Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTNACJE 

MSZ ostrzega przed nawałnicami w Słowenii

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Słowenii infomuje, że od kilku tygodni na terenie Słowenii dochodzi do obfitych opadów deszczu, które doprowadziły do podniesienia się poziomów wszystkich cieków i lokalnych osunięć ziemi. Najgorsza sytuacja panuje w północnej i środkowej części kraju. Na skutek burz, powodzi i osunięć zamknięto m.in. węzły komunikacyjne Lesce i Brnik na autostradzie Gorenjska, droga Velenje-Arja vas w Velika Pirešica, droga Radlje-Dravograd w Boštjan i Gortini, droga Ravne-Dravograd i Dravograd-Maribor w pobliżu Ožbalt. Zamknięto też autostradę PŁ-PD w okolicach miasta Celje.

Drogi Sv. Barbara–Hrastnica, Šenčur–Voklo, Tolmin–Idrija koło Dolenji Trebuša, Idrija–Sp. Idrija koło Marof, Mlaka–Srakovlje, Studeno–Železniki, Gorenja vas–Škofja Loka, Trebija–Žiri, Jezero–St. Fužina i Tržič–Ljubelj po stronie austriackiej są również zamknięte.

Ponieważ przewidywane są dalsze opady na terenie całego kraju, zalecane jest staranne planowanie podróży do Słowenii. Resort zaleca, by Polacy planujący podróż do Chorwacji, wybrali trasę z pominięciem Słowenii i przejazd drogą przez Węgry. MO, foto Pixabay 

2023-08-07 07:19:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»

»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter