Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Pomorskie Forum Turystyczne w tym roku wirtualnie

Tegoroczne Pomorskie Forum Turystyczne przyjęło formę zdalną, co umożliwiło udział w nim branży turystycznej spoza Pomorza.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

Finaliści Turystycznych Mistrzostw Blogerów 2020 wybrani

Zakończył się pierwszy etap konkursu organizowanego przez POT. Do akcji której celem jest promocja turystyki krajowej zgłosiło się 63 blogerów. Spośród nich kapituła wybrała 16 finalistów reprezentujących poszczególne regiony kraju.

więcej...

BRANŻA

Oferta TUI na zimę okrojona

Niemiecki koncern TUI podsumował sprzedaż ofert na lato 2020 i zaprezentował plany na sezon zimowy.

więcej...

PROMOCJA TURYSTYCZNA

W Małopolsce wciąż jest co odkrywać


W ostatnim czasie Województwo Małopolskie wspólnie z Małopolską Organizacją Turystyczną zainaugurowały kampanię „Małopolska. Poznajmy się” zachęcającą mieszkańców Polski do odbywania podróży turystycznych do Małopolski i ukazującą region jako idealne miejsce do wypoczynku w duchu „slow” i poza utartymi szlakami. W jej ramach przeprowadzono ankietę dot. mniej znanych miejsc w regionie.

więcej...

TOUROPERATORZY

Turystyka wyjazdowa dla Ministerstwa Rozwoju nie jest priorytetem


Turystyka wyjazdowa jest również w polu widzenia problemów wynikających z pandemii COVID-19, jednakże nie jako zadanie pierwszoplanowe i priorytetowe jako, że z punktu widzenia bilansu płatniczego i polskiej gospodarki, byłoby to promowanie i subsydiowanie importu” - czytamy w odpowiedzi Ministerstwa Rozwoju do Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

więcej...

PROGRAMY DLA PRZEDSIĘBIORCÓW
Ruszył nabór do programu 
Polityki Nowej Szansy


Od 24 września przedsiębiorcy, którzy potrzebują pomocy przy restrukturyzacji, mogą ubiegać się o wsparcie w ramach tzw. Polityki Nowej Szansy. Z programu skorzystają firmy będące w kryzysie od jakiegoś czasu, który przez pandemię jeszcze się pogłębił. 

więcej...

#CzasNaPolskę

Pobierz październikowe wydanie  #CzasNaPolskę


Ukazało się kolejne specjalne wydanie Wiadomości Turystycznych - #CzasNaPolskę. Promujemy w nim najlepsze polskie produkty turystyczne, ciekawe lokalizacje oraz miejsca warte odwiedzenia.  Czytaj artykuł i pobierz bezpłatnie.


 

więcej...

LUDZIE
Lidia Łączny prezesem Klastra Turystycznego „Szlak Piastowski w Wielkopolsce”

Podczas walnego zebrania człoków Klastra wybrano
prezesa tej organizacji. Została nim dotychczasowa dyrektor biura Klastra, Lidia Lączny. Podczas niedawnego walnego zebrania członków Stowarzyszenia Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce” powołano również nowy organ organizacji, tzw. Radę Stowarzyszenia, której głównym zadaniem jest wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju klastra.
więcej...

REGULACJE DLA BRANŻY

Wojewoda Mazowiecki odwołał polecenie wstrzymania wycieczek

Konstanty Radziwiłł, wojewoda mazowiecki, odwołał polecenie wydane 9 marca tego roku dotyczące wstrzymania wycieczek, wymian i wyjazdów zagranicznych oraz przyjmowania wycieczek i wymian zagranicznych na terenie przedszkola, szkoły, placówki i placówki doskonalenia nauczycieli.
 

więcej...

BRANŻA
Światowa Organizacja Turystyki będzie mieć oddział regionalny
W czasie obrad Rady Wykonawczej zdecydowano o powołaniu pierwszego w historii oddziału regionalnego UNWTO. Ma powstać w Rijadzie w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
więcej...

TOUROPERATORZY

Rainbow zabierze turystów zimądo dalekich krajów, na Lato 2021 przygotował najniższe w historii zaliczki.

Kierunki pełne słońca i swobodnej zmiany” to najnowsza oferta Rainbowa na sezon Zima 2020/21. By zachęcić turystów do rezerwacji wycieczek do bliskich i dalekich krajów, touroperator gwarantuje trzy dodatkowe korzyści.

więcej...

USTAWA-TARCZA DLA TURYSTYKI

Tarcza (czy na pewno) dla turystyki?


Tzw. tarcza dla turystyki została opublikowana
w Dzienniku Ustaw, jednocześnie ZUS zamieścił na swojej stronie internetowej zestawienie form pomocy i uprawnionych do niej podmiotów. Co prawda na liście znaleźli się agenci turystyczni, piloci i przewodnicy oraz hotelarze, ale także wiele innych firm, które nie są wprost związane z branżą turystyczną.

więcej...

EGIPT

Agenci i dziennikarze z wizytą w Hurgadzie

Na zaproszenie biura podróży ETI grupa 30 agentów i dziennikarzy udała się w połowie września do egpiskiego kurortu Hurgada na wizytę studyjną. Study tour zorganizowano, by sprawdzić jak wyglądają podróże do tego kraju w czasie pandemii - w tym jak przebiega proces badania turystów na egipskich lotniskach pod kątem koronawirusa - także jak przygotowana jest do obsługi gości tamtejsza baza noclegowa.
więcej...

DESTYNACJE
Wkrótce możliwy długoterminowy wjazd do Tajlandii

Prawdopodobnie od października turyści będą mogli, posługując się specjalną wizą, przyjechać do Tajlandii na minimum trzy miesiące.

więcej...

LINIE LOTNICZE

Tanie linie ścigają się na promocje

W jednodniowej wyprzedaży Wizz Air oferuje do 50 proc. rabatu na wybrane loty. Ryanair daje natomiast drugi bilet za darmo. Prezes tego ostatniego przyznaje, że poziom rezerwacji na sezon zimowy jest bardzo niski.

więcej...

BRANŻA
Wybrano prezydium Śląskiej Rady Turystyki
W najbliższych miesiącach Rada zajmie się analizą rynku turystycznego regionu, by zdiagnozować kondycję lokalnej branży turystycznej.
więcej...

PODATKI

Turyści zapłacą więcej za pobyt w uzdrowiskach

W początkach 2021 r. maksymalna stawka opłaty uzdrowiskowej wzrośnie o 18 groszy od obecnie obowiązującej. 
więcej...

BRANŻA

Bon aktywowała jedna czwarta uprawnionych


Stosunkowo najczęściej aktywowali bony turystyczne mieszkańcy Dolnego Śląska. Warmia i Mazury, także Podlasie znalazły się wśród województw, gdzie świadczenia pobrało najmniej uprawnionych.
więcej...

LINIE LOTNICZE

Wizz Air pomaga zaplanować wyjazd

Wizz Air wprowadził mapę do planowania podróży, dzięki której klienci, ale też agenci i touroperatorzy sprawdzą, dokąd w ramach siatki połączeń przewoźnika można w danym momencie polecieć.

więcej...

TARGI TURYSTYCZNE

POT zachęca do udziału w WTM

Choć w tym roku londyńskie targi WTM odbędą się w świecie wirtualnym, Polska Organizacja Turystyczna tradycyjnie będzie się na nich prezentować. Jak zwykle zachęca przedsiębiorców do udziału w wystawie.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   147 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter