Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

W Grecji przybywa turystów. Jak dotąd przyleciało ich o 30 procent więcejOd stycznia do maja do Grecji przyleciało łącznie 5,3 mln podróżnych, czyli o 29,3 proc. więcej niż przed rokiem. Zwiększyła się też liczba przyjazdów drogą lądową – konkretnie o 52,9 proc.

W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku na wyspy Dodekanezu, które obejmują m.in. Rodos i Kos, przyleciało o 78 tys. więcej gości niż rok temu (+14 proc.). Na Krecie podróżnych było o 9,2 proc. więcej (+73 tys. osób), na wyspach na Morzu Jońskim o 7,9 proc. więcej (+34 tys.), podaje grecka organizacja branżowa SETE. Na jej wyliczenia powołuje się portal GTP.

W analizowanym okresie turystów przylatujących do kraju było 5,3 mln, podróżujących drogą lądową 2,3 mln. To odpowiednio o 29,3 i 52,9 proc. więcej niż przed rokiem.

SETE podaje też, że przychody z tego tytułu wzrosły o 38 proc., i wyniosły 1,49 mld euro, ale ten wskaźnik odnosi się do okresu od stycznia do kwietnia. Wobec tego samego okresu przed pandemią jest to o 15,8 proc. więcej.

W maju Grecja i Cypr uzyskały 87-procentowy wynik w zakresie zadowolenia hoteli, co dało im pierwsze miejsce w ogólnym indeksie satysfakcji (GRI). Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania z wynikiem 85 proc., następnie Włochy i Turcja (84 proc.) oraz Francja (77 proc.). MG

2023-07-06 06:51:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter