prawdopodobnie obsadzone dopiero w przyszłym roku, bo zgodnie z przepisami instytucja musi ogłosić konkurs, który będzie rozpisany jeszcze w  listopadzie. Była wiceprezes POT ukończyła Zarządzanie i Marketing na Uniwersytecie Warszawskim. Biegle posługuje się językiem angielskim. W Polskiej Organizacji Turystycznej nadzorowała pion odpowiedzialny za komunikację marketingową, w tym dział digital. 

więcej...

LUDZIE

Nowe władze GEPOET

Na czele organizacji zrzeszającej przedsiębiorców turystycznych z Grecji stanął jej dotychczasowy sekretarz generalny.

więcej...

LUDZIE

Angela Tanoesoedibjo najmłodszym członkiem indonezyjskiego rządu

Głównym zadaniem nowej wiceminister turystyki będzie wsparcie resortu w promocji dziesięciu nowych destynacji turystycznych w Indonezji.

 

więcej...

VIII FORUM AGENTÓW
Kasia Nova zaśpiewa dla uczestników Forum Agentów
Organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję dla uczestników VIII Ogólnopolskiego Forum Agentów Turystycznych i gali konkursu „Agent Roku”.


 
więcej...

NOWY NUMER
"Wiadomości Turystyczne" w nowej odsłonie

Drodzy Czytelnicy, zapraszam do nowej odsłony „Wiadomości Turystycznych” – magazyn, począwszy od listopada, będzie wydawany co miesiąc i przeczytacie w nim najważniejsze wiadomości z branży.
więcej...

WYDARZENIA
V edycja konkursu PARP „Pracodawca Jutra”

W Toruniu odbyła się uroczysta gala, na której wręczono 9 nagród oraz 12 wyróżnień. Najwięcej firm zgłosiło się z branży IT, motoryzacji, turystyki oraz finansów. 

 

więcej...

WYDARZENIA

Grecja to nie tylko plaża

W Grecji wypoczywać można na różne
sposoby – nie tylko na plaży, czy odkrywając zabytki, ale też aktywnie – wędrując po górach, ścieżkach tematycznych, czy uprawiając sport. Z każdym rokiem oferta turystyki alternatywnej staje się coraz bogatsza, a władze kraju przekonują, że na urlop warto tam pojechać o każdej porze roku.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   106 >
 
Sylwetka

»» Czesław Płoński, właściciel Biura Podróży Nowator »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter