Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY
W 2022 r. Rosjanie zrealizowali 7 milionów podróży zagranicznych w celach turystycznych

Rosyjska Służba Graniczna podała statystyki dotyczące liczby podróży zagranicznych zrealizowanych w ubiegłym roku przez obywateli tego kraju. Okazuje się, że mimo tego że przez restrykcje Rosjanom znacznie trudniej podejmować podróże zagraniczne, chętnych na nie nie brakuje. W ubiegłym roku poza Rosję wykonano 23,2 mln podróży, przy czym wyjazdów w celach turystycznych było 7 mln. Najwięcej wyjazdów miało miejsce w trzecim kwartale roku – 2,4 mln. Nieco mniej podróży zrealizowano w czwartym kwartale – 2,15 mln. W pierwszych dwóch kwartałach 2022 r. było ich najmniej: odpowiednio 1,17 i 1,16 mln.

Głównymi kierunkami turystycznymi odwiedzanymi przez Rosjan w 2022 r. była Turcja, do której odnotowano 3,7 mln przyjazdów, Zjednoczone Emiraty Arabskie, do których zrealizowano 909,7 tys. podróży (prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej) oraz Egipt z 761,5 tys. zrealizowanych podróży (o 5 proc. mniej niż rok wcześniej). Na kolejnych miejscach znalazła się Armenia, Tajlandia, Uzbekistan, Kazachstan, Malediwy, Azerbejdżan i Dominikana.

Łączna liczba wyjazdów zagranicznych w 2022 r. wzrosła o 2 mln w porównaniu z rokiem poprzednim. MO, foto Wiadomosci.onet.pl

2023-02-20 08:27:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter