Strona główna  |  Prenumerata  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


BIURA

Ostalska&Majda Partners czyli Ski Travel

Dorota Ostalska i Krzysztof Majda,
doświadczeni menedżerowie, którzy
przez wiele lat pracowali w Neckermannie, otworzyli własne biuro touroperatorskie. Na początek będą sprzedawać wycieczki narciarskie do Austrii i Włoch, w programie letnim poza tymi dwoma krajami znajdzie się także Bułgaria. Touroperator dopiero powstał, nie istnieje nawet tydzień, a już pierwsi agenci podpisali umowę i zadeklarowali współpracę. Biura, które sprzedawały dojazd własny Neckermanna, znajdą w produkcie Ostalska&Majda Partners tę samą jakość i atrakcyjne ceny. Na razie organizator bazuje na dojeździe własnym, choć w przyszłości nie wyklucza wprowadzenia innych wariantów.

więcej...

WYDARZENIA

KLM ma już 100 lat

7 października 2019 roku linie KLM obchodziły
setne urodziny. Z tej okazji przewoźnik
zorganizował spotkanie, które było okazją do przedstawienia historii i planów przewoźnika na kolejne lata. Frantisek Siling, dyrektor generalny KLM i Air France w Polsce przypomniał, że przed stu laty, holenderski wizjoner Albert Plesman wraz z inwestorami założył KLM. Pierwszy lot
pilotowany przez Jerry’ego Shawa odbył się
z Londynu do Amsterdamu 17 maja 1920 roku.

więcej...

LUDZIE

Derela pokieruje hotelem Best Western w Juracie

Artur Derela, dotychczasowy dyrektor
Mercure Warszawa Grand rozstał się z firmą i dołączył do zespołu Polskiego Holdingu Hotelowego. Będzie w nim odpowiadał za hotel Best Western Jurata, którego dyrektorem został 1 października. Z kolei Ewa Szczepańska, która do tej pory kierowała tym obiektem, stanęła na czele Golden Tulipa Międzyzdroje Residence.

więcej...

LUDZIE

Jacek Kowalczyk odszedł z Urzędu Marszałkowskiego Woj. Świętokrzyskiego

Z urzędem maraszłkowskim Jacek Kowalczyk był związany przez 21 lat, w ostatnich latach szefował departamentowi odpowiedzialnemu m.in. za turystykę. Jak donoszą lokalne media, ma teraz pracować w urzędzie miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

więcej...

TOUROPERATOR
Exim Tours pomoże turystom głosować podczas wakacji

W niedzielę 13 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Dla wszystkich tych, którzy w trakcie wyborów parlamentarnych wyjeżdżają z biurem Exim Tours na wakacje lub planują to zrobić, touroperator umożliwi wzięcie udziału w głosowaniu.
więcej...

LUDZIE

Joanna Frącczak w dziale wyjazdów grupowych Mouzenidis Travel


Joanna Frącczak z Mouzenidis Poland jest związana od kilku lat. Ostatnio pracowała na stanowisku przedstawiciela regionalnego. Joanna Frącczak jest absolwentką turystyki i rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W początkach kariery była związana z biurem podróży Itaka (pełniła m.in. obowiązki kierownika salonu).
więcej...

LUDZIE

Scarlet Snow Belo mianowana turystycznym ambasadorem Filipin

Ciesząca się dużą popularnością w ojczyźnie modelka i influencerka ma promować kraj jako atrakcyjny kierunek turystyczny. Włączy się m.in. w kampanię „It’s More Fun in the Philippines”.

więcej...

LUDZIE
Awanse w Organizacji Turystycznej Tajlandii

Thapanee Kiatphaibool i Numfhon Boonyawat w Organizacji Turystycznej Tajlandii mają nadzorować działania związane z rozwojem produktów turystycznych i planowaniem marketingowym.

więcej...

STUDY TOUR

Ukraińscy touroperatorzy z wizytą w Świętokrzyskim

W programie wizyty studyjnej było zwiedzanie Buska Zdroju, spotkanie z władzami Sandomierza i rozmowy stolikowe z przedstawicielami świętokrzyskiej branży turystycznej.

więcej...

LUDZIE
Nowy dyrektor regionalny wielkopolskiego IGHP

Marcin Procajło jako dyrektor regionalny chce się skupić na integracji hotelarzy
województwa wielkopolskiego i uzyskaniu realnego pozytywnego wpływu na tamtejsze środowisko biznesowe.Nowy dyrektor regionalny ukończył zarządzanie w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie. Z hotelarstwem jest związany od ćwierćwiecza
więcej...

KONKURS
Polska Organizacja Turystyczna nagrodziła blogerów

Anita i Paweł Skowerowie, autorzy bloga 101countriesbefore50”, zwyciężyli w drugiej edycji Turystycznych Mistrzostw Blogerów, byli też najlepsi w zadaniu przygotowanym przez partnera akcji - PKP Intercity.

 

więcej...

NOWY NUMER
PIT-y rujnują regiony


Zmiany w prawie podatkowym odbiją się niekorzystnie na turystyce. Już teraz budżety samorządów odnotowują straty z tytułu ulgi dla młodych. Od sierpnia obowiązuje już ulga podatkowa dla młodych osób do 26. roku życia, czego koszty ponoszą w dużej mierze Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST).

więcej...

ŻYCZENIA
Świętujmy Światowy Dzień Turystyki

Dzisiaj, 27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. Hasło pierwszych jego obchodów w 1980 roku podkreślało „wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”.


 
więcej...

WIZYTA STUDYJNA
Branża turystyczna poznawała gminę Czerwonak

W programie wizyty, poza zwiedzaniem, znalazło się podsumowanie działalności Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i rozmowa o planach na przyszłość.

więcej...

KRAJE

Malta świętowała Dzień Niepodległości

W czasie uroczystości zorganizowanej z okazji
Narodowego Dnia Niepodległości Malty
ambasador tego kraju w Warszawie podkreślał znaczenie Polski jako rynku źródłowego dla turystyki przyjazdowej na wyspy Archipelagu Maltańskiego. Trend w tym obszarze, jest wyraźnie wzrostowy.

więcej...

TOUROPERATORZY

Rainbow daje zniżki klientom Neckermanna

Klienci, którzy mieli wykupioną wycieczkę
u Neckermanna na sezon Lato 2019, mogą skorzystać z oferty specjalnej przygotowanej dla nich przez biuro Rainbow. 15-procentowy rabat naliczany jest od aktualnej ceny i dotyczy wyjazdów do wszystkich krajów i hoteli z oferty.

więcej...

NECKERMANN POLSKA

Prezes Neckermanna przeprasza

„Za wszystkie problemy, jakie dzisiaj macie, biorę na siebie pełną odpowiedzialność” - pisze Maciej Nykiel, prezes Neckermann Polska w liście do agentów. Jak tłumaczy, choć oficjalna informacja o ogłoszeniu niewypłacalności przez Neckermanna została podana już wczoraj (25 września), prezes chciał wyjaśnić sytuację agentom nie używając prawniczego języka.


 

więcej...

LUDZIE
Angela Saliba nowym dyrektorem generalnym Sheraton Warszawa
Angela Saliba posiada 27-letnie doświadczenie w branży.Pracowała m.in. w Westin Dragonara Resort, pierwszym hotelu marki Westin poza granicami Stanów Zjednoczonych, gdzie pełniła funkcję Executive Housekeeper, później dyrektora Six Sigma oraz w Le Meridien St Julians, najbardziej znaczącego gracza na rynku hoteli SPA na Malcie jako dyrektor. więcej...

LUDZIE
Jarosław Nowak prezesem Elbest Hotels 

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu sieci Elbest Hotels.W przeszłości był zawodowo związany ze środowiskiem turystycznym, zwłaszcza w zakresie promocji Polski.Od połowy lat 90-tych był m. in. udziałowcem, właścicielem oraz prezesem kilku firm krajowych, a od 2010 roku również  zagranicznych, m. in. w Rosji i Kazachstanie.
więcej...

SPOTKANIE

Członkowie Oddziału Pomorskiego PIT spotkali się w Ustce

Uczestnicy spotkania podejmowali dyskusje na temat bieżącej sytuacji branży turystycznej w Polsce, także perspektyw rozwoju segmentu.

więcej...

< 1 2 3 4 6 7 8 9 10   ...   106 >
 
Sylwetka

»» Czesław Płoński, właściciel Biura Podróży Nowator »więcej
Newsletter

»

Zamów newsletter