Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Ateny ograniczają liczbę turystów na AkropoluOd września dziennie Akropol będzie mogło zwiedzać maksymalnie 20 tysięcy osób, poinformowała minister kultury Grecji Lina Mendoni. To akcja pilotażowa, jak wynika z badań prowadzonych prze Grecką Organizację Dziedzictwa Kultury, obecnie ten zabytek Unesco odwiedza każdego dnia do 23 tysięcy gości. To z jednej strony dobre dla gospodarki, ale na uwadze trzeba mieć także sam Akropol.

Akropol można zwiedzać od 8 rano do 20, ale, jak mówi minister, połowa turystów przyjeżdża tam przed południem. Rząd planuje ten ruch rozłożyć bardziej równomiernie - na przykład od 8 do 9 będzie mogło wejść 3 tysiące osób, a w ciągu kolejnej godziny następne 2 tysiące.

Nowy system ma być wprowadzony od początku września w formie testów, od 1 kwietnia zacznie obowiązywać na dobre. Wówczas podobne rozwiązania zostaną wdrożone także w innych stanowiskach archeologicznych, do których można kupić bilety prze internet. Dotyczy to 90-95 procent zabytków starożytności w Grecji. MG

2023-08-08 08:01:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter