Strona główna  |  Sklep  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BRANŻA

Majorka mówi "nie" masowej turystyce

W początkach lipca władze Majorki uchwaliły plan interwencyjny obszaru turystycznego. To dokument zawierający wytyczne dotyczące ochrony cennych przyrodniczo obszarów wyspy i przeciwdziałania skutkom rozwoju turystyki masowej.
więcej...

PROMOCJA 

Zapraszamy na spacer po Elblągu!

Prastary port Wikingów, dawna hanzeatycka potęga handlowa, była stolica państwa Zakonu Krzyżackiego. „Złoty wiek” miasta przypada na XVI i XVII stulecie, wtedy Elbląg był głównym portem morskim Rzeczpospolitej. To miasto o bardzo bogatej historii. Zabytkowa cześć Elbląga została niemal doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej. To jedno z najstarszych miast w Polsce – starsze niż Warszawa, Toruń czy Wrocław. 

więcej...

BONY TURYSTYCZNE

26 lipca pierwsze wypłaty z bonów?

Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga
Emilewicz zapewnia, że zarówno systemy informatyczne ZUS-u jak i POT są przygotowane, by już 26 lipca wypłacić pierwsze świadczenia w ramach prezydenckiego programu bonów turystycznych.

więcej...

BRANŻA

Powiat drawski i szczecinecki będą współpracować w zakresie rozwoju turystyki

8 lipca w Szczecinku przedstawiciele powiatów drawskiego, szczecineckiego, miasta Szczecinek, także Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej podpisali porozumienie którego celem jest stworzenie marki turystycznej Pojezierze Drawskie, a następnie jej wspólne promowanie przez samorządy i lokalną branżę turystyczną.

więcej...

BRANŻA

Poznań z obiektem wpisanym na Listę UNESCO?

Trwają prace nad wyborem obiektów z Poznania, które mogłyby być zarekomendowane do wpisania ich na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miasto chce tym sposobem zwiększyć swoją atrakcyjność turystyczną.

więcej...

DESTYNACJE

Francja przetestuje na lotniskach na koronawirusa

Francja chce testować na obecność
koronawirusa pasażerów przylatujących z regionów z wyższym odsetkiem zachorowań, zapowiada rzecznik tamtejszego rządu Gabriel Attal.

więcej...

POMOC DLA BRANŻY

Niemieckie biura odzyskają stracone prowizje i marże

Niemiecki rząd przyjął zapowiadany wcześniej pakiet pomocowy dla małych i średnich przedsiębiorstw. W stosunku do pierwotnych założeń udało się poszerzyć zakres wsparcia dla branży turystycznej. Programem dopłat objęte będą nie tyko spadki przychodów z tytułu prowizji, którą agenci musieli zwrócić touroperatorom za sprzedane wycieczki, które zostały odwołane z powodu wybuchu koronawirusa, ale też marże touroperatorów. 

więcej...

WYDARZENIE
Targi Czech Travel Market odbędą się w litopadzie

Piąta odsłona czeskich targów odbędzie się w Pradze. Wśród nowinek wymieniana jest konferencja organizowana przez CzechTourism.

więcej...

POMOC W KRYZYSIE
Branża turystyczna aglomeracji wałbrzyskiej dziękuje medykom za pracę

Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska postanowiła podziękować personelowi medycznemu z obszaru aglomeracji za zaangażowanie i trud w walkę o zdrowie jej mieszkańców i przekazała około 400 voucherów uprawniających do bezpłatnego skorzystania z oferty turystycznej na terenie Wałbrzycha i okolic.

więcej...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisarz Vălean: linia lotnicza musi oddać pieniądze w ciągu 7 dni

Jeśli lot został odwołany, pasażer powinien otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu siedmiu dni, przypomina Adina Vălean, unijna komisarz transportu w rozmowie poświęconej wyjazdom letnim. Jeśli linia lotnicza nie spełni tego obowiązku, pasażer powinien zwrócić się o pomoc do krajowego urzędu ochrony konsumentów. 

więcej...

PRZYWRACANIE TURYSTYKI

Drezno informuje po polsku


Dresden Marketing, który odpowiada za promocję turystyczną Drezna i Krainy Łaby, uruchomił w ramach własnej strony internetowej nowy serwis turystyczny po polsku.Turyści znajdą tam rozporządzenia  władz Saksonii i Niemiec dotyczące ochrony przed koronawirusem. Strona jest stale aktualizowana i uzupełniana, posiada także podstrony, m.in. dla turystów rodzinnych. 

więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Wjazd do Dubaju na nowych zasadach

Od 7 lipca turyści mogą znów odwiedzać najpopularniejszy emirat Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Dubaj. Aby zapewnić bezpieczeństwo turystom, władze wprowadziły szereg środków bezpieczeństwa.

więcej...

PROMOCJA
Toruń – miasto dla każdego! 


Toruń skrada serce każdemu, kto odwiedził go chociaż raz. Zapada w pamięć nie tylko przez swoją niepowtarzalną atmosferę, wyjątkową architekturę wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz bogactwo kulturalne i historyczne, ale również przez różnorodność atrakcji dla turysty w każdym wieku. I choć do tej pory rok 2020 nie sprzyjał podróżowaniu, po wielu przygotowaniach w obiektach i podjęciu wszelkich środków ostrożności, miasto jest bezpieczne i gotowe na przyjmowanie turystów. więcej...

SEZON TURYSTYCZNY 2020

Udany czerwiec dla chorwackiej turystyki

W czerwcu w kraju nad Adriatykiem najwięcej było Niemców, Słoweńców i Austriaków. Jak podaje Chorwacka Wspólnota Turystyczna w oficjalnym komunikacie, w czerwcu Chorwację odwiedziło 892 tys. turystów (dla porównania w analogicznym okresie rok wcześniej było ich niemal 3 mln), generując 4,79 mln noclegów.

więcej...

PROMOCJA 
„Zielone” Śląskie w blogosferze – nowa kampania Śląskiej Organizacji Turystycznej
Śląska Organizacja Turystyczna stawia na promocję „w sieci”. W czerwcu wystartowała kampania z udziałem pięciu najbardziej poczytnych blogów o tematyce podróżniczej, koncentrujących się na wycieczkach po zielonych zakątkach województwa śląskiego. Kampania będzie realizowana do końca wakacji.


więcej...

WYDARZENIE
Opolska ROT przeprowadziła walne zebranie członków

Pod koniec czerwca w Podlesiu odbyło się walne zebranie członków Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Podczas zebrania przyjęto sprawozdanie merytoryczne i finansowe z działalności za 2019 r., udzielono absolutorium zarządowi OROT, dyskutowano też na temat najbliższej działalności organizacji.

więcej...

WSPARCIE TURYSTYKI

67 mln zł dla turystyki od Mazowsza


Prawie 67 mln zł mają wynieść dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw,
z Mazowsza dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Otrzymają je firmy prowadzące działalność turystyczną, hotelarską, restauracyjną, rozrywkową, sportową i rekreacyjną oraz kulturalną. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

więcej...

WYDARZENIE

Walne Zgromadzenie Członków ROTWŚ


80 członków Regionalnej Organizacji Turystycznej Woj. Świętokrzyskiego uczestniczyło w walnym zebraniu członków zorganizowanym pod koniec czerwca w Kielcach.

więcej...

LUDZIE

Giorgio Armani specjalnym ambasadorem UNWTO ds. zrównoważonej turystyki
 

Twórca ma promować działania podejmowane przez organizację na rzecz tworzenia warunków do zrównoważonego i odpowiedzialnego rozwoju turystyki na świecie. Armani dołączył do sporego grona gwiazd i sław (ludzi kultury, sportu) pełniących rolę ambasadorów. W ostatnim czasie w gronie tym znalazł się m.in. piłkarz Iker Casillas.
więcej...

WYJAZDY ZAGRANICZNE

Polacy polecą na Cypr bez testów

Cypr zmienił kategoryzację krajów i wpisał Polskę do grupy A. Dla podróżnych oznacza to, że nie muszą legitymować się negatywnym wynikiem testu PCR na koronawirusa.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   136 >
 
Sylwetka

»»Paweł Bączek, prezes zarządu JAN-POL Incoming Tour Operator.
 
» więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter