Strona główna  |  Wydawnictwo  |  Wydania cyfrowe  |  Kontakt  |  Reklama

 
Aktualności

»


DESTYNACJE

Maroko przeżywa turystyczny boom6,5 mln turystów odwiedziło Maroko w pierwszym półroczu tego roku. To o 92 proc. więcej niż przed rokiem. Dla kraju to świetna wiadomość i dobry prognostyk na przyszłość.

W analizowanym okresie najważniejszym rynkiem źródłowym była Francja, gdzie wzrosty wyniosły 75 proc., co przełożyło się na 415 tys. dodatkowych turystów. Hiszpanów było o 180 proc. więcej czyli o 407 tys. Zmiany w liczbie gości na plus dotyczyły też Wielkiej Brytanii, Włoch i Stanów Zjednoczonych, które odnotowały wzrosty na poziomie odpowiednio 100, 141 i 111 proc.

Przełomowym miesiącem dla branży turystycznej okazał się czerwiec, kiedy to przyjazdów z zagranicy było ponad 1,4 miliona, czyli o 20 proc. więcej rok do roku.

Choć ogólne statystyki są pozytywne, to jednak nie wszystkie rynki odradzają się w takim samym stopniu. Na razie widać spadki z Belgii i Izraela, odpowiednio o 12 i 22 proc.

Raport Obserwatorium Turystyki rzuca również światło na wyniki trzech głównych lotnisk Maroka - w Marrakeszu, Casablance i Agadirze, które łącznie przyjęły 3,2 mln turystów. Wszystkie trzy porty odnotowały lepsze wyniki w porównaniu z końcem czerwca 2022 roku, przy czym w Marrakeszu były one o 91 proc. lepsze, a w dwóch pozostałych odpowiednio o 41 i 79 proc. MG
Żródło: Marroccoworldnews

2023-08-08 08:05:00

powrót

Dołącz do dyskusji na stronie

»

Komentarz:
Text:
Podpis:
Nazwa:
WWW:

Wysłanie komentarza oznacza ze zgadzam się na regulamin.
Dołącz do dyskusji na FB

»

 
Sylwetka

»


»Katarzyna Krawiczyńska
, właścicielka biura Herkules Express w Słupsku  » więcej

Newsletter

»

Zamów newsletter