Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


TRENDY

Internauci wybrali najpiękniejsze plaże PolskiPortal rezerwacyjny Travelist.pl wziął pod lupę polskie plaże. Tym razem z okazji 10-lecia rankingu to sami plażowicze mogli zdecydować, które z nich zasługują na miano najpiękniejszych w kraju.

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znalazło się Świnoujście, na które głos oddało 29 proc. uczestników ankiety. Plaża, która ciągnie się przez kilkanaście kilometrów, uznawana jest za najczystszą i najbardziej ekologiczną na polskim wybrzeżu. Od 18 lat chwali się błękitną flagą – wyróżnieniem przyznawanym przez przedstawicieli Fundacji na rzecz Edukacji Ekologicznej. Poza tradycyjnym zbieraniem śmieci oraz odpadów, sprząta się ją za pomocą specjalistycznej maszyny do przesiewania zanieczyszczeń. Co ciekawe, tamtejsze wody są, jak na polskie warunki, wyjątkowo ciepłe – latem temperatura dochodzi do 26°C, dlatego nazywana jest Majorką Północy. Co ważne, ze względu na brak prądów morskich w tym rejonie praktycznie nie występują sinice.

Na drugim miejscu znalazł się Kołobrzeg, który ma trzy plaże – wszystkie odznaczone błękitną flagą. Pierwszą trójkę zamyka Hel, który w uplasował się na 10. miejscu w prestiżowym rankingu European Best Destinations 2022. Pierwszą dziesiątkę uzupełniają Mielno, Ustka, Łeba, Międzyzdroje, Ustronie Morskie, Grzybowo i Jastrzębia Góra. MG

2023-06-29 08:36:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter