Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


RYNKI

Polska wspiera Ukrainę przy rozwoju turystykiTurystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy to rozwiązania, które są sprawdzonym wzorcem dla innych państw w zakresie ochrony turystów. O tych narzędziach szerzej opowiadał wiceminister Andrzej Gut-Mostowy Marianie Oleskiv, minister Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy.

Wideospotkanie między stroną polską i ukraińską, które odbyło się z inicjatywy wiceministra turystyki Andrzeja Guta-Mostowego, ma być początkiem ścisłej współpracy roboczej między naszymi krajami. Polska będzie wspierać Ukrainę w zakresie prowadzenia analiz i badań w obszarze gwarancji bezpieczeństwa dla turystów.

Jak podaje MSiT w informacji prasowej, Ukraina chciałaby recypować rozwiązania zawarte w polskich przepisach. Zabezpieczenia w postaci I i II filara są bardzo wysoko oceniane również przez Bułgarię.

Wiceminister podkreślił, że Polska popiera starania Ukrainy w transformacji przepisów i dołączeniu do prac w Radzie Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki UNWTO. MG

2023-03-14 08:24:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»
»Katarzyna Krawiczyńska, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter