Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Od przyszłego tygodnia do Grecji bez kwarantanny

Choć Grecja zapowiedziała, że kraj otworzy się na turystów zagranicznych 14 maja, źródła Reutersa twierdzą, że od przyszłego tygodnia obowiązek kwarantanny dla podróżnych z Unii Europejskiej i pięciu krajów trzecich będzie zniesiony.

Bez konieczności odbycia kwarantanny będą mogli wjeżdżać zaszczepieni oraz ci z negatywnym wynikiem testu PCR na covid-19. Taką informację agencji Reutera przekazał wysoki rangą członek rządu Grecji, który prosił o zachowanie anonimowości. Zgodnie z bieżącymi wytycznymi wszyscy obcokrajowcy, którzy przyjadą do Grecji muszą okazać negatywny wynik testu na covid-19 i odbyć siedmiodniową kwarantannę. Podróżni z Wielkiej Brytanii i Emiratów dodatkowo muszą wykonać jeszcze jeden test po przylocie.

W zeszłym miesiącu Grecja zniosła już obowiązkową izolację dla mieszkańców Izraela, którzy przyjęli szczepionkę i mają negatywny wynik testu na koronawirusa.

Ze źródeł Reutersa wynika, że złagodzone zasady wjazdu będą obowiązywać mieszkańców Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Serbii, Izraela i Emiratów Arabskich, którzy do kraju przylecą na lotniska w Atenach, Salonikach, na Krecie (Heraklion i Chania), Rodos, Kos, Mykonos, Santorini, Korfu oraz przekraczających dwie wyznaczone granice lądowe.

Turyści będą musieli dostosować się do obowiązujących w kraju restrykcji.

Jak dotąd w kraju zanotowano 301,1 tys. zakażeń koronawirusem, 9,054 tys. osób zmarło. MG

2021-04-15 14:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
.

»

Sylwetka

»
»KRYSTYNA JUSZKIEWICZ
, Biuro Usług Turystycznych i Artystycznych Perfekt w Bolesławcu» więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter