Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


PERSONALIA

Prezes POT odwołany

Robert Andrzejczyk został nagle odwołany ze stanowiska prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Decyzja ma efekt natychmiastowy.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

POT dofinansowuje udział branży turystycznej w targach

Polska Organizacja Turystyczna zobowiązuje się do pokrycia kosztów udziału podwystawców w targach turystycznych do zakończenia pandemii. 

więcej...

NOWE ZAKAZY LOTÓW

Loty z UE, strefy Schengen i Ukrainy dozwolone

Ukazało się kolejne rozporządzenie w sprawie zakazów w ruchu lotniczym, które obowiązuje od 14 do 27 października br. Objęte będą nim kraje, w których liczbazachorowań na covid-19 w ostatnich 14 dniach przekracza 90 na 100 tys. mieszkańców.

więcej...

SPÓJNE REGULACJE PODRÓŻY

UE chce spójnych zasad podróży

Unia Europejska przyjęła dziś projekt, który ma pomóc zarządzać swobodnymi podróżami po regionie. Zakłada on, że Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób będzie co tydzień publikować mapę, na której poszczególne regiony będą oznaczone jednym z czterech kolorów.

więcej...

BIURA PODRÓŻY

eSky wchodzi do kolejnych krajów Afryki

Maroko, Egipt, Kenia i Nigeria to cztery nowe rynki, na których działalność rozpoczął właśnie eSky. To już piąty kraj w Afryce, w którym obecna jest firma.

więcej...

WYDARZENIA
TOUR SALON – plany na 2021 rok

W dniach 12-14 lutego 2021 odbędzie się 32. edycja Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON. Jakie plany mają organizatorzy wydarzenia?

- Odpowiedź jest w zasadzie prosta. Chcemy, by w drugi weekend lutego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się najciekawszy weekend podróżniczy w Wielkopolsce. – komentuje Alina Furmaniuk, dyrektor projektu.

 
więcej...

LUDZIE

Nowy szef Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej

Kierownicze stanowisko w Centrum z początkiem października objął Jacek Wiśniewski.

więcej...

DESTYNACJE
Turyści premiowani za przyjazd na Malediwy

Malediwy znalazły sposób na przyciągnięcie turystów do wyspiarskiego kraju. Ma im w tym pomóc program lojalnościowy.

więcej...

IX Forum Biur Podróży

Wirtualna obsługa klienta
Warsztaty MerlinX na IX Forum Biur Podróży

Na szkoleniu pokażemy funkcje, które są siłą napędową w zdalnym kontakcie z klientem i sprzedaży ofert w dobie COVID19. 


 
więcej...

DESTYNACJE

Wyspy Kanaryjskie i Baleary utworzą korytarze turystyczne

Na mocy porozumienia między rządem Hiszpanii a samorządami
regionalnymi Balearów i Wysp Kanaryjskich wkrótce powstaną tzw. korytarze turystyczne między tymi wyspami a krajami europejskimi, które – jak mają nadzieję władze Hiszpanii – przywrócą ruch turystyczny w najpopularniejszych miejscach kraju, jednocześnie zapewniając turystom bezpieczny wypoczynek. więcej...

BRANŻA

DIT świętował zakończenie lata i światowy dzień turystyki

8 października Dolnośląska Izba Turystyki zorganizowała we wrocławskim Hotelu Europejskim uroczyste podsumowanie sezonu letniego połączone ze celebrowaniem światowego dnia turystyki.

więcej...

PERSPEKTYWY DLA BRANŻY

Polacy z podróżniczymi planami. LOT szykuje milion miejsc do kierunków wakacyjnych.

74 proc. Polaków planuje podróż w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, wynika z badania przeprowadzonego w połowie września przez Europejską Komisję Turystyki na dziesięciu największych rynkach źródłowych Starego Kontynentu.

więcej...

IX Forum Biur Podróży

Touroperatorzy w aktualnej sytuacji i w perspektywie najbliższych 72 miesięcy - oferta, rynek, zasady współpracy


Debata z udziałem największych touroperatorów

Turystyka, używając terminologii bokserskiej, otrzymała serię ciężkich ciosów i znalazła się na deskach ringu, ale podniosła się i nadal walczy. Płacze, narzekania i utyskiwania nie pomogą. Potrzebne są konkrety, efektywny lobbing, ciężka praca i cierpliwość. 

 

więcej...

SYTUACJA ZA GRANICĄ

Niemieccy agenci z większą pomocą od rząduDruga transza pomocy dla przedsiębiorców przyjęta przez niemiecki rząd uwzględnia teraz utracone prowizje i marże za wyjazdy, które miały się odbyć do końca tego roku, a które były zamówione między 18 marca a 18 września br. Pomoc należy się też, jeśli wycieczka została kupiona przed 18 marca, ale miała być zrealizowana po 31 sierpnia.

więcej...

DESTYNACJE
Niemiecka branża turystyczna przeciwna kwarantannie
Od 15 października Niemcy powracający z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego będą się musieli poddać minimum 5-dniowej kwarantannie. Niemiecka branża turystyczna głośno się temu sprzeciwia.
więcej...

DESTYNACJE
Prawie 7,5 mln gości przyjęła w tym roku Chorwacja
Pojawiły się najnowsze informacje dotyczące ruchu turystycznego w Chorwacji. W pierwszych 9 miesiącach 2020 r. Polacy byli trzecią nacją odwiedzającą ten kraj.
więcej...


LUDZIE BRANŻY

Paweł Niewiadomski ponownie prezesem ECTAA

Uczestnicy półrocznego spotkania ECTAA wybrali dziś Pawła Niewiadomskiego na prezesa tej organizacji. Będzie to druga jego kadencja na tym stanowisku.

więcej...

DESTYNACJE
Niemcy ostrzegają przed podróżami krajowymi


W Niemczech rośnie liczba zakażeń koronawirusem a to dla lokalnych władz powód do wprowadzenia ograniczeń w podróżowaniu dla mieszkańców tych regionów kraju, które zostały uznane za ryzykowne.

więcej...

DESTYNACJE
Brytyjczycy chcą wyjechać w tym sezonie na narty

Z nadejściem jesieni sytuacja epidemiczna w świecie się nie poprawia, co stawia pod znakiem zapytania wyjazdy zimowe Brytyjczyków. Jak potwierdzają badania spora część mieszkańców Wysp ma jednak nadzieję, że ten zimy wyjedzie poszusować na nartach.

więcej...

WYDARZENIA

Październikowe „mini targi” ITB tylko wirtualnie

Początkowo wydarzenie We Love Travel – wspólny projekt targów ITB Berlin i Berlin Travel Festival, miało odbywać się w świecie rzeczywistym i wirtualnym. W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w
Berlinie organizatorzy zdecydowali się tylko na tę drugą formę.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   147 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter