Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE 

Turcja coraz popularniejsza jako kierunek turystyki medycznej

Według Tureckiego Instytutu Statystycznego 1,4 mln gości, która udała się w ubiegłym roku do Turcji, przyjechała w celach zdrowotnych i medycznych. Zdaniem Firuza Bağlıkaya, prezesa Stowarzyszenia Tureckich Biur Podróży (TÜRSAB), w tym roku kraj powinien ich przyjąć o 30 proc. więcej, tj. 1,8 mln. Wzrostowi towarzyszyć będzie wzrost przychodów z turystyki medycznej. 

Do tak optymistycznych prognoz skłaniają szefa TÜRSAB dane cząstkowe o przyjazdach turystów medycznych do Turcji w tym roku. W pierwszym półroczu odnotowano ich 474 tys., tj. 37,5 proc. więcej niż w analogicznym 2022 r.

Chorzy przyjeżdżają do Turcji podreperować zdrowie w różnych specjalizacjach medycznych, ale i na zabiegi upiększające, np. przeszczepy włosów. Z informacji przekazanych przez biura podróży specjalizujące się w turystyce medycznej, wynika, że właśnie przeszczepy włosów są jednym z chętniej wybieranych przez obcokrajowców zabiegów. Wykonuje się je w Stambule, także w Izmirze czy Antalyi. Chętnych na ten rodzaj zabiegu ma być w tym roku o 20 proc. więcej niż w 2022. MO, foto Pixabay

2023-07-10 07:04:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter