Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»PERSONALIA

Rodger wiceszefem sprzedaży w Travelport na Europę

Alistair Rodger został mianowany przez Travelport    
wiceprezesem sprzedaży na Europę. Będzie raportował do szefa sprzedaży agencyjnej, Nicka Dagga. Do jego zadań należeć będzie nadzór nad współpracą z biurami agencyjnymi na Starym Kontynencie. Rodger posiada bogate doświadczenie w branży turystycznej. Wcześniej pracował w Grupie Hotelbeds, gdzie stworzył i kierował działem sprzedaży po włączeniu do koncernu firm GTA i Tourico Holidays. Wówczas odpowiadał za relacje z ponad 50 tys. agentów. 

więcej...

TEKST PARTNERSKI
Rozrywkowy zawrót głowy. Energylandia nie przestaje zadziwiać!
Jest takie miejsce w malowniczych okolicach Krakowa, które pokochały całe rodziny. Energylandia, bo o niej mowa, od 5 lat zapewnia wysokiej jakości rozrywkę.


więcej...


LUDZIE
Janusz Wójcik kieruje PCKTiR w Opatowie

O wyborze Janusza Wójcika na stanowisko dyrektora opatowskiej placówki zdecydowało doświadczenie w kierowaniu instytucją kultury.
więcej...

PATRONAT
Trendy w turystyce zdrowotnej w Lublinie 
7 października w Ecotech Complex w Lublinie odbędzie się kolejne międzynarodowe wydarzenie pt. „International HealthTourism Forum – Lublin 2019” dedykowane turystyce zdrowotnej.

 
więcej...

LUDZIE
Problematyczny ambasador turystyki Brazylii 

Jako ambasador Ronaldinho Gaucho ma promować kraj wśród zagranicznych turystów, m.in. poprzez kampanię Rei do Rolê.

więcej...

LUDZIE
Ali-Asghar Mounesan ministrem turystyki Iranu

W związku z dynamicznie rosnącą liczbą turystów w Iranie, władze zdecydowały się powołać ministerstwo turystyki. Na jego czele stanął prezes tamtejszej organizacji turystycznej Ali-Asghar Mounesan. 

więcej...

WYDARZENIA
VIII Ogólnopolskie Forum Agentów Biur Podróży w Sound Garden Hotel

VIII Ogólnopolskie Forum Agentów odbędzie się w Warszawie  20 listopada 2019 r. Miejscem konferencji będzie jeden z najnowocześniejszych hoteli w Polsce- Sound Garden Hotel. Dla uczestników VIII Forum  mamy specjalny kod rabatowy, który daje 10% zniżki przy wynajęciu pokoju w dniach 19-22 listopada 2019r.więcej...


WYDARZENIA

Neckermann szkoli

przy późnym śniadaniu
 

Wrzesień to miesiąc, w którym Neckermann      
zaprasza agentów z 30 polskich miast
na szkolenia z nowej oferty. Ma to być okazja nie tylko do przedstawienia programu na kolejne lato, ale też korzyści wynikających ze współpracy z touroperatorem.

więcej...


LUDZIE
Emirates mają nowych dyrektorów

 

Linie lotnicze Emirates mianowały nowych  
dyrektorów do spraw operacyjnych
i handlowych. Za obszary te odpowiadać będą Adel Al Redha i Adnan Kazim. Z kolei szejk Majid Al Mualla (na zdjęciu) został wiceprezesem ds.międzynarodowych. Wszyscy menedżerowie od lat są członkami kierownictwa Emirates.
                                                                                                                                                          

więcej...

LUDZIE
Konrad Guldon pokieruje 

berlińskim ZOPOT-em
 

Konrad Guldon został dyrektorem zagranicznego ośrodka Polskiej Organizacji Turystycznej w Berlinie. Jak informuje POT, jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem, w tym ponad 17-letnim na stanowiskach kierowniczych. Od listopada 2007 roku był członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym firmy Sea Air Cargo, która obsługuje partnerów z całego świata, w tym głównie niemieckich przedsiębiorców.

więcej...

 PROMOCJA
Ruszyła rejestracja na 27. Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

więcej...


LUDZIE

Wakacje.pl mianują nowych dyrektorów
 

Jolanta Kołodziejczyk została dyrektorem     produktu w Wakacje.pl, a Wioletta Zarzycka objęła zarządzanie sprzedażą i rozwojem kanału stacjonarnego, do którego wliczane są sieci franczyzowe Wakacje.pl, My Travel i Wakacyjny Świat. Damian Ozga nadal będzie kierować Departamentem Produktu i Sieci Stacjonarnej.

więcej...


LUDZIE
GNTO z nowym zarządem
 

Grecka Organizacja Turystyczna przedstawiła nowy zarząd. Na jego czele stanęła Angela Gerekou, o czym Wiadomości Turystyczne pisały już w sierpniu. Nowym sekretarzem generalnym został Dimitris Fragakis, który wcześniej pełnił analogiczną funkcję w Urzędzie Miasta Chanii na Krecie.

więcej...LUDZIE

Wilson zastąpi O’Leary’ego
 

Eddie Wilson został prezesem Ryanair DAC, czyli największego przewoźnika w Grupie Ryanair, do której należy zarejestrowany  w Polsce Buzz, a także Malta Air i Laudamotion. Na stanowisku zastąpi Michaela O’Leary’ego, który stanie na czele całego koncernu. Choć nowy szef stanowisko objął 1 września tego roku, to okres przejęcia odpowiedzialności od dotychczasowego prezesa ma wynieść trzy miesiące. 

więcej...

LUDZIE
Milczarski ponownie prezesem LOT-u

Rafał Milczarski został ponownie powołany przez Radę Nadzorczą na prezesa Polskich Linii Lotniczych LOT . Funkcję tę obejmie 1 września 2019 r. Poza tą nominacją doszło do dwóch innych – Katarzyna Piskorz została członkiem zarządu ds.korporacyjnych (od 1 września br.), a Paweł Rozkrut
członkiem zarządu ds. finansowo-ekonomicznych (od 16 września tego roku). 

więcej...

LUDZIE
Były minister turystyki Egiptu w zarządzie Afrykańskiej Organizacji Turystycznej

Hiszam Zazou, były minister turystyki Egiptu, został honorowym członkiem zarządu Afrykańskiej Organizacji Turystycznej (African Tourism Board – ATB). Zazou pełnił też w 2016 roku funkcję doradcy ówczesnego sekretarza generalnego Światowej Organizacji Turystyki dr Taleba Rifaia.

więcej...

ANALIZA
Biura podróży 2018. To był rzeczywiście słaby rok [Pełny rating]

Dane firmy analitycznej Tipi Software prezentujące kondycję 446 biur podróży, potwierdzają słabe wyniki branży opisane w raporcie „Touroperatorzy 2019”, przygotowanym przez redakcję „Wiadomości Turystycznych”.

 


więcej...

TOUROPERATORZY
Egzotyka rośnie dwucyfrowo

O kilkadziesiąt procent wzrosła sprzedaż oferty zimowej rok do roku – deklarują touroperatorzy. Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, jest wyraźnie zadowolony ze sprzedaży zimy. – Już teraz notujemy 60-proc. wzrost sprzedaży rok do roku.


więcej...


TOUROPERATORZY
TUI zatrudnił szefa.... ds. uśmiechu

Marella Cruises, brytyjski organizator rejsów wycieczkowych należący do Grupy TUI, utworzył nowe stanowisko- szefa ds. uśmiechu. Został nim Nic Spanoudis, prezes Marella Explorer 2, który spędził na morzu 18 lat. Jego zadaniem będzie zarażanie pasażerów śmiechem. Nic Spanoudis słynie wśród członków swojej załogi z pięknego uśmiechu. Jego pierwszym zadaniem była współpraca z psycholog i znaną ekspertką ds. śmiechu Emmą Kenny, w ramach której powstał film instruktażowy dla pracowników Marella Cruises.

więcej...

ŚWIAT
Indonezja przenosi stolicę z Dżakarty
Prezydent Indonezji i szef rządu Joko Widodo poinformował, że stolica kraju Dżakarta, z zatłoczonej Jawy zostanie przeniesiona do prowincji Borneo Wschodnie.

 
więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   100 >
 
Sylwetka

»» Alicja Redlich-Michalska z Kielc, właścicielka Biura Podróży Abex »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter