Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


KORONAWIRUS

Branża jest na skraju wyczerpania

W branży MICE już doszło do zwolnień i skracania czasu pracy, w turystyce
indywidualnej o takich planach mówi się coraz głośniej. - Sektor turystyczny jest na skraju wyczerpania –
twierdzi Bartosz Bieszyński, koordynator zespołu ds. zarządzania kryzysowego przy Ministrze Rozwoju. Od spotkania branży turystycznej z minister Jadwigą Emilewicz minął już ponad tydzień, w międzyczasie rząd przywrócił kontrole na granicach i zatrzymał międzynarodowy lotniczy i kolejowy ruch pasażerski, a na razie propozycji pomocowych ze strony rządzących brak.


więcej...

KORONAWIRUS

Sztab kryzysowy dla turystyki już działa

 - „W Ministerstwie Rozwoju powołany został zespół roboczy złożony z przedstawicieli branży turystycznej i transportowej. Zbieramy postulaty i konsultujemy rozwiązania, które mogą pomóc przedsiębiorcom” - poinformował na Facebooku Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister odpowiedzialny za turystykę.

więcej...

KORONAWIRUS

OPLOT prosi rząd o wsparcie dla przedsiębiorców

Ogólnopolskie Porozumienie Lokalnych Organizacji Turystycznych jest kolejną organizacją branżową, która występuje do władz o wsparcie dla przedsiębiorców turystycznych dotkniętych skutkami rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

więcej...

KORONAWIRUS

Granice Unii Europejskiej zamknięte

W ramach walki z koronawirusem liderzy państw europejskich zdcydowali o czasowym zamknięciu granic UE.

więcej...

KORONAWIRUS

Branża nie dowie się dziś, na jakie wsparcie rządu może liczyć

Jeszcze wczoraj premier Mateusz Morawiecki informował, że dziś na Radzie Ministrów przedstawione zostaną rozwiązania, które mają zabezpieczyć gospodarkę przed skutkami pandemii wywołanej koronawirusem. Rozmowy w tej sprawie były prowadzone w formie wideokonferencji. 

więcej...

KORONAWIRUS

Itaka udostępnia bezpłatnie poradnik nt. koronawirusa

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki zdecydował o bezpłatnym udostępnieniu poradnika poświęconego koronawirusowi, który biurowydało wspólnie z wydawnictwem Pascal. Książkę „Koronawirus. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby się zabezpieczyć” można pobrać w formie ebooka do dnia oficjalnej premiery czyli do 25.03.2020 r. ze strony www.itaka.pl/poradniki/Publikacja zawiera wszystkie znane na temat wirusa informacje oraz sposoby i zasady na to, by zminimalizować niebezpieczeństwo zarażenia, a także aspekty socjologiczne jak zjawiska infodemii i fake news. 

więcej...

LUDZIE
Katarzyna Choczaj w zarządzie Pomorskiej ROT


Wybrana do zarządu PROT Katarzyna Choczaj na co dzień jest związana z Urzędem Miasta Sopot, w którym odpowiada za turystykę i współpracę zagraniczną.

więcej...

KORONAWIRUS

50 milionów euro na powroty Niemców do domu

Niemiecki MSZ ostrzega przed podróżami
na całym świecie i informuje, że na akcję
powrotów obywateli do kraju rząd przeznaczył 50 milionów euro. Jak podkreśla resort, powroty do domów stają się coraz bardziej utrudnione, bo kolejne kraje wprowadzają zakazy lotów lub przynajmniej drastycznie je ograniczają. 

więcej...

WYDARZENIE

NIT na temat problemów związanych z koronawirusem

Uczestnicy nadzwyczajnego posiedzenia zarządu Nowosądeckiej Izby Turystyki przedstawiali problemy z jakimi borykają się w związku z szerzeniem się pandemii koronawirusa, również propozycje rozwiązań dla branży, które mogłyby wdrożyć władze, by zmniejszyć rozmiar strat jakie poniesie sektor turystyczny.
więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Pomorska ROT przedłuża termin składania wniosków

Warunkiem przystąpienia do konkursów jest brak zaległości w regulowaniu składek członkowskich i przesłanie projektów wydawnictw lub propozycji działań promocyjnych. 
więcej...

KORONAWIRUS

Egipt zawiesza wszystkie loty

Od najbliższego czwartku, 19 marca do końca miesiąca loty z i do Egiptu bedą zawieszone, podaje agencja informacyjna Reutera. W tym czasie hotele będą dezynfekowane. Osoby, które jeszcze przebywają na wakacjach w kraju faraobów, będą mogły dokończyć urlop. 

więcej...

KORONAWIRUS

Air France/ KLM uziemiają samoloty dalekiego zasięgu

Wszystkie samoloty Airbus 380 w Air France i wszystkie Boeingi 747 w KLM pozostaną na ziemi. Grupa będzie stopniowo zmniejszać zakres działalności, a liczba oferowanych  miejsc spadnie o 70 do 90 proc. Ograniczenie w oferowaniu potrwa dwa miesiące.
więcej...

KORONAWIRUS

Pierwsze efekty lobbyingu ECTAA

Turystyka i transport, w szczególności
lotnictwo, to obok sektora zdrowia obszary gospodarcze, które w największym stopniu zostały dotknięte skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa. Komisja Europejska dostrzegła trudną sytuację, w jakiej znalazła się branża i przyznaje, że należy jej pomóc. Jak podkreśla Paweł Niewiadomski, prezes ECTAA, organizacji reprezentującej europejskie biura touroperatorskie i agencyjne, przedsiębiorcom do utrzymania płynności finansowej potrzebne jest zapewnienie tymczasowych pakietów pomocy. W niektórych przypadkach takie wsparcie jest jeszcze rozważane, w niektórych już udzielane. To jeden z sukcesów ECTAA w walce z koronakryzysem na rzecz sektora. 

więcej...

KORONAWIRUS 
Badanie sektora turystyki usług przewodników, pilotów wycieczek i rezydentów biur podróży

Piotr Kruczek (FORUM TURYSTYKA) przedstawia nam badania sektora usług przewodników, pilotów wycieczek, rezydentów biur podróży. 

 
więcej...

KORONOAWIRUS

Ministerstwo Rozwoju przygotowało poradnik dla turystów i biur podróży

- „Ryzyko zakażeń koronawirusem powoduje
zakłócenia w ruchu turystycznym. W związku z tym przygotowaliśmy dla Was odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami oraz do podejmowania przemyślanych decyzji w zakresie odstępowania od umów o udział w imprezach
turystycznych” - czytamy na stronie resortu.

więcej...

KORONAWIRUS

Dziś informacja nt. organizacji powrotów z zagranicy

Michał Dworczyk, szef KPRM, powiedział

w rozmowie z TVN24, że dziś (14 marca) o godz. 11 zbierze się rządowy sztab kryzysowy. Będzie obradował m.in. nad organizacją powrotów Polaków przebywających zagranicą. Premier Morawiecki zapewnił wcześniej, że loty czarterowe zostaną utrzymane.

więcej...

KORONAWIRUS

Rząd zabrania podróży zagranicznych, touroperatorzy odwołują wyjazdyRząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego,
co oznacza m.in. tymczasowe przywrócenie granic i zawieszenie międzynarodowych połączeń lotniczych i kolejowych. Biura odwołują wycieczki, LOT od 15 marca zawiesza wszystkie rejsy z Polski i z Węgier.

więcej...

 
PROMOCJA TURYSTYCZNA

Marcowa edycja akcji „Polska zobacz więcej -weekend za pół ceny” odwołana


Polska Organizacja Turystyczna, koordynator akcji, odwołał ją ze względu na konieczność ryzyka wynikającego z ewentualności rozszerzania się pandemii koronawirusa.

więcej...

ORGANIZACJE

Świętokrzyskie z nowym szlakiem

ROT Woj. Świętokrzyskiego był jednym z 22 podmiotów, którym Ministerstwo Rozwoju przyznało dofinansowanie. 
więcej...

WYDARZENIE

O turystyce na Podlasiu

Region powinien wykorzystywać atrakcyjność przyrodniczą, kulturowądo tworzenia produktów turystycznych, uważają uczestnicy spotkania branżowego dot. turystyki w woj. podlaskim.

więcej...

< 1 3 4 5 6 7   ...   116 >
 
Sylwetka

»» Marek Wojnar, właściciel Biura Podróży Radtur  » więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter