Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 
Od początku lipca wstęp do rzymskiego Panteonu płatny 

Od 3 lipca turyści odwiedzający Panteon - świątynię zbudowaną czasach starożytnych będącą jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji w Rzymie (przed pandemią obiekt odwiedzało rocznie ok. 9 mln turystów) - muszą zapłacić za wstęp 5 euro. Od zasady tej przewidziano kilka wyjątków. Za darmo do obiektu wejdą uczestnicy mszy, mieszkańcy Rzymu oraz osoby do 18. roku życia.

Wprowadzenie opłaty za wstęp to efekt porozumienia, jakie w marcu tego roku podpisało Ministerstwo Kultury Włoch razem z diecezją rzymską. Wpływy z opłaty będą rozdzielane między resort kultury, który otrzyma 70 proc. kwoty na pokrycie wydatków związanych ze sprzątaniem i konserwacją zabytku, a diecezję, która otrzyma pozostałą część kwoty.

O wprowadzeniu opłaty za wstęp do Panteonu dyskutowano od kilku lat. Pierwsze tego typu propozycje pojawiły się w 2016 r. Jeszcze w styczniu br., kiedy ponownie powrócono do pomysłu ministerstwo chciało, by turyści płacili za wstęp 2 euro. Ostatecznie kwota jest o 3 euro wyższa. MO, foto Pixabay

2023-07-06 11:34:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter